Yardım Redmi Note 8 Pro Aşırı Isınma

emre012

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
5
Arkadaşlar merhaba.

Redmi note 8 pro da oynadığım tek bir oyun var, o da Evil Lands(Grafik yönünden baya yoran bir oyun)
Fakat telefon yarım saatten sonra alev üflüyor resmen. Huawei P Smart 2019 dan bu cihaza geçiş yaptım, her ne kadar p smart 2019 da bu kadar akıcı oynayamasam da bu kadar el yakacak derecede ısınma yaşamıyordum.
Bu sorunun önüne nasıl geçebiliriz ? (Oyunu Orta Grafik ayarlarında oynuyorum)

emre012

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
5
An itibari ile 20-30 dk kadar Evil Lands(orta grafik ayarlarında) oynadıktan sonra.. Bu nedir abi sözde oyuncu telefonu diye piyasaya sürülen bi cihazla her oyunu en fazla 10-15 dk mı oynayacağız.. Çok canımı sıkıyor bu durum, yok mu bir çözümü arkadaşlar

(Bu arada konuda Düzelt seçeneği olmadığı için ek yorum olarak yazıyorum, kusuruma bakmayın)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
An itibari ile 20-30 dk kadar Evil Lands(orta grafik ayarlarında) oynadıktan sonra.. Bu nedir abi sözde oyuncu telefonu diye piyasaya sürülen bi cihazla her oyunu en fazla 10-15 dk mı oynayacağız.. Çok canımı sıkıyor bu durum, yok mu bir çözümü arkadaşlar

(Bu arada konuda Düzelt seçeneği olmadığı için ek yorum olarak yazıyorum, kusuruma bakmayın)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam kurulu olan rom ile alakalı gibi sorununuz o kadar ısınma olmaması lazım 60 FPS ile pubg çok oynadım o cihazla ısınma ancak o zaman oluyordu ki buda normal hem Ekran ışığı hem yüksek FPS açık olduğu için bataryayı sömürüyor haliyldede ısınıyordu cihaz custom rom veya Endonezya Stock firmware denediniz mi 8 proda en ideal ve stabil olan Endonezya romuydu her güncelleme gelişinde

emre012

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
5
Hocam kurulu olan rom ile alakalı gibi sorununuz o kadar ısınma olmaması lazım 60 FPS ile pubg çok oynadım o cihazla ısınma ancak o zaman oluyordu ki buda normal hem Ekran ışığı hem yüksek FPS açık olduğu için bataryayı sömürüyor haliyldede ısınıyordu cihaz custom rom veya Endonezya Stock firmware denediniz mi 8 proda en ideal ve stabil olan Endonezya romuydu her güncelleme gelişinde
Hocam xiaomiye yeni geçtim ve haliyle yabancıyım bu rom mevzularına falan. Cihaz yurtdışı, içindeki rom hangisi bilmiyorum ben hiç değiştirmedim. Rom atınca imei falan silinme durumu olur mu olmaz mı hiç bir bilgim yok. Bir de brick olmasından çekiniyorum biraz açıkcası, çünkü dediğim gibi pek tecrübem yok bu konularda o yüzden rom atamıyorum.

Bu bahsettiğim oyunun da grafik seçenekleri:

Çok düşük
Düşük
Orta
Yüksek
Çok Yüksek
Ultra Yüksek

olarak mevcut. Ben Orta ayarda oynadığım halde şu an bu halde..

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Hocam xiaomiye yeni geçtim ve haliyle yabancıyım bu rom mevzularına falan. Cihaz yurtdışı, içindeki rom hangisi bilmiyorum ben hiç değiştirmedim. Rom atınca imei falan silinme durumu olur mu olmaz mı hiç bir bilgim yok. Bir de brick olmasından çekiniyorum biraz açıkcası, çünkü dediğim gibi pek tecrübem yok bu konularda o yüzden rom atamıyorum.

Bu bahsettiğim oyunun da grafik seçenekleri:

Çok düşük
Düşük
Orta
Yüksek
Çok Yüksek
Ultra Yüksek

olarak mevcut. Ben Orta ayarda oynadığım halde şu an bu halde..
Note 8 proda IMEI düşmez hocam cihazın boot kilidi açık mı değil mi nasıl anlaşılır ona gelirsek cihazı kapatıp açarken ekranda orta üstte kilidi açık asma kilit ikonu olur (MIUI 12lerde)
MIUI 11 de ise ortta altta unlocked yazar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazin Boot kilidi açık ise Stock Endonezya rom indirip clean all seçeneğini seçip pcden kurmanız veya varsa cihazda yüklü twrp recovery üzerinden kurup wipe yapmanız

Son düzenleme:

emre012

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
5
Note 8 proda IMEI düşmez hocam cihazın boot kilidi açık mı değil mi nasıl anlaşılır ona gelirsek cihazı kapatıp açarken ekranda orta üstte kilidi açık asma kilit ikonu olur (MIUI 12lerde)
MIUI 11 de ise ortta altta unlocked yazar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazin Boot kilidi açık ise Stock Endonezya rom indirip clean all seçeneğini seçip pcden kurmanız veya varsa cihazda yüklü twrp recovery üzerinden kurup wipe yapmanız
BL kapalı, twrp yüklü değil hocam.
Bu pc üstünden rom yükleme olayında imei herhangi bir sorun çıkarır mı? Yani yeni romu yükledikten sonra şebeke sorunu/SIM Görmeme gibi sorunlar yaşar mıyım ?

Sohter1kan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
10
Arkadaşlar merhaba.

Redmi note 8 pro da oynadığım tek bir oyun var, o da Evil Lands(Grafik yönünden baya yoran bir oyun)
Fakat telefon yarım saatten sonra alev üflüyor resmen. Huawei P Smart 2019 dan bu cihaza geçiş yaptım, her ne kadar p smart 2019 da bu kadar akıcı oynayamasam da bu kadar el yakacak derecede ısınma yaşamıyordum.
Bu sorunun önüne nasıl geçebiliriz ? (Oyunu Orta Grafik ayarlarında oynuyorum)
Aynı sorunu bende yaşıyorum 3 aylık note 8 pro ilk ay sorunsuz kullandım . İki aydır oyunlarda alev topu gibi . Endonezya rom yüklettim, hard reset attım tamirciye götürüp içine baktırdim çözüm bulamadım henüz

Üst Alt