Ana Başlık Redmi Note 8 Pro - Ana Konu ve İnceleme

KayraBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayra
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Bil.Tek.
Konular
7
Merhaba.
Note 8 Pro Global telefona, Mi Flash ve sonrasında MauiMeta programı yardımıyla İMEİ repair işlemi yapmıştım.

Kullandığım İmei eski Samsung Note 5 telefonuma aitti. Ve hiç bir şekilde sonrasında o telefona sim takılmadı ve internete bağlanmadı.
Bu sabah İmei nin klonlandığına ve 1 ay içerisinde telefonun kapanacağına, satın aldığım yere faturam ile müracaat etmem gerektiğine dair SMS mesajı aldım.
SMS mesajı YASAL UYARI adlı kullanıcıdan geldi.
SMS de belirtilen İMEİ benim kullandığım İMEİ nin son rakamı olmayan hali.
Telefonun BL kilidi hala açık. 1 ay bekleyip telefonun kapanıp kapanmayacağını mı bekleyeyim yoksa başka bir İMEİ mi yükleyim. Acaba tespit edilme sebebim kullandığım programlar mı?
Telefonculardan başka yöntemlerle mi değiştireyim bu sefer İMEİ yi.

Sizlerden başına bunun gibi bir durum geldi mi?
Teşekkür ederim.
Bir ara böyle alakasız mesajlar yollandı insanlara. Bence kapanma olmaz. Rahat olun.

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Hocalarım 1 Aylık çalışma sonrasında ilk kararlı sürüm bakarsanız sevinirim

yusufcantr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusufcan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
6
Merhaba.
Note 8 Pro Global telefona, Mi Flash ve sonrasında MauiMeta programı yardımıyla İMEİ repair işlemi yapmıştım.

Kullandığım İmei eski Samsung Note 5 telefonuma aitti. Ve hiç bir şekilde sonrasında o telefona sim takılmadı ve internete bağlanmadı.
Bu sabah İmei nin klonlandığına ve 1 ay içerisinde telefonun kapanacağına, satın aldığım yere faturam ile müracaat etmem gerektiğine dair SMS mesajı aldım.
Telefonun BL kilidi hala açık. 1 ay bekleyip telefonun kapanıp kapanmayacağını mı bekleyeyim yoksa başka bir İMEİ mi yükleyim. Acaba tespit edilme sebebim kullandığım programlar mı?

Teşekkür ederim.
hocam noldu hatta kapandımı bende yarın almayı düşünüyordum umarım düzeltebilmişinizdir

yasin333

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
0
Merhaba.

Teşekkür ederim.
Bazıları bu durum için Türk Telekom,Turkcell vs gibi operatörlerin mobil uygulamalarının sizin cihazınızın imeisine erişebildiği için farklı bir imeiyi tespit edip şikayet edebiliyorlar ve imei klona düşüyor diyorlar ama gerçek mi bilmiyorum.Bende öyle bir durum olmadı Vodafone kullanıyorum.
Birde şöyle bir durum var telefoncular ellerindeki başka Samsung Note 5 cihazın imeisinden seri yakalayıp sizin imeiyi tutturmuş olabilirler ama bu düşük bir ihtimal.
İmeiyi zaten kendim attım demişsiniz yoksa telefoncu aynı imeiyi başkasına atmış diyebilirdim.

AsosyalBılgısayar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asosyal
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
3
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
arka cam kapak kırıldı düşünce.
Bende bu şekilde transparan arka cam hazırladım kendi arka kapağından. Daha dikkat çekici oldu. :D:D:D

silindi20943

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
55
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
arka cam kapak kırıldı düşünce.
Bende bu şekilde transparan arka cam hazırladım kendi arka kapağından. Daha dikkat çekici oldu. :D:D:D
ne ile yaptınız nasıl hazırladınız sağa sola yayılırsa yaparlar :D tam şeffaf yerine mat olsa biraz daha güzel olurdu belki

AsosyalBılgısayar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asosyal
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
3
ne ile yaptınız nasıl hazırladınız sağa sola yayılırsa yaparlar :D tam şeffaf yerine mat olsa biraz daha güzel olurdu belki
N11 üstünden herhangi bir saticidan renk farketmeksizin arka cam aldım. İçindeki boyalı folyolu yapışkanini dikkatlice falcata ile kaldırdım. Yapışkan kalkınca şeffaf plastigi kalıyor. Çift taraflı bantla boydan boya yapıştırdım. Suanlik bir sorun yok.

silindi20943

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
55
N11 üstünden herhangi bir saticidan renk farketmeksizin arka cam aldım. İçindeki boyalı folyolu yapışkanini dikkatlice falcata ile kaldırdım. Yapışkan kalkınca şeffaf plastigi kalıyor. Çift taraflı bantla boydan boya yapıştırdım. Suanlik bir sorun yok.
ilginç yöntem iyi aklınıza gelmiş. mat vernik atılsa içten daha ilginç olabilirdi

astsape

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
1
Serhat Hocam Merhaba,
Konunuzu inceledim. Bu kadar detaylı bir inceleme görmedim. Hatta ürünlerin resmi siteleri bile bu kadar olmuyor. Emeğinize sağlık.

Miuimai

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
Global olanı bulmak şuan için biraz zor. Hindistan modelde NFC yok Çin modelde NFC var deniyor.NFC olan çin modeli bir tık önde gibi. BAND 20 olmaması çok farkeder mi kullanan arkadaşlar memnuniyetiniz ne durumda.Custom rom yükleyip kullanabilirmiyiz.Sizce Çin modelinimi Hindistan modelinimi hangisini tercih etmeliyim.

Üst Alt