Yardım Redmi Note 8 No OS installed hatası

miuitrkullanicisi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
miuitrkullan
Cihazım
Poco F2 Pro/RN8
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Yok(önceden MIUI 12.5.2.0 global yüklüydü)
Telefon Modeli
Redmi Note 8(ginkgo)
Bootloader Kilidi
Açık
İyi forumlar. Redmi Note 8 cihazıma PixelOS yüklemeye çalışıyorum. TWRP flashladım, adb sideload ile ROM ZIP'i yüklemeye çalışınca
Kod:
UPDATER process ended with error 1
hatası alıyordum. Belki format işe yarar diye TWRP'den düz wipe yaptım, onda da
Kod:
Failed to mount '/system_root' (Invalid argument)
hatası aldım. Telefonu yeniden başlattığımda düz MIUI sıfırlanmış şekilde açıldı.

TWRP versiyonunu düşürdüm, ADB sideload bu sefer işe yaradı. Wipe bölümünden "format data" yaptım tekrar
Kod:
Failed to mount '/system_root' (Device or resource busy)
hatası aldım. Şu an reboot yapmaya çalıştığımda yüklü işletim sistemi yok diyor TWRP. Yeniden başlatınca da tekrar recovery'e giriyor. Herhangi bir ROM yüklemeye çalışınca yine ilk yazdığım hatayı alıyorum.(Updater process error 1) Ne yapmam lazım?

miuitrkullanicisi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
miuitrkullan
Cihazım
Poco F2 Pro/RN8
Konular
3
Fastboot ROM ile MIUI varsayılan versiyonu yüklemeye çalışınca da "error: flash timeout" hatası alıyorum bir 20-25 dakika geçtikten sorna

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Fastboot ROM ile MIUI varsayılan versiyonu yüklemeye çalışınca da "error: flash timeout" hatası alıyorum bir 20-25 dakika geçtikten sorna
Direk twrp içinden zip dosyasını yüklemeyi denediniz mi? Hata mı alıyorsunuz?

Oyla:

Reagle

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Reagle
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
öğrenci
Konular
20
İyi forumlar. Redmi Note 8 cihazıma PixelOS yüklemeye çalışıyorum. TWRP flashladım, adb sideload ile ROM ZIP'i yüklemeye çalışınca
Kod:
Kod:
hatası aldım. Telefonu yeniden başlattığımda düz MIUI sıfırlanmış şekilde açıldı.

TWRP versiyonunu düşürdüm, ADB sideload bu sefer işe yaradı. Wipe bölümünden "format data" yaptım tekrar
Kod:
hatası aldım. Şu an reboot yapmaya çalıştığımda yüklü işletim sistemi yok diyor TWRP. Yeniden başlatınca da tekrar recovery'e giriyor. Herhangi bir ROM yüklemeye çalışınca yine ilk yazdığım hatayı alıyorum.(Updater process error 1) Ne yapmam lazım?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kod:
Kod:

Kod:
Ben de aosp yüklemeye çalıştım ve aynı sorunları yaşadım.

Bu hatanın sebebi

Kod:

rom flash edilirken sistemin belirli bölümlerine erişim sağlayamadığı için olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple romu sideload üzerinden değil de recovery üzerinden zip i flash ederek (recovery de tüm sistem bölümlerini aktif ettim) çözmeyi denedim. Hata vermeden flashladım ama cihaz bir nevi bootloop oldu. Biraz daha uğraşıp şu çözümü buldum; rom'un boot dosyasını flash edip rom'un kendi recovery menüsüne girdim daha sonrasında factory reset/format data yapıp sideload üzerinden rom'u flashladım. Sorunsuz şekilde açıldı. Eğer boot dosyası elinizde yoksa CRB Android Kitchen Tools ile yapabilirsiniz.

Kısaca flash etmek istediğiniz rom'un recovery menüsü ile format data yapıp aynı menüden sideload ile flash e
tmeniz lazım.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt