Yardım Redmi Note 8 Model Telefonda Arka Kamerada Portre Modu Açılmıyor.

MortalBlow

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren Çakar
Cihazım
A71
Konular
2
Dostlar merhaba.İnternetten Xiaomi redmi note 8 marka/model telefon aldım. Fakat telefonun kamerasına baktığımda arka kamerada portre moduna geçmiyor acaba neden olabilir ? Yardım ederseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-04-14 at 17.19.22 (4).jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-14 at 17.19.22 (4).jpeg
    30,1 KB · Görüntüleme: 52

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
149
Dostlar merhaba.İnternetten Xiaomi redmi note 8 marka/model telefon aldım. Fakat telefonun kamerasına baktığımda arka kamerada portre moduna geçmiyor acaba neden olabilir ? Yardım ederseniz sevinirim.
Kameranın verilerini temizleyin öyle deneyin hocam

Oyla:

umutberkayk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Berkay
Cihazım
Xiaomi 12T Pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
0
Şu an hiç bir cihazda böyle bir şey görmedik güncelleme sonrası ancak tabiki olabilir sonuçta her elektronik cihaz aynı tutarlılıkla çalışmıyor. Eğer bu süre zarfında cihazı düşürmediyseniz yüksek ihtimalle yazılımsaldır, hard reset deneyebilirsiniz. Tabiki donanımsal olma şansı da var. Derinlik algılayıcı kameranın soketi çıkmıştır vs.

Oyla:

MortalBlow

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren Çakar
Cihazım
A71
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şu an hiç bir cihazda böyle bir şey görmedik güncelleme sonrası ancak tabiki olabilir sonuçta her elektronik cihaz aynı tutarlılıkla çalışmıyor. Eğer bu süre zarfında cihazı düşürmediyseniz yüksek ihtimalle yazılımsaldır, hard reset deneyebilirsiniz. Tabiki donanımsal olma şansı da var. Derinlik algılayıcı kameranın soketi çıkmıştır vs.
Yok hocam bugün geldi elime açtım sonra baktım çalışıyordu. Sonra baktım sistem güncellemesi falan var yapayım dedim böyle tek tük kamera açılıyor yada ssdede gösterdiğim gibi netlik algılanamadı yada karanlık yada 2 metre ileride durun vs bilgilendirmeleri yapıyor kamera soketi çıkmış olsa bu bilgilendirmeleride yapacağını sanmıyorum yada soket çıkmış olsa ara ara kamerayı açtığımda hiç çalışmaması lazım olduğunu düşünüyorum ama arada böyle görüntü geliyor

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
149
Yok hocam bugün geldi elime açtım sonra baktım çalışıyordu. Sonra baktım sistem güncellemesi falan var yapayım dedim böyle tek tük kamera açılıyor yada ssdede gösterdiğim gibi netlik algılanamadı yada karanlık yada 2 metre ileride durun vs bilgilendirmeleri yapıyor kamera soketi çıkmış olsa bu bilgilendirmeleride yapacağını sanmıyorum yada soket çıkmış olsa ara ara kamerayı açtığımda hiç çalışmaması lazım olduğunu düşünüyorum ama arada böyle görüntü geliyor
Yedekleri alıp cihazı sıfırlayın belki düzelir

Oyla:

sametozt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
Redmi note 8
Konular
1

Merhaba ,
Ben de telefonu 07.04.2020 tarihinde aldım. İlk açılışta portre moduna geçmedi siyah ekranda kaldı. Sonrasında telefon miui 11 güncellemesi aldı. Baştan başladıktan sonra portre modu çalıştı fakat bu sefer de geniş açı kamerası çalışmadı. Kamera uygulaması verilerini temizleme , telefon sıfırlama , wipe data ve sıfırlayıp kurmadan üstünde wipe data yapıp o şekilde kurulumları denedim fakat hiçbir şekilde olmadı.
Bugün garantiye gönderdim. Gelecek cevaba göre size de bilgilendirme yaparım.

Oyla:

MortalBlow

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren Çakar
Cihazım
A71
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba ,
Ben de telefonu 07.04.2020 tarihinde aldım. İlk açılışta portre moduna geçmedi siyah ekranda kaldı. Sonrasında telefon miui 11 güncellemesi aldı. Baştan başladıktan sonra portre modu çalıştı fakat bu sefer de geniş açı kamerası çalışmadı. Kamera uygulaması verilerini temizleme , telefon sıfırlama , wipe data ve sıfırlayıp kurmadan üstünde wipe data yapıp o şekilde kurulumları denedim fakat hiçbir şekilde olmadı.
Bugün garantiye gönderdim. Gelecek cevaba göre size de bilgilendirme yaparım.
bekliyorum hocam geri dönüşünü, iletişime geçebileceğimiz bir yer varmı ? facebook vs ?

Oyla:

sametozt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
Redmi note 8
Konular
1
bekliyorum hocam geri dönüşünü, iletişime geçebileceğimiz bir yer varmı ? facebook vs ?

Servis yeniden yazılım yüklendiğini sorunun ortadan kalktığını yazmış. Tabi telefonla iletişim kuramadığım için detay bilgi alamadım.
Bugün kargoya verirler. En geç yarın elime ulaşır.

Oyla:

sametozt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
Redmi note 8
Konular
1

Dostum cihaz bugün geldi. Kontrollerini yaptım. Telefonu açıp kurduğumda dedikleri gibi kamerada sorun yoktu. Hemen ardından yeniden başlatıp denedim yine geniş açıya geçiş yapmıyordu. Pazartesi tekrardan göndereceğim. Umarım bu sefer çözebilirler. Sıfır aldığın telefonu kullanamamak çok can sıkıcı

Oyla:
Üst Alt