Rom Redmi Note 8 - Miui Custom ve Aosp Romlar

Whoave

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Xiaomi redmi s2
Konular
17
Stabil, hızlı, GUI'si MSM extended'e benzeyen rom tavsiye edecek var mı?

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Yeni bir üye daha geldi. :D liste çoğalıyor

Arda61556155

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
arkadaşlar eu romdan herhangi bir custom rom a gecerken sorun olur mu fastboot da takilma brick olma veya recovery e atma hatasi gibi ve twrp yerine her romu orangefoxdan kurabilir miyim ? (Miui 12.3 android 10 eu romu mifirm sitesinden miui12.5 android 11 eu rom yukleyip sistem guncelleme kismindan guncelleme pakedi secip kurdum recovery iptal oldu surekli hata vermeye basladi biseler oldu sonunda soft brick oldu telefon global e gecip bastan kurdum eu 12.5 i simdi de kayan bildirim gelmiyor revenge os 4.0 a gecmeyi dusunuyorum orangefoxdan flashlarken neleri wipelayıp kurmam gerek diğerleriyle ayni sekilde mi ?)

veliyavas

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Mi8se
Konular
6
Türkçe dil olan ve pil performans olarak hangisini tavsiye edersiniz

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
arkadaşlar eu romdan herhangi bir custom rom a gecerken sorun olur mu fastboot da takilma brick olma veya recovery e atma hatasi gibi ve twrp yerine her romu orangefoxdan kurabilir miyim ? (Miui 12.3 android 10 eu romu mifirm sitesinden miui12.5 android 11 eu rom yukleyip sistem guncelleme kismindan guncelleme pakedi secip kurdum recovery iptal oldu surekli hata vermeye basladi biseler oldu sonunda soft brick oldu telefon global e gecip bastan kurdum eu 12.5 i simdi de kayan bildirim gelmiyor revenge os 4.0 a gecmeyi dusunuyorum orangefoxdan flashlarken neleri wipelayıp kurmam gerek diğerleriyle ayni sekilde mi ?)
21.1.6 sürümü ilk A11 sürümü. Sorunlu henüz. Aynı şekilde Revenge OS 4.0 da A11 ve tam anlamıyla stabil değil. AOSP rom kuracaksanız Arrow, Lineage, Colt, RR, MSM ve EvoX gibi romların A10 sürümünü kullanın. MIUI kullanacaksanız A9 olarak Miroom Beta 20.3.26, A10 olarak EU Stabil 12.0.3.0 öneririm.

Türkçe dil olan ve pil performans olarak hangisini tavsiye edersiniz
Türkçe dil Çin Beta dışında hepsinde sorunsuz sayılır (MSM Extended romunu saymazsak). Pil sizin için bir numaralı öncelik ise Arrow'un A10 sürümünü tavsiye ederim.

Arda61556155

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
21.1.6 sürümü ilk A11 sürümü. Sorunlu henüz. Aynı şekilde Revenge OS 4.0 da A11 ve tam anlamıyla stabil değil. AOSP rom kuracaksanız Arrow, Lineage, Colt, RR, MSM ve EvoX gibi romların A10 sürümünü kullanın. MIUI kullanacaksanız A9 olarak Miroom Beta 20.3.26, A10 olarak EU Stabil 12.0.3.0 öneririm.

Türkçe dil Çin Beta dışında hepsinde sorunsuz sayılır (MSM Extended romunu saymazsak). Pil sizin için bir numaralı öncelik ise Arrow'un A10 sürümünü tavsiye ederim.
Tesekkur ederim peki eu romda kalmamı mı önerirsiniz yoksa revenge os 4.0 a geçsem mi iyi olur sizce hangisi daha stabil olur

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Arda61556155 A11 olan hiçbir romu önermem şu anlık. İlla deneyeceğim diyorsan Arrow'un A11'ini dene. Günlük güncelleme alıyor, sorunlar daha hızlı düzeltiliyor.

Dedim zaten bir önceki mesajımda: pil sizin için en önemli konu ise Arrow A10 son sürümü tavsiye ederim. Üstüne bir de kerneli güncellersen (kernel kanalları var, uyumlu olanı oradan bulursun) pili baya iyi oluyor.

Üst Alt