Rom Redmi Note 8 - Miui Custom ve Aosp Romlar

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Merhaba arkadaşlar. Uzun bir süre MiuiPro 20.3.26 Android 9 rom kullandıktan sonra rom arayışına girdim ve dün EU 12.5.4 A11 stabil yükledim ama; telefonda dahili hafıza dahil herşeyi sıfırlayıp temiz kurulum yapmama rağmen hoşuma gitmedi. Hem kasılıyor, hemde romda hatalar var. Çift tıkla ekranı kilitleme, video izlerken yan çevirince tam ekran olmuyor (bu özellikleri menüden açmama rağmen) vs. böyle ufak tefek hatalar. Şimdi birkaç sorum var;
1- Twrp'den rom yüklerken alttaki romun ne olduğu önemli mi? Acaba hatalar bundan mı kaynaklı. Android 9 üzerine 11 kurmak.
2- Tabiki rom tavsiyesi :) Yoksa eski romum miuipro'ya geri döneceğim ama o da bazı uygulamaları yüklerken hata vermeye başladı, paket ayrıştırılamadı felan.
3- MiuiPro'nun sorunsuz güncel sürümü var mı? Miui 12.5 Enhanced çin stabil romu denemeli miyim?
Sorun romla değil cihaz ile alakalı maalesef

elebasi7102

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
redmi note 8
Meslek
657
Konular
3
Yok hocam cihazın ne günahı var? Eu romdan sonra güncel stok Endonezya Roma geçtim. O da hoşuma gitmedi. Mecburen MiuiPro A9 eski roma dönüş yaptım.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yuspedile

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Ginkgo
Konular
4
AOSP müptelası bir insan olarak MIUI arayüzü çok hantal ve karmaşık geliyor gözüme. Telefonu aldığımdan beri ArrowOS A10 şekilde kullandım. Diğer AOSP romlara göre en pil dostu ve en az sıkıntı çıkartanı. Artık sıkıldığım için farklı şeyler denemek istiyorum.

Herkes akıcılık ve pil performansı için Miroom 20.3.26 önermiş. Açıkçası Rus yapımı olduğu için ben pek bulaşmak istemiyorum. Gündemdeki olaylardan dolayı değil genel olarak pek güvenmediğim türden insanlar. Bunun yerine EU'nun 20.3.26'sını kursam çok mu sorun yaşarım? İkisinin arasında nasıl bir fark var deneyenler bilgilerini paylaşabilirler mi?

elebasi7102

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
redmi note 8
Meslek
657
Konular
3
20.3.26 android 9 olması lazım. En azından MiuiPro'da öyle. MiRom'da da öyle. EU sürümünü kullandım mı hatırlamıyorum ama birbirine yakın özellikte oluyorlar genelde. Halen MiuiPro 20.3.26 kullanıyorum. YouTube Vanced kapandıktan sonra YouTube hesabıma giremediğim için bende arayışa başladım. Eşimin telefon android 10 olduğu için sanırım Vanced halen sıkıntısız çalışıyor. Şu telefon çıktığından beri aynı sürümü kullanıyorum ama güncelleme vakti geldi sanırım.

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
AOSP müptelası bir insan olarak MIUI arayüzü çok hantal ve karmaşık geliyor gözüme. Telefonu aldığımdan beri ArrowOS A10 şekilde kullandım. Diğer AOSP romlara göre en pil dostu ve en az sıkıntı çıkartanı. Artık sıkıldığım için farklı şeyler denemek istiyorum.

Herkes akıcılık ve pil performansı için Miroom 20.3.26 önermiş. Açıkçası Rus yapımı olduğu için ben pek bulaşmak istemiyorum. Gündemdeki olaylardan dolayı değil genel olarak pek güvenmediğim türden insanlar. Bunun yerine EU'nun 20.3.26'sını kursam çok mu sorun yaşarım? İkisinin arasında nasıl bir fark var deneyenler bilgilerini paylaşabilirler mi?
Su an 2 cihazda miroom yuklu hocam pil perfomansi gayet iyi eu da olsa o kadar performansli degildir diye dusunuyorum ki boyle bir konu veya yorum da gormedim bu zaman kadar.

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
MIUI by Maki
Tavsiye ederim, mbm soft edition gayet akıcı veya 12.5.4 stabil refined edition

hyperonos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkant
Cihazım
Redmi note 8
Konular
2
Arkadaşlar merhaba, ben de rom arayışına girdim. Daha önce rom kurmuş bir insan değilim. İçinde Google barındırmadığı için LineageOS denemek istiyorum da sizin önerdiğiniz rom var mı? Ekran süresi açısından iyi bir rom arıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Su an 2 cihazda miroom yuklu hocam pil perfomansi gayet iyi eu da olsa o kadar performansli degildir diye dusunuyorum ki boyle bir konu veya yorum da gormedim bu zaman kadar.
miroom mu miuipro mu hangisi sence

Son düzenleme:
Üst Alt