Rehber Redmi Note 8 Mi Flash ile Global Rom nasıl yüklenir ?

k42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
k42
Cihazım
Note 8
Konular
5
k42, Mi flash ile her rom yüklenir..

Hocam cihazım 1.29, sürüm düşürmeye müsait. Sorum şuydu. Android 11 global romdan direkt android 9 endonezya romuna düşülebilir mi? Brick olma ihtimali var mı globalden endonezyaya düşüldüğü için? Teşekkürler.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
k42, Brick olma ihtimali olmaz romlar arasında geçişte.

• Beğen
Tepkiler: k42

k42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
k42
Cihazım
Note 8
Konular
5

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
k42, Kilit kapatmayın hiç bir zaman,brick olsun veya olmasın önemli değil. Hiç rom atarken kapatmadığım için tecrübe etmedim bu durumu etmeye de niyetim yok haha--

• Beğen
Tepkiler: k42

k42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
k42
Cihazım
Note 8
Konular
5
k42, Kilit kapatmayın hiç bir zaman,brick olsun veya olmasın önemli değil. Hiç rom atarken kapatmadığım için tecrübe etmedim bu durumu etmeye de niyetim yok haha--
Hocam farzedelim kilit açık ve cihazda root yok. Bankacılık uygulamaları bir sorun çıkarır mı?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
k42, Çıkarmaz ,benim hem kilit açık hemde rootlu.

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Merhabalar,
Redmi note 8 cihazım bir takım işlemler sonrasında halfbrick oldu sanırım, dosayaları sorunsuz indirmeme rağmen miflashda işlem başarılı tamamlandıktan sonra, kendi recovery'sine giriyor, aşağıda kırmızı yazıyla nv data corrupted yazısı çıkıyor, reboot system veya wipe all yapsan bile sistem açılmıyor

aynı şekilde twrpden recovery zip yüklediğimde de boot olmuyor recoverye giriyor

Ne yapmam gerekiyor, sistemim win 11, ve ilk mesajda önerilen miflashı kullandım

edit: bu arada 215 saniyede miflash bitiyor, $pause yazıyor ve cihaz stock recoverye giriyor,

Son düzenleme:

gungorce

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Güngör
Cihazım
LG G3
Konular
8
Merhabalar global cihaz kullanıp endonezya rom kurup bootloader kitleyen oldu mu ? Forumu alt üst ettim kesin bir cevap alamadım son çare yazayım dedim.
Bootloader açık kalması iyi birşey biliyorum ancak safetyneti atlatmanın artık çetrefilli hale gelmesi sorun oluşturmaya başladı. O yüzden Endonezya romu kurup bootloader kapatmak istiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Merhabalar global cihaz kullanıp endonezya rom kurup bootloader kitleyen oldu mu ? Forumu alt üst ettim kesin bir cevap alamadım son çare yazayım dedim.
Bootloader açık kalması iyi birşey biliyorum ancak safetyneti atlatmanın artık çetrefilli hale gelmesi sorun oluşturmaya başladı. O yüzden Endonezya romu kurup bootloader kapatmak istiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Global cihaz ise evet kapatabilirsiniz ama risk her zaman vardır o yüzden sorumluluk kabul etmiyorum Hocam

Üst Alt