Yardım Redmi Note 8 IMEI Sorunu

furkanozdemir4

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 11.0.5
Telefon Modeli
Redmi Note 8
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba, kısa bir süre önce ikinci el olarak redmi note 8 aldım. 2 hafta kadar kullandıktan sonra YASALUYARI başlığı altında cihazın imei numarasını içeren bir mesaj ve kayıt dışı olduğunu söylüyor. Cihazı alırken adresinden cihaz içinden *#06# yi tuşlayarak cihazın içinden imeiyi yazıp siteden sorgulattım. Kayıtlı olduğunu sorun olmadığını söyleyen bir pencere çıktı. Cihaz yurtdışı kayıtlı değil diye konuştuk satan kişiyle, cihaza ait olduğu söylenen bir X firma (kurumsal teknoloji mağazası) faturası cihazın kutusu ve telefonu aldım. Fatura üzerinde imei kaydı yok, kutu arkasında sonradan üstüne başka bir bant yapıştırıldığını farkettiğim başka bir imei numarası var. Şuan ne yapmam nasıl bir yol izlemem gerekiyor 120 gün içerisinde kapanacağı söyleniyor bilenler ve xiaomi çalışanlarından yardım bekliyorum

gaslans06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1905
Cihazım
Yok
Konular
2
1600 lira gibi bir fiyata almışsınız zaten, sorun yok. 2300-2400'e bu şekilde satsaydı iş değişirdi genede yurtdışı kayıtlı değil denmesi ve böyle çıkması hoş olmamış repair işlemi yapılması gerekiyor cihaza bl kilidini açmak için talebi başlatın derim.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Kaçak cihaz satmışlar size, geçmiş olsun. O fiyata resmi kayıtlı olmaz zaten...

Normalde kaçak satanlar direk kaçak olduğunu, kayıtsız, garantisiz olduğunu söylerler. Yani kaçakçılığın da bir adabı var ama bunlar kutuyu değiştirmiş, yalan söylemiş, IMEI gizlemek için etiket falan yapıştırmış. Kaçakçılığın ötesinde bir de dolandırıcılık yapmışlar. Yani maalesef dolandırılmışsınız.

Adamlarla tekrar muhatap olmayı tercih ederseniz bir arayın görüşün, eğer düzeltmezlerse ya da iade almazlarsa savcılığa gideceğini söylerseniz tutuşurlar. Ciddi ceza alırlar. Ya da direk savcılığa gidip durumu anlatın. Onlar gereğini yapar zaten.

Nereden aldığınızı da söylerseniz bizler de kendimizi ona göre koruyalım bu dolandırıcılardan.

Oyla:

johnwick0606

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
note7
Konular
35
Merhaba, kısa bir süre önce ikinci el olarak redmi note 8 aldım. 2 hafta kadar kullandıktan sonra YASALUYARI başlığı altında cihazın imei numarasını içeren bir mesaj ve kayıt dışı olduğunu söylüyor. Cihazı alırken adresinden cihaz içinden *#06# yi tuşlayarak cihazın içinden imeiyi yazıp siteden sorgulattım. Kayıtlı olduğunu sorun olmadığını söyleyen bir pencere çıktı. Cihaz yurtdışı kayıtlı değil diye konuştuk satan kişiyle, cihaza ait olduğu söylenen bir X firma (kurumsal teknoloji mağazası) faturası cihazın kutusu ve telefonu aldım. Fatura üzerinde imei kaydı yok, kutu arkasında sonradan üstüne başka bir bant yapıştırıldığını farkettiğim başka bir imei numarası var. Şuan ne yapmam nasıl bir yol izlemem gerekiyor 120 gün içerisinde kapanacağı söyleniyor bilenler ve xiaomi çalışanlarından yardım bekliyorum
Aldığınız yer telefon cu ise gidin imei atı verir değilse hata yapmış sınız sahibinden global IMEI atılı cihazlar o para kendiniz anlıyor sanız atın veya Hint cihazı olması sadece band 20 mi olmaya bilir başka sorun çıkmaz ama bootloder kilidini mutlaka açın

Oyla:

furkanozdemir4

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
2
arkadaşlar teşekkürler aldığım kişi şahıs istanbul esenyurt mevkiinde buluştuk, sahibinden ilanı veren kişi leyla kiper adlı bir şahıs, sonrasında onur isimli kocası olduğunu söyleyen kişiyle alışverişi yaptık. aramadım çünkü görüşmek veya geri almak istemeyecek zaten elinden çıkarmak için yapmış, gün gelir bu iki şahısla iletişime geçerseniz önce bana haber verin de bende geleyim :)

bl başvursunu yaptım 1 hafta sonraya attı imei atmaktan anlamıyorum ama yabancısı değilim bir şekilde halledeceğim

Oyla:

mstfayyldrm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
39
arkadaşlar teşekkürler aldığım kişi şahıs istanbul esenyurt mevkiinde buluştuk, sahibinden ilanı veren kişi leyla kiper adlı bir şahıs, sonrasında onur isimli kocası olduğunu söyleyen kişiyle alışverişi yaptık. aramadım çünkü görüşmek veya geri almak istemeyecek zaten elinden çıkarmak için yapmış, gün gelir bu iki şahısla iletişime geçerseniz önce bana haber verin de bende geleyim :)

bl başvursunu yaptım 1 hafta sonraya attı imei atmaktan anlamıyorum ama yabancısı değilim bir şekilde halledeceğim
Yani akıl vermek gibi olmasında eğer başka satış yaparmı kolla arkadaşına aldırmış gibi yap buluşsunlar çök üstüne :)

Oyla:
Üst Alt