Yardım Redmi Note 8 için eski ROM'a dönme ve Bootloader kapama

ilkeryilmaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 11.0.9.0 (Kararlı)
Telefon Modeli
Redmi Note 8
Bootloader Kilidi
Açık
Selam dostlar.

Elimde Redmi Note 8 (M1908C3JE) cihaz var, Çin'den getirilmiş. Şu anda içinde Global sürüm var ve Bootloader'ı açık. Önceden Çin ROM'u vardı sanırım, emin değilim. Google Play cihazımı sertifikasız görüyor, Netflix gibi bazı uygulamalar gözükmüyor. Bootloader kilidini Brick etmeden nasıl kapatacağım? Kapatmamın bana artıları veya eksileri neler olacak? Bu konular hakkında bir tecrübem yok, gerçekten yardımınız çok önemli şimdiden teşekkürler.

İyi forumlar.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Selam dostlar.

Elimde Redmi Note 8 (M1908C3JE) cihaz var, Çin'den getirilmiş. Şu anda içinde Global sürüm var ve Bootloader'ı açık. Önceden Çin ROM'u vardı sanırım, emin değilim. Google Play cihazımı sertifikasız görüyor, Netflix gibi bazı uygulamalar gözükmüyor. Bootloader kilidini Brick etmeden nasıl kapatacağım? Kapatmamın bana artıları veya eksileri neler olacak? Bu konular hakkında bir tecrübem yok, gerçekten yardımınız çok önemli şimdiden teşekkürler.

İyi forumlar.
Çin cihazına global rom yükleyip bootloader kilidini kapatmaya çalışırsanız cihaz brick olur

Oyla:

ilkeryilmaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
2
Farkındayım bunun. Eski ROM'a nasıl döneceğim hakkında bilgi almak istiyorum, eski ROM'da kapatınca sorun oluyor mu? Cevap için teşekkürler. StreX

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Farkındayım bunun. Eski ROM'a nasıl döneceğim hakkında bilgi almak istiyorum, eski ROM'da kapatınca sorun oluyor mu? Cevap için teşekkürler.
Eğer çin romundan bahsediyorsanız eski rom,hiç işinize yaramayacaktır çünkü türkçe dil ve Google servisleri play store vb çin romunda yok

Oyla:

ilkeryilmaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
2
Android 10'a geçince sertifika sorununun ortadan kalktığını duydum. Bunun için Android 10'un yayımlanmasını mı bekleyeyim yoksa sizdeki gibi ROM'mu yüklememi önerirsiniz. Ve de bunun için bir rehber var mı? StreX

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Android 10'a geçince sertifika sorununun ortadan kalktığını duydum. Bunun için Android 10'un yayımlanmasını mı bekleyeyim yoksa sizdeki gibi ROM'mu yüklememi önerirsiniz. Ve de bunun için bir rehber var mı? StreX
Hocam,bootloader kilidi açık olduğu sürece ve global romda olduğunuz sürece sertifika sorunu devam eder
Bu sorunu çözmek istiyorsanız eu.stabil kurun
Sertifika sorunu yok ve netflix gibi uygulamalar markette gözüküyor.
Twrp ile kuruluyor

Oyla:

ilkeryilmaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
2
Hocam,bootloader kilidi açık olduğu sürece ve global romda olduğunuz sürece sertifika sorunu devam eder
Bu sorunu çözmek istiyorsanız eu.stabil kurun
Sertifika sorunu yok ve netflix gibi uygulamalar markette gözüküyor.
Twrp ile kuruluyor
Peki bunu yapmama yardımcı olacak rehber niteliğinde Video, yazı vb. döküman var mı? Bu işlerde tecrübeli sayılmam ve en küçük yardım bile elmas niteliğnde. StreX

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Peki bunu yapmama yardımcı olacak rehber niteliğinde Video, yazı vb. döküman var mı? Bu işlerde tecrübeli sayılmam ve en küçük yardım bile elmas niteliğnde. StreX
Tarifini yapayım hocam gerekli yönlendirmeler için cihazda öncelikle twrp yüklü mü onu kontrol edin cihaz kapalıyken ses kısma +güç tuşuna basılı tutun

Oyla:
Üst Alt