Yardım Redmi Note 8 Bootloop - ROM Desteği

redminote8-

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Memati
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Esenlikler dostlar. Elimde bir adet Redmi Note 8 telefon var. Tabiri caizse kayıt dışı. Rootlanmış, TWRP vb. temel yazılımlar yüklü bir cihaz. Birkaç ayda bir bootloop'a girer, flashlanır ve çözülür fakat artık bu problem canımı sıkmaya başladı. Telefon bana ait değil, önceki problemlerde flashlayan ben değildim. Bu sefer kendim atmaya karar verdim fakat tecrübelerim bir elin parmaklarını geçmediğinden buraya danışmak isterim.

Özellikle düşündüğüm bir ROM yok, temel özelliklerde problem oluşturmaması yeterli. Şunu indirdim (olası problemleri bilmiyorum), LineageOS veya Evolution X de kurabilirim. Soft brick'ten kaçarken hard brick'e tutulma ihtimali canımı sıkıyor.

Kısacası neyi/nasıl kuracağım ve muhtemel problemler konusunda bilgilendirirseniz sevinirim. ROM atmadan uzun vadeli bir çözümü varsa elbette onu tercih etmek isterim. Teşekkürler.

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Esenlikler dostlar. Elimde bir adet Redmi Note 8 telefon var. Tabiri caizse kayıt dışı. Rootlanmış, TWRP vb. temel yazılımlar yüklü bir cihaz. Birkaç ayda bir bootloop'a girer, flashlanır ve çözülür fakat artık bu problem canımı sıkmaya başladı. Telefon bana ait değil, önceki problemlerde flashlayan ben değildim. Bu sefer kendim atmaya karar verdim fakat tecrübelerim bir elin parmaklarını geçmediğinden buraya danışmak isterim.

Özellikle düşündüğüm bir ROM yok, temel özelliklerde problem oluşturmaması yeterli. Şunu indirdim (olası problemleri bilmiyorum), LineageOS veya Evolution X de kurabilirim. Soft brick'ten kaçarken hard brick'e tutulma ihtimali canımı sıkıyor.

Kısacası neyi/nasıl kuracağım ve muhtemel problemler konusunda bilgilendirirseniz sevinirim. ROM atmadan uzun vadeli bir çözümü varsa elbette onu tercih etmek isterim. Teşekkürler.
Eyer uzun vadeli kullanmka istiyorsanız kesinlikle miroom 20.3.26 ve ryzen kernel öneririm bu iki kombin ile cihaz en az 2 sene daha kasmadan gider

rastalgun

This is the way
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
32

Eğer hatayı her zaman MIUI romdan aldıysan aosp rom dene hem hafif hem de cihazını kastırmaz, arayüz de sade ve kolay kullanımlı.

Marcolomboss

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
RedmiNote11Pro
Meslek
Kurye
Konular
15
ArrowOS düşünürseniz rehber hazırlamıştım. Şuan hala kullanıyorum ve çok memnunum.

Üst Alt