Yardım Redmi Note 8 atılan rom düzgün çalışmıyor

MIUILoveR16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi note 8
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V.12.5.2.0.RCOMIXM
Telefon Modeli
Redmi note 8
Bootloader Kilidi
Açık
Telefonuma ROM atmaya çalışırken soft brick
Oldu. Bende TWRP ile yeni rom attım. Fakat TWRP den kaynaklanan bir sorun sebebi ile depolama alanı tamamen dolu gözüküyordu bende mi flash tool ile yeni bir ROM kurdum. Fakat ROM kurulumu esnasında kurulum'u bitirme kısmında takılı kaldı ve işlem başarısız dedi ama telefona rom atılmıştı ve ben bu romu çoktan kullanıyordum bile. sorun çözülmüştü ama rom düzgün çalışmıyor pil çok hızlı tükeniyor ve arada kasıyor stabil bir rom önerisi bekliyorum.

Superuser1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Redmi note 10 r
Konular
5
bir cözüm var pil için ama root lazım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer rootun varsa root essentials adlı uygulamayı yükleyin root iznini verin en üste pil kalibrasyonu yazar. Ordakileri oku ve tamamını yap sorunun cözülür
Yapman gerekenler şarj takm
100 de yüz şarj et
Pil kalibrasyon düğmesinene dokunun şarj cihazını cıkarın
Pil kalibrasyonu tamamlandiktan sonra telefonun şarjını tamamen bitirin ve kesintisiz şekilde 100 de 100 kadar şarjda bırakın veya şarjda oynayın bilmiyorum
yapmanız gerekenler bunlar olmayabilir net cözüm deildir

Son düzenleme:
Oyla:

thunderslordx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yasin
Cihazım
casper pc
Konular
4

Eğer rootun varsa root essentials adlı uygulamayı yükleyin root iznini verin en üste pil kalibrasyonu yazar. Ordakileri oku ve tamamını yap sorunun cözülür
100 de yüz şarj et
Pil kalibrasyonu tamamlandiktan sonra telefonun şarjını tamamen bitirin ve kesintisiz şekilde 100 de 100 kadar şarjda bırakın veya şarjda oynayın bilmiyorum
root dosyası önrebilirmisin genelde soft brick oluyor telefon root atmaya çalışınca.

Oyla:

thunderslordx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yasin
Cihazım
casper pc
Konular
4

100 de yüz şarj et
ama yinede deneyeceğim. bu arada benimde bildiğim kadarıyla sadece lityum polimer bataryalarda oluyomuş tam sevinecektim bataryam polimer değil diye bir baktım battery technology li-poli yazıyor telefonu iki kere 0-100 arası şarj ederek oluyormuş ama şarjı tamamen bitirmek gerekiyormuş telefonun kapanması yetmiyormuş.

Oyla:

Superuser1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Redmi note 10 r
Konular
5
ama yinede deneyeceğim. bu arada benimde bildiğim kadarıyla sadece lityum polimer bataryalarda oluyomuş tam sevinecektim bataryam polimer değil diye bir baktım battery technology li-poli yazıyor telefonu iki kere 0-100 arası şarj ederek oluyormuş ama şarjı tamamen bitirmek gerekiyormuş telefonun kapanması yetmiyormuş.
Magisk kulanabilirsin eğer soft brick olursa eftsu yu dene supersu artık calışmıyor safetynet yüzünden

Oyla:

thunderslordx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yasin
Cihazım
casper pc
Konular
4
Magisk kulanabilirsin eğer soft brick olursa eftsu yu dene supersu artık calışmıyor safetynet yüzünden
Magisk deniyorum zaten, telefona uygun sürümünü bulamadım ama twrp kullanarak batterystats.bin dosyasını silmeyi deneyeceğim

Oyla:

thunderslordx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yasin
Cihazım
casper pc
Konular
4
Magisk deniyorum zaten, telefona uygun sürümünü bulamadım ama twrp kullanarak batterystats.bin dosyasını silmeyi deneyeceğim
bir şekilde telefonu root edebildim ama kalibrasyon uygulamasına girince kalibrasyona ihtiyaç yok dedi kalibre ettim biraz iyileşme var gibi.

Oyla:

Superuser1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Redmi note 10 r
Konular
5
umarım sorununuz ilerde cözülür