Soru Redmi Note 8 ARM mi ARM64 mü?

KaanMutlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Mutlu
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Web Developer
Konular
12
Arkadaşlar selam, /e/ os üzerine GApps kuracağım fakat hangisi olduğunu tam anlamadım. Redmi Note 8 ARM mi ARM64 mü?

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
119
Android Telefonun İşlemcisini Öğrenmek için:
  • Google Play uygulama mağazasına erişin ve Droid Hardware Info uygulamasını yükleyin. Bu uygulama ile akıllı telefonunuzun teknik özelliklerini öğrenebiliyorsunuz.
  • Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın ve System sekmesini görüntüleyin. Burada CPU Architecture ve Instruction Sets alanlarını not alabilirsiniz.
  • Burada ARM mimarisi ARMv7 ya da armeabi, ARM64 mimarisi AArch64 veya arm64, x86 mimarisi x86 veya x86abi'ye karşılık geliyor.

KaanMutlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Mutlu
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Web Developer
Konular
12
Android Telefonun İşlemcisini Öğrenmek için:
  • Google Play uygulama mağazasına erişin ve Droid Hardware Info uygulamasını yükleyin. Bu uygulama ile akıllı telefonunuzun teknik özelliklerini öğrenebiliyorsunuz.
  • Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın ve System sekmesini görüntüleyin. Burada CPU Architecture ve Instruction Sets alanlarını not alabilirsiniz.
  • Burada ARM mimarisi ARMv7 ya da armeabi, ARM64 mimarisi AArch64 veya arm64, x86 mimarisi x86 veya x86abi'ye karşılık geliyor.
ARMv8-A yazıyor hocam.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Güncel cihazlar ARM64 oluyor.

Nobita Nobi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doraemon
Cihazım
POCO X3
Konular
16
Ama romdan romda değişiyor diye düşünüyorum hocam mesela aosp romlarda hepsine aynı gapps ı kuramıyorum ben.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Hocam aynı gapps yı farklı aosp romlara kuramıyorum hocam android sürümü uyuşsada illa ARM olarak ayarlamam gerekiyor indirirken.
Hocam cihazın Arm mimarisi sabittir, değişmez yani.. Arm64, Arm olmaz herhangi bir rom değişikliğinde.. Yada tam tersi.. Oda pek mümkün görünmüyor.. Sizin yaşadığınız tecrübe ilginç.. Yanlış hatırlıyor olabilir misiniz?

Üst Alt