Yardım Redmi Note 8 Ahize Sesi

Gunes3500

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Redmi note 8
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI GLOBAL 11.0.8 KARARLI
Telefon Modeli
REDMİ NOTE 8
Bootloader Kilidi
Kapalı
merhaba redmi note 8 telefonumun ahize sesi karşı tarafın sesi görüşme esnasında çok az geliyor bu sesi artırmak için note 8 pro modelininde mühendislik menüsüne girmek için *#*#3646633#*#* kodu var ama note 8 modelinde bu kod bişey açmıyor.
Sistemin sesini nasıl artırabilirim, birde aynı şekilde redmi 7 modelininde ahize sesi çok az geliyor tozlanma kesinlikle değil daha önceki başka marka modellerde böyle can sıkıcı sorun yaşamadım. Defalarca karşı tarafa anlayamadım tekrar söyleyebilirmisin diyorum. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler..

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
RN 11 Pro
Meslek
Eticaret Yönetimi
Konular
156
Mühendislik menüsüne girmek isterseniz RN8 için şu şekildedir.

Ayarlar- telefon hakkında - tüm özellikler - çekirdek sürümüne 6-7 defa basmanız gerekiyor.

Oyla:

Gunes3500

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Redmi note 8
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki ahize sesini burdan nasıl artırabilirim.

Oyla:

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
18
Hocam Snapdragon işlemcili modellerde bahsettiğiniz mühendislik menüsü yok. Telefonunuzu rootlayarak bazı sistem dosyalarını değiştirmeniz lazım sesi arttırmak için. Redmi Note 4 modelinde yapmıştım ama Note 8 de aynı şekilde yapılır mı bilmiyorum.

Oyla:

Buse S. Ada

Emekli Yönetici
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
RN 11 Pro
Meslek
Eticaret Yönetimi
Konular
156
Cihaz test alanından ben de sadece receiver testi buldum ayar yapılmıyor. cihaza root yapilmasi lazım. Araştırma yaparken Cantara hocamın yöntemini denedim, calisti. Alintiliyorum kendisinin mesajini,:

Cihazınıza root yaptiktan sonra,

Es file Explorer programı sayesinde hocamızın dediği system/etc klasörüne erişebilirsiniz. Fakat burada yazan mixer-paths Forte dosyası her cihaz için farklı isimlendirilebilir. Benim cihazimdaki (ben de RN8 kullanıyorum) mixer path dosyasinin adı Forte değil Tasha. Bu değerlemeleri değiştirin.
yalnisdost hocam sizin sorunuz da bu şekilde idi isterseniz root yaptiktan sonra bu yöntem ile deneyin. Hocamızın anlatımını alintiladim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Arkadaşlar system/etc klasörü altında "mixer_paths_3_2_forte" adında bir dosya olması lazım. Bu dosya içerisinde "path name="headphones" başlığı altındaki değerler hoparlörden gelen ses seviyesini düzenliyor.
<ctl name="RX1 Digital Volume" value="84" />
<ctl name="RX2 Digital Volume" value="84" />
satırlarında en sonda yer alan 84 ses seviyesinin yükseklik derecesini gösterir. Bu satırları değiştirdikten sonra (örneğin 90 yapabilirsiniz) değişiklikleri kaydedip telefonu yeniden başlatmanız halinde ses seviyesi yükselecektir.

Tabii bu işlemleri yapabilmeniz için cihazın rootlu olması gerekiyor. Ayrıca değiştirdiğiniz bu dosyanın izinlerini rw-r-r olarak ayarlamazsanız cihazınız açılmayacaktır.

Hocam Snapdragon işlemcili modellerde bahsettiğiniz mühendislik menüsü yok. Telefonunuzu rootlayarak bazı sistem dosyalarını değiştirmeniz lazım sesi arttırmak için. Redmi Note 4 modelinde yapmıştım ama Note 8 de aynı şekilde yapılır mı bilmiyorum.

Oyla:

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
18
Cihaz test alanından ben de sadece receiver testi buldum ayar yapılmıyor. cihaza root yapilmasi lazım. Araştırma yaparken Cantara hocamın yöntemini denedim, calisti. Alintiliyorum kendisinin mesajini,:

Cihazınıza root yaptiktan sonra,

Es file Explorer programı sayesinde hocamızın dediği system/etc klasörüne erişebilirsiniz. Fakat burada yazan mixer-paths Forte dosyası her cihaz için farklı isimlendirilebilir. Benim cihazimdaki (ben de RN8 kullanıyorum) mixer path dosyasinin adı Forte değil Tasha. Bu değerlemeleri değiştirin.
yalnisdost hocam sizin sorunuz da bu şekilde idi isterseniz root yaptiktan sonra bu yöntem ile deneyin. Hocamızın anlatımını alintiladim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ben de bu rehberi atacaktım bilgisayar başına geçtiğimde, siz daha hızlı davrandınız hocam :D
XDA forumda bu dosyada 84 olan kısımda 100 değeri donanımın çalışmaya devam etmesi için maximum değer olarak bahsedilmişti. Muhtemelen diğer cihazlar için de öyledir. Yine de 95 ve üstündeki değerlerin çok da sağlıklı olmadığı belirtiliyordu. Ben 94 kullandım Redmi Note 4 cihazımda uzun süre, bir sorun yaşamadım. Tavsiyem 94 üzerine çıkılmaması yönünde.

Oyla:

Buse S. Ada

Emekli Yönetici
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
RN 11 Pro
Meslek
Eticaret Yönetimi
Konular
156
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için değerli hocam.. ilk önce kendimde test ettim ki bende normal duyuluyor ses. 84u 88 yaptım, geri normal yaptım. Telefon konuşmamı herkes duyuyor çünkü haha-- haha-- haha--
Ben de bu rehberi atacaktım bilgisayar başına geçtiğimde, siz daha hızlı davrandınız hocam :D
XDA forumda bu dosyada 84 olan kısımda 100 değeri donanımın çalışmaya devam etmesi için maximum değer olarak bahsedilmişti. Muhtemelen diğer cihazlar için de öyledir. Yine de 95 ve üstündeki değerlerin çok da sağlıklı olmadığı belirtiliyordu. Ben 94 kullandım Redmi Note 4 cihazımda uzun süre, bir sorun yaşamadım. Tavsiyem 94 üzerine çıkılmaması yönünde.

Oyla:

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
18
Babamda da Redmi Note 8 var aynen dediğiniz gibi dışarıdan çok rahat duyulabiliyor, biraz da o yüzden babam Note 8 ben Note 4 kullanıyorum zaten :D Note 4 ahize sesi konusunda sıkıntılı biraz malesef :(

Oyla:

yalnisdost

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
memduh
Cihazım
redmi note 4
Konular
1
Merhabalar. Soruma duyarsız kalmayıp cevap yazan ve çözüm önerisinde bulunan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

satıcıyla görüştüm . eğer ürünü değiştirmezse yada iadesini kabul etmezse çözüm önerilerinizi uygulayacağım. ilginize çok teşekkür ederim hepinizin.

Oyla:

Mertca

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mertcan
Cihazım
Redmi note 8
Konular
0
Bende RDN8 var pc olmadan direk telefon ile root atabilirmiyim? Nasıl? Ses sorununu bende yaşıyorum hoparlör ü açmak zorunda kaldığım bile oluyor o derece

Teşekkürler

Oyla:
Üst Alt