Soru Redmi Note 8 Açılmıyor - Bilgi

yasirb3n_

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
25

Selamlar dostlar. Bugün sizlere başımdan geçen telefonum ile alakalı sorunardan bahsedeceğim.​

Arkadaşlar Redmi Note 8 cihazım için MIUI12 yüklemesi yapmak istemiştim. Fakat bilmediğim bir sebepten dolayı telefon kapandı ve hiç açılmadı. Öncesinde 'System has been destroyed!' uyarısını almıştım. Bu forumda araştırmalarım sonucu, bu hatayı nasıl çözüme kavuşturacağımı öğrendim. Fakat bu sefer çözümü bulmak biraz zor oldu. Telefonuma ne olduğunu merak ettim ve uzun araştırmalar sonucunda telefonumun Hard Brick olduğunu öğrendim.

Yani bu demek oluyor ki; Telefon hiçbir şekilde açılmıyor/tepki vermiyor, fastboot moda girmiyor ve içerisindeki herşey silinmiş.
Bu sıkıntım için forumlara ve konulara baktığımda Mi Yetkili Hesap ile yazılım atılması gerektiğini öğrendim. Mi yetkili hesap ise sadece Xiaomi yetkililerine verilen özel bir Yönetici hesabı olarak düşünebiliriz. Eğer telefonunuz yurtdışı ürünü değilse yada hala garanti kapsamı içerisindeyse, asla çarşıdaki telefonculara götürmeyin. Cihazınızı garantiye gönderin. Bırakın işin ehli birisi halletsin. Eğer ki telefonunuz garanti kapsamı dışında yada yurtdışı ürünü ise H.kadioglu hocamla iletişime geçin. Kendisi bilgisayarınıza bağlanarak, tüm yazılım problemlerini sizin bilgisayarınızdan yetkili hesabı ile hallediyor.

Tabii bu işlem direk kabloyu alıp bilgisayardan telefona takmayla da bitmiyor. Bildiğim kadarıyla bu gibi bir sorunla karşı karşıya kalırsanız telefonun arka kapağının sökülüp EDL moda alınması gerekebilir. Elinizde Mi Yetkili Hesabı yoksa, yada var ama kullanmayı bilmiyorsanız bilen birisine danıştıktan sonra kapağı sökme işlemini yapın. Çünki başınıza bir sorun açabilirsiniz.

Bu konuda sizlere başımdan geçen bu kısa serüveni anlattım. Benimle aynı sorunu yaşıyorsanız bu anlattıklarımı dikkate alın. Yoksa başınız sürekli ağrır angel~~

mfa5

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Mİ5s-RNote8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
arka kapak söküldükten sonra edl moda nasıl alınıyor

Oyla:

yasirb3n_

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
25
arka kapak söküldükten sonra edl moda nasıl alınıyor
kanka arka kapağı söktükten sonra üst tarafta 11 vidayla tutturulmuş bi kapak daha var meyve bıçağıyla açıyosun kameranın sağ aşşağısında iki tane bakır yuvarlak var bu iki yuvarlağı kısa bi kablo yada cımbız yardımıyla 2 sn birbirine değdiriyosun

Oyla:
Üst Alt