Çözüldü Redmi Note 8 Açılıp Kapanma Sorunu

hadronan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
-
Telefon Modeli
Redmi Note 8 -M1908C3JG
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba arkadaşlar, Redmi note 8 serisi telefonum var. Garantisi bittikten 2 ay sonra telefonumda sürekli kendini yeniden başlatma sorunu oluştu. Telefon sürekli kendini yeniden başlatıyor ve mevcut şarjı bitmediği sürece kendini yeniden başlatma durumu sonlanmıyor. Bu durum önceden 2 kere daha oldu ancak her birinde toplamda 3 kere kendini yeniden başlattı ve geçti. Şuansa asla açılmıyor neredeyse saniyede 1 kendini yeniden başlatıyor. Telefonu hep orijinal şarj aletiyle şarj ettim ve bu sorun akabinde uygun değerlere sahip farklı adaptör/kablolarla denedim ancak bir şey farketmedi. Telefon daha önce düşmedi/ tamir görmedi. Herhangi güvensiz bir uygulama eklenmedi ve sanırım rom atma denilen vb. işlemler yapılmadı. Vatan bilgisayardan alındı.Playstore haricinde zamanında sadece ödevim için yaptığım mobil uygulamayı denemiştim oda uyumlu geliştirilmişti zaten haricinde android geliştirici modu kapalı. Bu durumun neden olduğu hakkında fikri olan var mı?

Not:Maalesef rom bilgisini bilmiyorum ancak 2 sene önce alındı ve 1 kere güncellendi.

trsalgado

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
s4
Konular
19

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Merhaba arkadaşlar, Redmi note 8 serisi telefonum var. Garantisi bittikten 2 ay sonra telefonumda sürekli kendini yeniden başlatma sorunu oluştu. Telefon sürekli kendini yeniden başlatıyor ve mevcut şarjı bitmediği sürece kendini yeniden başlatma durumu sonlanmıyor. Bu durum önceden 2 kere daha oldu ancak her birinde toplamda 3 kere kendini yeniden başlattı ve geçti. Şuansa asla açılmıyor neredeyse saniyede 1 kendini yeniden başlatıyor. Telefonu hep orijinal şarj aletiyle şarj ettim ve bu sorun akabinde uygun değerlere sahip farklı adaptör/kablolarla denedim ancak bir şey farketmedi. Telefon daha önce düşmedi/ tamir görmedi. Herhangi güvensiz bir uygulama eklenmedi ve sanırım rom atma denilen vb. işlemler yapılmadı. Vatan bilgisayardan alındı.Playstore haricinde zamanında sadece ödevim için yaptığım mobil uygulamayı denemiştim oda uyumlu geliştirilmişti zaten haricinde android geliştirici modu kapalı. Bu durumun neden olduğu hakkında fikri olan var mı?

Not:Maalesef rom bilgisini bilmiyorum ancak 2 sene önce alındı ve 1 kere güncellendi.
Cihazın yazılımsal olarak bir müdaheleye ihtiyacı var gibi görünüyor,
Kilit açıp farklı bir sürüme geçmeniz yüksek ihtimalle kesin çözüm olacaktır.
Note 8 bölümünden detaylara erişebilirsiniz.

Oyla:

hadronan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Cihazın yazılımsal olarak bir müdaheleye ihtiyacı var gibi görünüyor,
Kilit açıp farklı bir sürüme geçmeniz yüksek ihtimalle kesin çözüm olacaktır.
Note 8 bölümünden detaylara erişebilirsiniz.
Merhabalar, bu konuyu yukarıdaki arkadaşımızın bahsettiği başlık üzerinden araştırarak mı yapmam gerekiyor. Konuya yabancıyım biraz kusura bakmayın

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Merhabalar, bu konuyu yukarıdaki arkadaşımızın bahsettiği başlık üzerinden araştırarak mı yapmam gerekiyor. Konuya yabancıyım biraz kusura bakmayın
Note 8 bölümünde Mi Flash ile yükleme rehberine bakabilirsiniz.

Oyla:

optgsm1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz AĞCA
Cihazım
Xiaomi 12
Meslek
Yazılım
Konular
0
hocam yazılım denediyseniz veya sıfırlama denediyseniz hayla sorun devam ediyorsa şebeke antenine bakın benimde başıma geldi şebeke anteninden çıktı bir kontrol sağlayın eğer hayla devam ediyorsa farklı bir problem olabilir

Oyla:

hadronan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Note 8 bölümünde Mi Flash ile yükleme rehberine bakabilirsiniz.
Teşekkür ederim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam yazılım denediyseniz veya sıfırlama denediyseniz hayla sorun devam ediyorsa şebeke antenine bakın benimde başıma geldi şebeke anteninden çıktı bir kontrol sağlayın eğer hayla devam ediyorsa farklı bir problem olabilir
Hocam şebeke anteniyle ilgili baktığım videolarda fiziksel bir müdahale göremedim genellikle ayar değiştiriyorlar ancak benim telefonum açılmadığı için ayarlar kısmına giremiyorum bu noktada nasıl bir yol izleyebilirim?

Oyla:

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14

Cihazı gerçekten çok temiz kullanmışsınız tebrik ederim. Bu sorunun yazılımsal değilde donanımsal olduğunu düşünüyorum. Kilitleme tuşu bozulmuşsa kendi-kendine basarak bu sorunu yarata bilir (ki, saniyesinde yeniden başlatıldığını demişsiniz, telefondaki yazılım daha başlamadan yani daha yüklenmeden bir hata sonucu kendini yeniden başlatamaz, yani sorun daha çok donanımsal) Cihazınıza sistem yüklemek kesin çözüm değil bana göre. Zira bu işlemler sırasında eğer tuş yeniden bozukluk yaparsa ve telefon kendini yeniden başlatırsa brick etme ihtimaliniz var. Bence önce bir tamirciye gösterin. Eğer sorun tuşdaysa değişimle hallolur. Sonuç olarak 2 seneyi aşkındır telefonu kullanıyorsunuz ve tuşunda bir basma sayısı/ömrü var sonuçta. Bir yerden sonra bozula biliyor

Oyla:

hadronan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Görüşünüz için teşekkür ederim hocam