Rom Redmi Note 8/8T Pixelexperience Rom

Akyol47

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi note 8
Konular
11
Arkadaşlar merhabalar kısaca bu son dönemde kullandığım romdan bahsetmek istiyorum. Yaklaşık iki haftadır Pixelexperience 12 (Plus edition) romunu kullanıyorum.
Deneyimlerim rom çok akıcı gerçekten hiçbir sıkıntı donma kasma görmedim. Genel olarak google uygulamaları yüklü olarak geliyor. Parmak izi güzel çalışıyor. Ancak yüz tanıma o kadar iyi değil.
Şarj konusunda çok iyi sayılmaz çok fazla tüketiyordu ancak ben Ryzen Kernel'i yükleyerek bu sorunu hallettim.
Şarj konusu hakkında bir düzeltme yapim ben diğer romu kaldırmadığım için direk üzerine kurmuştum ondan çok şarj gidiyormuş. Yeniden temiz kurulum yaptım şuan iyi şarjı.
İstenmeyen programları miui sürümünde olduğu gibi bilgisayardan rahatlıkla kaldırabiliyorsunuz. Android 12 ile geliyor. Tema kısmını 4 ana renk şeklinde veya duvar kağıdı rengine göre ayarlanabiliyor. Google arama ve mesajlaşma uygulaması var. Yüklü gelen kamera uygulaması çok iyi sayılmaz yine kendim sitede bulunan farklı google kameralarından bir tanesini yükledim şuan sıkıntı yok ondada.
Bazı ekran görüntülerini ekledim oradan bakabilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yüklemek ve denemek isteyen arkadaşlar öncelikle youtube'den nasıl yükleniyor güzelce izlesinler herhangi bir sorunla karşılaşmamak için mesüliyet size aittir.

Linkler
Rom linki:
Ryzen Kernel:

Son düzenleme:

beyazketchup

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Soner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
2
Arkadaşlar merhabalar kısaca bu son dönemde kullandığım romdan bahsetmek istiyorum. Yaklaşık iki haftadır Pixelexperience 12 (Plus edition) romunu kullanıyorum.
Deneyimlerim rom çok akıcı gerçekten hiçbir sıkıntı donma kasma görmedim. Genel olarak google uygulamaları yüklü olarak geliyor. Parmak izi güzel çalışıyor. Ancak yüz tanıma o kadar iyi değil. Şarj konusunda çok iyi sayılmaz çok fazla tüketiyordu ancak ben Ryzen Kernel'i yükleyerek bu sorunu hallettim. Şimdi şarjım daha iyi gidiyor. İstenmeyen programları miui sürümünde olduğu gibi bilgisayardan rahatlıkla kaldırabiliyorsunuz. Android 12 ile geliyor. Tema kısmını 4 ana renk şeklinde veya duvar kağıdı rengine göre ayarlanabiliyor. Google arama ve mesajlaşma uygulaması var. Google arama uygulamasında fark ettiğim bir sorun var sanki bazen arama sesi çalmadan karşı taraf direk cevap veriyor. Yüklü gelen kamera uygulaması çok iyi sayılmaz yine kendim sitede bulunan farklı google kameralarından bir tanesini yükledim şuan sıkıntı yok ondada.

Yüklemek ve denemek isteyen arkadaşlar öncelikle youtube'den nasıl yükleniyor güzelce izlesinler herhangi bir sorunla karşılaşmamak için mesüliyet size aittir.

Linkler
Rom linki:
Ryzen Kernel:
Uygulama iconları değiştirilebiliyor mu bide tüm geçmiş uygulamalari kaldırınca boşta ram kaç kalıyor ve miui 12ye göre pili nasıl

Akyol47

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi note 8
Konular
11
Uygulama iconları değiştirilebiliyor mu bide tüm geçmiş uygulamalari kaldırınca boşta ram kaç kalıyor ve miui 12ye göre pili nasıl
ikonlar değiştirilmiyor. Pil konusunda net birşey diyemeyeceğim ancak normal kullanımda bir günü çıkarıyor. Ortalama boş ram 800 civarı kalıyor biraz az gibi geldi ama kasma yapmıyor. Mıuı hatırladığım kullanılan 2.4 gb civarı olmasına rağmen kasıyordu telefon baya.

Ulascan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
3
Hocam bende geçtiğimiz günlerde Pixelexperience 12 kurdum (plus edition değil) dediğiniz gibi rom gayet akıcı. Tek bir sorunum var google camera ile çekilen resim kalitesi miui kamerası ile çekilenlere göre daha kötü duruyor sanki buna bir çözüm bulabildiniz mi acaba

Akyol47

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi note 8
Konular
11
Hocam bende geçtiğimiz günlerde Pixelexperience 12 kurdum (plus edition değil) dediğiniz gibi rom gayet akıcı. Tek bir sorunum var google camera ile çekilen resim kalitesi miui kamerası ile çekilenlere göre daha kötü duruyor sanki buna bir çözüm bulabildiniz mi acaba
Ben romla gelen kamera uygulmasını silip başka bir tane kurdum şuan sıkıntısı yok çekimleri iyi hatta bir kaç örnek koyayım bakarsın fotolara. Site çözünürlük düşürmesse eğer.

Ekli dosyalar

• PXL_20220513_141038237.jpg
    PXL_20220513_141038237.jpg
    3,9 MB · Görüntüleme: 58
  • PXL_20220513_141101000.jpg
    PXL_20220513_141101000.jpg
    3,8 MB · Görüntüleme: 56
  • PXL_20220513_141119831.PORTRAIT.jpg
    PXL_20220513_141119831.PORTRAIT.jpg
    2,3 MB · Görüntüleme: 65

erayds

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eray
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
32
Ben romla gelen kamera uygulmasını silip başka bir tane kurdum şuan sıkıntısı yok çekimleri iyi hatta bir kaç örnek koyayım bakarsın fotolara. Site çözünürlük düşürmesse eğer.
Gcam linki atabilirmisin pixel rom yüklersem onu kullanırım

Akyol47

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi note 8
Konular
11
Gcam linki atabilirmisin pixel rom yüklersem onu kullanırım

BSG's 8.1: MGC_8.1.101_A9_GV1zfix (BSG, 2022-02-09, configs)
şuan bu sürüm yüklü bende. Farklı sürğmler var hangisi senin için uygunsa bakarsın.

erayds

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eray
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
32
Deneyimlerim rom çok akıcı gerçekten hiçbir sıkıntı donma kasma görmedim. Genel olarak google uygulamaları yüklü olarak geliyor. Parmak izi güzel çalışıyor. Ancak yüz tanıma o kadar iyi değil.
Şarj konusunda çok iyi sayılmaz çok fazla tüketiyordu ancak ben Ryzen Kernel'i yükleyerek bu sorunu hallettim.
Şarj konusu hakkında bir düzeltme yapim ben diğer romu kaldırmadığım için direk üzerine kurmuştum ondan çok şarj gidiyormuş. Yeniden temiz kurulum yaptım şuan iyi şarjı.
İstenmeyen programları miui sürümünde olduğu gibi bilgisayardan rahatlıkla kaldırabiliyorsunuz. Android 12 ile geliyor. Tema kısmını 4 ana renk şeklinde veya duvar kağıdı rengine göre ayarlanabiliyor. Google arama ve mesajlaşma uygulaması var. Yüklü gelen kamera uygulaması çok iyi sayılmaz yine kendim sitede bulunan farklı google kameralarından bir tanesini yükledim şuan sıkıntı yok ondada.

Linkler
Rom linki:
Ryzen Kernel:
Hocam bu romda netflix sertifikası varmı yani bl açık diye 480p demi açıyor videoları acaba?

asdasfamanasdostumya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Hocam temiz kurulumu nasıl yaptınız acaba? Ben de kurdum fakat çok fazla şarj yiyor.

Üst Alt