Soru redmi note 7 vs galaxy a30

saribrahimm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
powerbank
Konular
13
Öncelikle herkese iyi günler arkadaşlar.Günlerdir içinden çıkamadıgım bir konu var.Telefon alacağım ancak redmi note 7 ve samsung galaxy a30 arasında kaldım.Antutu puanı olsun işlemci olsun note 7 nin daha iyi olduğunu biliyorum.Ancak ben telefon ile oyun oynayan birisi değilim.Mail, sosyal medya,youtube twitch vs .bu noktada takıldıgım konu benim telefonu kullanma amacıma baktgınızda bildirim meselesi önemli ki note 7 de bildirim bazen gelmiyomuş gelsede bildirim çubuğunda 1-2 saniye görünüp kayboluyomuş telefonla konuşma yaparken ekranın kiltilenmemesi vs sorunlarıda varmış xiaominin.Buna ek olarak a30 un ekranı daha kaliteli görüntü sunuyor buda youtube twitch kullanmamda iyi olacak.Ancak bir yandanda snapdragon 660 var note 7 de samsungta exynos 7904 bu ayrıntıyıda geçemiyorum.Sizce ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim iyigünler.

amidore

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Memur
Konular
1
Arkadaşa katılıyorum, yaklaşık 2 haftadır RN7 kullanıyorum, keşke almasaydım dedim. Sorunlar bitmiyor, arkadaşın belirttiği avrupa rom için BL kilidini açmanız twrp yüklemeniz rom atmanız vs gerekecek, bu işlemde garantiyi bozduğu için yapamayacaksınız, karar sizin

Telefonum yeni bir sorun ortaya çıkardı sağolsun :@

Rehberimde kayıtlı kişilerden gelen mesajlarda kişi isimleri yerine numaralarını gösteriyor, sanki rehberimde kayıtlı değilmiş gibi, şimdi ben tekrar mı sıfırlama yapacağım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

scanman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gürsel
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
exynos 7904 menü geçişlerinde bile yavaş tepki verecek bir işlemci mi? bu işlemciden biraz emin olsam düşünmem bile
arayüz kullanımında, internet kullanımında ve ağır grafikli olmayan oyunlarda gayet akıcı bir telefon.

Oyla:

larsson7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
5
Telefonum yeni bir sorun ortaya çıkardı sağolsun :@

Rehberimde kayıtlı kişilerden gelen mesajlarda kişi isimleri yerine numaralarını gösteriyor, sanki rehberimde kayıtlı değilmiş gibi, şimdi ben tekrar mı sıfırlama yapacağım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sizin sürüm ne hocam?

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
A30 daha sağlam bir cihaz. Şuan kağıt üzerinde geri de kalsada bu böyle. Ama R7 Cihazı Eu beta romlar ile desteklenecektir. Yani samsung 1,5- 2 yıl sonra desteği kesiyor. R7 ile uzun yıllar miui deneyimi yaşarsın. Bir diğer sorun, Amoled ekranlarda bir süre sonra oluşan yanıklar. Ben şu ana kadar yanmayan amoled ekrana pek denk gelmedim.

Oyla:
Üst Alt