Soru redmi note 7 vs galaxy a30

saribrahimm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
powerbank
Konular
13
Öncelikle herkese iyi günler arkadaşlar.Günlerdir içinden çıkamadıgım bir konu var.Telefon alacağım ancak redmi note 7 ve samsung galaxy a30 arasında kaldım.Antutu puanı olsun işlemci olsun note 7 nin daha iyi olduğunu biliyorum.Ancak ben telefon ile oyun oynayan birisi değilim.Mail, sosyal medya,youtube twitch vs .bu noktada takıldıgım konu benim telefonu kullanma amacıma baktgınızda bildirim meselesi önemli ki note 7 de bildirim bazen gelmiyomuş gelsede bildirim çubuğunda 1-2 saniye görünüp kayboluyomuş telefonla konuşma yaparken ekranın kiltilenmemesi vs sorunlarıda varmış xiaominin.Buna ek olarak a30 un ekranı daha kaliteli görüntü sunuyor buda youtube twitch kullanmamda iyi olacak.Ancak bir yandanda snapdragon 660 var note 7 de samsungta exynos 7904 bu ayrıntıyıda geçemiyorum.Sizce ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim iyigünler.

scanman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gürsel
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
İki telefonda elimde. Rn7'yi kendim a30'u kardeşim kullanıyor. A30'un tek artısı super amoled ekranı. Diğer her şeyiyle, kamera ve performans olarak rn7'nin gerisinde. Miui avrupa rom da kurulduğunda telefon çok daha güzel oluyor. Bendeki rn7'de bildirim ve yakınlık sensörü sorunları yok. Bu sorunları yasadığını söyleyenler var ama herkeste yok yani kronik bir sorun değil. Telefon çok satıldığı, çok kişide oldugu için oransal olarak sikayetler çok gorunüyor olabilir. Rn7 ile a30 bence kıyaslanmaz bile. A30 kötü değil. Özellikle performans ile ve telefonu özellestirme gibi şeylerle işi olmayan düz kullanıcılar için ideal.

Oyla:

tolgasnbl

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tolga
Cihazım
i9500
Konular
0
Rn7 performans olarak a50'ye yakın bi cihaz olsa da fiyat bandı olarak 2000 üstüne çıkmak istemediğim için ben de son bir haftadır a30 ile rn7 arasında gidip geliyorum. Haftasonu iki cihazı yanyana karşılaştırdım 1 aydır da forumlarda yorumları okuyorum zaten. a30'un ön kamerası bariz bir şekilde rn7 den daha iyi ve amoled ekran daha albenili duruyor. Rn7'nin ses seviyesi, arka kamera, işlemci (hız), tasarım (özellikle önü ve arkasının cam olması, eldeki hissiyatı) daha iyi. Testlere göre rn7'nin ısındıkça performans kaybı a30'a göre (yüzdesel olarak) daha fazla oluyor ama elde test etme şansım olmadı. Rn7'nin yorumlarda çok sorununu okudum belki de scanman 'ın dediği gibi çok satmasından dolayı haliyle sorunlu cihazlarla da çok karşılışalıyor olabilir. Ben şuan samsung s4 kullanıyorum güncel oyunlar için idareten alıcam aslında o yüzden kararsızım. bir tarafta snapdragon 660 diğer tarafta samsungun açık kaynak kodunu zor yayınladığı s4'ten nefret ettiğim exynos işlemci var. rn7 çok sattığı için ilerleyen sürelerde güncelleme kesilse bile kullanıcılar tarafından romlar geliştirilmeye devam edicek ama a30 için aynı durumun söz konusu olduğunu düşünmüyorum.
saribrahimm Özetlersek oyun oynamıyosan, sosyal medyayı ağırlıklı kullanıp günlük işlerini hallediceksen, rom root falan uğraşmak istemiyorsan, selfie kamerasına önem veriyorsan ve stabil olsun az sorun yaşayayım diyorsan kesinlikle a30 tercih etmelisin.
Ben de oyun konusunda hala düşünüyorum :)

Oyla:

saribrahimm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
powerbank
Konular
13
Rn7 performans olarak a50'ye yakın bi cihaz olsa da fiyat bandı olarak 2000 üstüne çıkmak istemediğim için ben de son bir haftadır a30 ile rn7 arasında gidip geliyorum. Haftasonu iki cihazı yanyana karşılaştırdım 1 aydır da forumlarda yorumları okuyorum zaten. a30'un ön kamerası bariz bir şekilde rn7 den daha iyi ve amoled ekran daha albenili duruyor. Rn7'nin ses seviyesi, arka kamera, işlemci (hız), tasarım (özellikle önü ve arkasının cam olması, eldeki hissiyatı) daha iyi. Testlere göre rn7'nin ısındıkça performans kaybı a30'a göre (yüzdesel olarak) daha fazla oluyor ama elde test etme şansım olmadı. Rn7'nin yorumlarda çok sorununu okudum belki de scanman 'ın dediği gibi çok satmasından dolayı haliyle sorunlu cihazlarla da çok karşılışalıyor olabilir. Ben şuan samsung s4 kullanıyorum güncel oyunlar için idareten alıcam aslında o yüzden kararsızım. bir tarafta snapdragon 660 diğer tarafta samsungun açık kaynak kodunu zor yayınladığı s4'ten nefret ettiğim exynos işlemci var. rn7 çok sattığı için ilerleyen sürelerde güncelleme kesilse bile kullanıcılar tarafından romlar geliştirilmeye devam edicek ama a30 için aynı durumun söz konusu olduğunu düşünmüyorum.
saribrahimm Özetlersek oyun oynamıyosan, sosyal medyayı ağırlıklı kullanıp günlük işlerini hallediceksen, rom root falan uğraşmak istemiyorsan, selfie kamerasına önem veriyorsan ve stabil olsun az sorun yaşayayım diyorsan kesinlikle a30 tercih etmelisin.
Ben de oyun konusunda hala düşünüyorum :)
yorumun için teşekkür ederim kardeşim.Evet oyun ile işim yok günlük işlerimi halledeceğim ancak insan yinede (işlemciler arasındaki fark az olmadığı için) teredüt ediyor neden daha fazla para verip daha yavaş telefon alayım demiyoda değilim bir taraftan.Ayrıca izlediğim tanıtım videolarında a30 un menü geçişlerinde vs bile takıldıgını görmedim değil.

Oyla:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
İki cihazıda inceleme fırsatım oldu. Kağıt üzerinde redmi not 7 da iyi olsada. A30 alırdım

Oyla:

amidore

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Memur
Konular
1
İki cihazıda inceleme fırsatım oldu. Kağıt üzerinde redmi not 7 da iyi olsada. A30 alırdım

Arkadaşa katılıyorum, yaklaşık 2 haftadır RN7 kullanıyorum, keşke almasaydım dedim. Sorunlar bitmiyor, arkadaşın belirttiği avrupa rom için BL kilidini açmanız twrp yüklemeniz rom atmanız vs gerekecek, bu işlemde garantiyi bozduğu için yapamayacaksınız, karar sizin

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Galaxy a30 tavsiye edilir

Oyla:

Hakan Ali Hasan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
15
Bence galaxy A30 kardeşim miui arayüzünü sevsemde bildirim sorunu olsun lag olsun sorunlu telefonlar rom root işleriyle uğraşmıyorsan samsung al geç derim

Oyla:

zran

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zoran
Cihazım
MIUI+Android
Konular
0
Malesef üzülerek hak veriyorum arkadaşa. Verdiğim para yüzünden kullanıyorum yoksa geri vermiştim çoktan. Henüz 3. ayı telefonu sıfır aldım düşün :( Bildirim problem, biri aradığında diğer hattın ulaşılamıyor olması problem, çağrı görüşme sırasında sensör bazen kapanıyor açılıyor kendi kendine 10 tane yer açması telefonda başka bir problem. Bunlarla karşılaşmaya bilirsin ama şöyle düşün ya aldığın note 7 de çıkarsa bu saydıklarımız yapabilecekmisin?

Oyla:

saribrahimm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
powerbank
Konular
13
exynos 7904 menü geçişlerinde bile yavaş tepki verecek bir işlemci mi? bu işlemciden biraz emin olsam düşünmem bile

Oyla:
Üst Alt