Yardım Redmi Note 7 / Root Sorusu

NikolaiSe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
Grafiker
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 10.3.10
Telefon Modeli
Redmi Note 7
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba, hayırlı Ramazanlar.
Telefonuma ROOT attım ve Root'u attıktan sonra güncelleme aldım fakat güncellemeleri vs korkudan sistemden yapmadım keza normal olarak dosyalara erişipte yapmaya fazla cesaretim olmadı brick yapma ihtimaline karşı...

Xiaomi'nin GÜVENLİK uygulamasında ROOT'u tespit ediyor ve ONAR seçeneğini çıkartıyor, ONAR seçeneğine bastıktan sonra ne oluyor? Deneyen varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mr.cakmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mr.Cakmak
Cihazım
Redmi Note8 pro
Konular
5
Hocam magisk uygulamasından güvenlik uygulamasını hide yapın

Birde güvenlik uygulamasında ayarlara girip güvenlik taraması kısmına girin
Root seçeneğini kapatın
Artık root algılamaz

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mr.cakmak hocam zannediyorum konu sahibi arkadaşımız rootu gizlemek değil root varken güncellemeyi nasıl yapacağını öğrenmek istiyor.

NikolaiSe hocam root varken güncelleme OTA üzerinden gelen gibi yapılmıyor. Öncelikli olarak rom dosyasını indirin ve cihazınıza kaydedin. (Full rom indirin sadece güncelleme dosyasını değil) Root yaparken kullandığınız TWRP'ye girin ve install zip seçeneğinden rom dosyasını gösterin. Wipe Dalvik ve Cache yapmanız yeterli olacaktır. Bu noktada eğer reboot derseniz TWRP ve Root gidecektir ve cihazın açılmama ihtimali var. Dolayısı ile geri gelerek magisk dosyasını flahlayın ve reboot diyerek cihazınızı açın.

İşlemlere başlamadan önce mutlaka tam bir yedek alın ve bilgisayarınızda saklayın.

Oyla:

Mr.cakmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mr.Cakmak
Cihazım
Redmi Note8 pro
Konular
5
Mr.cakmak hocam zannediyorum konu sahibi arkadaşımız rootu gizlemek değil root varken güncellemeyi nasıl yapacağını öğrenmek istiyor.

NikolaiSe hocam root varken güncelleme OTA üzerinden gelen gibi yapılmıyor. Öncelikli olarak rom dosyasını indirin ve cihazınıza kaydedin. (Full rom indirin sadece güncelleme dosyasını değil) Root yaparken kullandığınız TWRP'ye girin ve install zip seçeneğinden rom dosyasını gösterin. Wipe Dalvik ve Cache yapmanız yeterli olacaktır. Bu noktada eğer reboot derseniz TWRP ve Root gidecektir ve cihazın açılmama ihtimali var. Dolayısı ile geri gelerek magisk dosyasını flahlayın ve reboot diyerek cihazınızı açın.

İşlemlere başlamadan önce mutlaka tam bir yedek alın ve bilgisayarınızda saklayın.
Hocam soruyu anladığım kadarıyla bu şekilde cevap verdim
Değerli cevabınız içinde ayrıca teşekkür ederim happy~~

Oyla:

NikolaiSe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
Grafiker
Konular
7

Teşekkür ediyorum hocam ve izninizle bir sorum daha bulunuyor.
Kardeşimin telefonu da Xiaomi fakat kendisi telefoncudan aldığı için farklı bir IMEI numarasına sahip ve GLOBAL, bu telefona rom yüklendiği takdirde IMEI numarası silinir mi? Silinmesine karşı varolan IMEI'yı alıp sıfırlandığı takdirde kolayca IMEI tekrar girebilir mi?
Teşekkürler.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Teşekkür ediyorum hocam ve izninizle bir sorum daha bulunuyor.
Kardeşimin telefonu da Xiaomi fakat kendisi telefoncudan aldığı için farklı bir IMEI numarasına sahip ve GLOBAL, bu telefona rom yüklendiği takdirde IMEI numarası silinir mi? Silinmesine karşı varolan IMEI'yı alıp sıfırlandığı takdirde kolayca IMEI tekrar girebilir mi?
Teşekkürler.
Öncelikle kardeşiniz her ihtimale karşı TWRP üzerinden EFS yedeğini alsın ve telefon dışında bir depolamada saklasın mutlaka hocam.

Sonradan değiştirilen IMEI'ler TWRP yokken fabrika ayarlarına dönüldüğünde veya orijinal recovery üzerinden wipe yapıldığında silinir. Dolayısıyla yukarıda anlattığım şekilde TWRP üzerinden güncelleme yaparsa sorun olmayacaktır.

Oyla:
Üst Alt