Rehber Redmi Note 7 MIUI ve AOSP Rom Kurulum Rehberi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam size Max3 yakışır Max4 çıkana kadar

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çıkmazsa da, mezara kadar Max3... Zaten yakında gidebilirim, toprak kokusu alıyorum

Gesendet von meinem Schajomi Mi Max3 mit Tapatalk

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Çıkmazsa da, mezara kadar Max3... Zaten yakında gidebilirim, toprak kokusu alıyorum

Allah korusun hocam,daha çok var inşallah,acele etmeyin

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Allah korusun hocam,daha çok var inşallah,acele etmeyin

Tövbe estağfurullah suphanallah

vitiligo

MIU Fandroid <3
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Mi4
Konular
25
MIUI ve AOSP Rom Kurulum Rehberi

AOSP ROM Nasıl Kurulur (Temiz Flash)

1) Wipe : Sistem - Veri - Dalvik ART / Cache - Cache
2) Flash Firmware (Zaten en son global kararlıdaysanız gerekli değil)
3) Flash VBMeta (Yalnızca MIUI'den geçiş yapıyorsanız)
4) Flash ROM
5) Flash Gapps (Roma zaten eklenmişse, isteğe bağlı veya gerekli değildir)
6) Verileri biçimlendirin (Yalnızca farklı tabanlı romdan geçiş yaparken, aşağıdaki "Notları" okuyun)

AOSP ROM'u Güncelleme (Dirty Flash)
1) Wipe: Dalvik ART / Cache - Cache
2) Flash ROM
3) Flash Gapps (Roma zaten eklenmişse gerekli değildir)

MIUI ROM Nasıl Kurulur (Temiz Flash)
1) Wipe : Sistem - Veri - Dalvik ART / Cache - Cache
2) Flash ROM
3) Verileri biçimlendirin (Yalnızca farklı tabanlı romdan geçiş yaparken, aşağıdaki "Notları" okuyun)

MIUI ROM'u Güncelleme (Dirty Flash)
1) Wipe: Dalvik ART / Cache - Cache
2) Flash ROM

Notlar

- Şifreleme sorununu ve diğer sorunları önlemek için OrangeFox TWRP gibi önerilen bir twrp kullanın.
- Yalnızca miui gibi aosp gibi farklı tabanlı rom'lara geçiş yaparken verileri biçimlendirin.
- Miui gibi aynı tabanlı rom'a geçiyorsanız, o zaman bir format data yapmanız gerekmez.
- Aynı durum Aosp rom içinde geçerlidir.
- Rom'u güncelledikten sonra, herhangi bir özel kernel veya root var ise silinecektir.
- Bazen büyük bir değişiklik veya yeni bir arayüz içeren rom güncellemesinde temiz bir flaş yapılması gerekir.

VBMeta Nedir?

- Android Verified Boot 2.0 sisteminden uzak durmanızı sağlar. Mekanizmayı yamalar ve AOSP, LOS, CAF veya GSI tabanlı kurulum için doğrulanmış önyüklemeyi devre dışı bırakır, aksi halde onsuz önyükleme yapmaz.
BL kilidi açık, rootlu Redmi Note 7 cihazıma custom rom kuramıyorum. XDA'dan indirdiğim Atom OS yüklüydü (Android 10) Xiaomi EU romuna geçeyim dedim, dosyayı indirdim, TWRP wipe cache/dalvik ve install işlemlerini yaparken ERROR 7 hatasına takıldım. Bu hata öyle cins ki, kurmak istediğim diğer tüm ROM'larda da karşıma çıkıyor. Şuan TWRP'den hiçbir şekilde custom ROM kuramıyorum. Son çare sabah MIUI'ye dönmeyi deneyeceğim artık. Data'yı da sildiğim için ROM yüklü değil, Redmi ekranında kalıyor telefon.
Farklı TWRP sürümlerini denedim, çare olmadı. TWRP-3.3.1-1001 ve 3.3.0'dan fayda yok. TWRP sürümüyle alakalı olduğunu da sanmıyorum artık. Yine TWRP'den orangefox'u yüklüyorum, hata vermiyor ama recovery'e girdiğim zaman yine eski TWRP açılıyor.
Yardımlarınızı rica ederim.

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
BL kilidi açık, rootlu Redmi Note 7 cihazıma custom rom kuramıyorum. XDA'dan indirdiğim Atom OS yüklüydü (Android 10) Xiaomi EU romuna geçeyim dedim, dosyayı indirdim, TWRP wipe cache/dalvik ve install işlemlerini yaparken ERROR 7 hatasına takıldım. Bu hata öyle cins ki, kurmak istediğim diğer tüm ROM'larda da karşıma çıkıyor. Şuan TWRP'den hiçbir şekilde custom ROM kuramıyorum. Son çare sabah MIUI'ye dönmeyi deneyeceğim artık. Data'yı da sildiğim için ROM yüklü değil, Redmi ekranında kalıyor telefon.
Farklı TWRP sürümlerini denedim, çare olmadı. TWRP-3.3.1-1001 ve 3.3.0'dan fayda yok. TWRP sürümüyle alakalı olduğunu da sanmıyorum artık. Yine TWRP'den orangefox'u yüklüyorum, hata vermiyor ama recovery'e girdiğim zaman yine eski TWRP açılıyor.
Yardımlarınızı rica ederim.
Hocam siz dirty flash yaparak geçmeye çalışmışsınız o şekilde kuramazsınız romu,twrp den format data yapın ve orange Fox yükleyin, miui a geçecekseniz vbmeta flashlayın önce sonra romu kurun,aosp yükleyecekseniz gerek yok vbmeta ya.

vitiligo

MIU Fandroid <3
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Mi4
Konular
25
Hocam siz dirty flash yaparak geçmeye çalışmışsınız o şekilde kuramazsınız romu,twrp den format data yapın ve orange Fox yükleyin, miui a geçecekseniz vbmeta flashlayın önce sonra romu kurun,aosp yükleyecekseniz gerek yok vbmeta ya.

twrp'den orangefox'u install ettiğim zaman hata vermiyor ama recovery'e boot ettiğim zaman ofox açılmıyor, yine twrp geliyor. tüm wipe seçeneklerini yapmama rağmen rom kuramıyorum hala bu arada twrp'den.

Recai74

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Recai
Cihazım
Lg g3
Konular
34
Aosp romdan miui roma gecerkende vpmedya yı flaş etmemiz gerekiyormu hocam aynı şekilde

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Aosp romdan miui roma gecerkende vpmedya yı flaş etmemiz gerekiyormu hocam aynı şekilde
Ben genelde flashlıyorum sorun olmasın diye.Bazen geçtiğiniz romdan farkediyor hocam.Sıkıntı çıkabiliyor yani.

Üst Alt