Soru Redmi note 7 için en iyi stock global rom hangisi?

zngdev67

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Memur
Konular
14
Malumlarınız olduğu üzere yakın zamanda Redmi Note 7 için 12.5.3 sürümü yayınlandı. Sanırım bu telefon için son güncelleme olacak. Fakat güncelleme sonrası hard reset yapılsa bile çözülmeyen kasma donma olayları var. Ben dahil 3 kişide bu şekilde.
Custom rom kullanmak istemeyen biri olarak orjinal yazılımlardan hangisi en sıkıntısız sürümdür.
Eea 11.0.8 var ama o sürümde bildirimler yarım yamalak çıkıyor.
Bildiğim kadarıyla rollback nedeniyle miui 10 a da dönüş yapılmıyor. En son 11.0.6 ya dönülebiliyor.
Yorumlarınızı bekliyorum.
Şuan greeshan 12.5.3 kullanıyorum.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Redmi note 7 için custom eu rom deneyin son sürümü birde global 11.0.6.0 deneyin stock romu mi flash ile kurun ve biraz mesai harcayarak düzgün bi kernel bulmalısınız bende note 6 pro cihazımda global 11.0.6.0 + kernel + 69hz ekran overclock yaptım tıkır tıkır işliyor cihaz.

zngdev67

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Memur
Konular
14
Redmi note 7 için custom eu rom deneyin son sürümü birde global 11.0.6.0 deneyin stock romu mi flash ile kurun ve biraz mesai harcayarak düzgün bi kernel bulmalısınız bende note 6 pro cihazımda global 11.0.6.0 + kernel + 69hz ekran overclock yaptım tıkır tıkır işliyor cihaz.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Fakat ben bootloader kilidi kapalı bir şekilde kullanmayı düşünüyorum. Düzgün bi orjinal sürüm varsa ona geçip güncellemeleri kapatmak istiyorum. Son sürüm sıkıntılı gibi geldi bana. Planlı yavaşlatma var sanki

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Yorumunuz için teşekkür ederim. Fakat ben bootloader kilidi kapalı bir şekilde kullanmayı düşünüyorum. Düzgün bi orjinal sürüm varsa ona geçip güncellemeleri kapatmak istiyorum. Son sürüm sıkıntılı gibi geldi bana. Planlı yavaşlatma var sanki
Sanki demiyelimde kesinlikle var eskiyen cihazların kaderi bu malesef. Kilit kapalı kullanicam diyosaniz global son sürüm miui 11 deneyebilirsiniz

celilhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
celilhan
Cihazım
redmi note7
Konular
19
hocam 69hz overclock nasıl yapılıyor?

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21