Yardım Redmi Note 7 Donma ve Resetleme Sorunu

sky11

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Merhaba arkadaşlar 3 Temmuz' da gittigidiyor.com da incehesap satıcısınıdan Redmi Note 7 sipariş ettim. 4 Temmuz' da ürün elime ulaştı. Ürünü elime aldıktan sonra yaklaşık yüzde 70 olan şarjını video izlerek, internette takılarak vb. yüzde 5 e düşürdüm ve 15 saat gibi şarja taktım. Ürün ile alakalı güncelleme vardı onu da yaptım. Ancak daha sonra telefon ile internette takılırken ve 2 kez arkadaşımla telefonda görüşürken birden dondu ve kendini resetledi yani tekrar açıldı. Ürün elime 4 Temmuz' da ulaştı ve ben bu doğrultuda incehesabı yani satıcıyı arayarak durumu bildirdim fakat onlar bana servise göndermem gerektiğini oradan oluşacak rapora göre onların iade veya değişim işlemini yapacaklarını söylediler. Gittigidiyor.com' u arayarak onların sitelerinde iade prosedürlerinde böyle birşey göremediğimi söyledim ancak onlar da ürünü açtıysanız servise göndermeniz gerekiyor dediler. Gittigidiyor' un buradaki tutumu çok yanlış sitede yazanlar ve söyledikleri uyuşmuyor. Açıkçası henüz 3 günlük cihazda böyle bir sorunla karşılaştığım için servise göndermekten ziyade değişim veya iade etmek istiyorum. Servise gönderdiğim takdir de servisin telefonu benim gibi kullanmadığı için sorunu görememesi ve bu yüzden hiçbir şey yapmaması gibi bir olasılıkta paramın çöpe gitmesi demektir. Bir de telefonun şarjının fazla dayanmadığını düşünüyorum onu nasıl anlarım ?
Bu konu da telefonun sorunun neden kaynaklandığını bilen veya aynı durumda karşılaşan birisi var mıdır ?
Yasal haklarım nelerdir bilen arkadaşlar yazarlarsa mutlu olurum.

jevneturquie

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Noyan
Cihazım
redmi note 9s
Konular
19
Arkadaşın dediği gibi yapın.. pazartesi sabah hemen Tüketici hakem heyetine gidin ...

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Sim kart takılmış telefonu iade almazlar, servise gönder ve işlem oradan yürüsün... Garantili telefonu servis raporu olmadan iade/değişim yapmazlar diye biliyorum.

Telefonu komple sıfırlamak çözüm olmadı mı?

Oyla:

sky11

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Sim kart takılmış telefonu iade almazlar, servise gönder ve işlem oradan yürüsün... Garantili telefonu servis raporu olmadan iade/değişim yapmazlar diye biliyorum.

Telefonu komple sıfırlamak çözüm olmadı mı?

Valla telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm. bilerek pubg falan da yükledim telefonu kastırmak için. Şimdilik donma olmadı bakalım, pil ile alakalı fotoğraflar yükledim bu hakkında ne düşünüyorsunuz acaba hocam ? Teşekkürler

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Pil süresi yeni telefon için çok iyi görünmüyor. Telefon görüşmesi kaç dk yaptınız keşke onu hatırlıyor musunuz. Ekran süresine eklemez telefon görüşmesini.
Şarj sürekli bu şekilde ise biraz düşük gibi. Tam şarjdan sonra şarjınız %20 civarında iken kullanım değerlerine bakın. Ben redmi note 7 kullanmıyorum ama 6 saat üstü ekran süresinin iyi olacağını düşünmüyorum.
Telefonu iade etmek isterseniz. Hakem heyeti kararı ile ancak olur. Firmanın kendi rızası ile geri alacağını sanmıyorum. Çünkü kullanılmış.

Oyla:

sky11

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Fabrika ayarlarından sonra da donma ve resetleme oldu, tüketici hakem heyetine başvuracağım.

Oyla:

kingdomkiak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Redmi note 7
Konular
5
THH direkt başvurun hiç uğraşmayın süreç biraz uzun benimki 5 ayda sonuçlanmıştı. Huawei P20 Lite cihazım 2 ay içinde bükülmüştü ilk gönderişimde 545 lira istediler verdim 5 gün sonra tekrar bükülmeye başladı yine para isteyince götürdüm. Hem paramı aldım hem servis ücretini aldım. Boş hava yaptılar çünkü kılıfla ve dikkat ederek kullanıyordum. Neyse konu bu değil hâsılı THHye başvurun yardımcı olurlar.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Furkan54

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan Ünlü
Cihazım
Red mi note 7
Konular
0
Ram kullanım programı yükledim. Donma anındaki Ram kullanımını görmek için. Bu mesajı yazarken Ram kullanımı yüzde 58. Ama İnternete hızlı dolaşınca veya sayfayı sürekli yukarı aşağı kaydırdığımda Ram kullanımı yüzde 80 çıkıyor. Bu noktada telefon donuyor ve resetliyor kendimi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu Ram oranı hakkında bilgisi olan var mı?

Oyla:
Üst Alt