Çözüldü Redmi Note 7 de TWRP yazısında restarting/rebooting ve Mi Flash Tool sorunu

CanKuzen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
RN8
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Rom yok, Format Data
Telefon Modeli
Redmi Note 7
Bootloader Kilidi
Açık
Redmi Note 7 de TWRP yazısında restarting/rebooting ve Mi Flash Tool sorunu
Arkadaşlar herkese hayırlı günler, hayırlı işler.
Bu güne kadar hiç karşılaşmadığım emektar cihazım Lavender de sorun şu. BL Kilidi açık.
Mi flash tool ile stock rom atmam için pc de driverlar yüklenmiyordu. (win 8.1 ve Win 11 de denendi)
Ben de tek tıkla recovery dosyası ile pc den recovery nin bir çok versiyonunu cihaza atabiliyorum,
ancak TWRP ekranında rastgele döngüye girip TWRP ye geçiş yapmıyor.
Nasıl yardımcı olabilirsiniz? Her iki sorunum için.
Teşekkürler

Çözüm
Evet o zaman img dosyasını twrp gibi C ye klasör içinde adını twrp yaparak (aynı yöntem ile mi) yapacağız. Yani aklıma gelmedi değil ama fox hep zip olarak attığımızdan farklı bir brick yaşarım endişesi ile çekinmiştim denemeye
İki tane cihaz var bizdede biri Evde kullanılan Note 7 (lavender) diğeri ise günlük kullandığım Note 8 (ginkgo) ikisinede OrangeFox recovery kurulu.

Size verdiğim dosya zip olarak geçiyor. Arşivin içinden recovery.img isimli dosyayı ”minimal adb fastboot” üzerinden komut şeklinde cihaza flaşlayın. Sonra cihazı recovery moduna alın, ardından bilgisayardaki OrangeFox zip dosyasını telefona atıp zip şeklinde flaşlıyoruz. (Recoveryde bir daha manuel atmamızın sebebi yeniden başlattığımızda önceki recovery'e...

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
Redmi Note 7 de TWRP yazısında restarting/rebooting ve Mi Flash Tool sorunu
Arkadaşlar herkese hayırlı günler, hayırlı işler.
Bu güne kadar hiç karşılaşmadığım emektar cihazım Lavender de sorun şu. BL Kilidi açık.
Mi flash tool ile stock rom atmam için pc de driverlar yüklenmiyordu. (win 8.1 ve Win 11 de denendi)
Ben de tek tıkla recovery dosyası ile pc den recovery nin bir çok versiyonunu cihaza atabiliyorum,
ancak TWRP ekranında rastgele döngüye girip TWRP ye geçiş yapmıyor.
Nasıl yardımcı olabilirsiniz? Her iki sorunum için.
Teşekkürler
Fastboot'a aldığınızda cihaz bilgisayarda gözüküyor mu?

indirerek bunu bilgisayara atın, aynı twrp gibi flaşlayın sonra recovery'e dahil olup recovery zip dosyasını orada bir kere daha flaşlayın.

Oyla:

CanKuzen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
RN8
Konular
3
Fastboot'a aldığınızda cihaz bilgisayarda gözüküyor mu?

indirerek bunu bilgisayara atın, aynı twrp gibi flaşlayın sonra recovery'e dahil olup recovery zip dosyasını orada bir kere daha flaşlayın.
teşekkür ederim öncelikle. Evet o zaman img dosyasını twrp gibi C ye klasör içinde adını twrp yaparak (aynı yöntem ile mi) yapacağız. Yani aklıma gelmedi değil ama fox hep zip olarak attığımızdan farklı bir brick yaşarım endişesi ile çekinmiştim denemeye. Aşağıdaki SS deki recovery yazan kısım çekilecek değil mi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    33,4 KB · Görüntüleme: 3
Oyla:

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
Evet o zaman img dosyasını twrp gibi C ye klasör içinde adını twrp yaparak (aynı yöntem ile mi) yapacağız. Yani aklıma gelmedi değil ama fox hep zip olarak attığımızdan farklı bir brick yaşarım endişesi ile çekinmiştim denemeye
İki tane cihaz var bizdede biri Evde kullanılan Note 7 (lavender) diğeri ise günlük kullandığım Note 8 (ginkgo) ikisinede OrangeFox recovery kurulu.

Size verdiğim dosya zip olarak geçiyor. Arşivin içinden recovery.img isimli dosyayı ”minimal adb fastboot” üzerinden komut şeklinde cihaza flaşlayın. Sonra cihazı recovery moduna alın, ardından bilgisayardaki OrangeFox zip dosyasını telefona atıp zip şeklinde flaşlıyoruz. (Recoveryde bir daha manuel atmamızın sebebi yeniden başlattığımızda önceki recovery'e dönüyor.)

Oyla: Çözüm

CanKuzen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
RN8
Konular
3

Size verdiğim dosya zip olarak geçiyor. Arşivin içinden recovery.img isimli dosyayı ”minimal adb fastboot” üzerinden komut şeklinde cihaza flaşlayın. Sonra cihazı recovery moduna alın, ardından bilgisayardaki OrangeFox zip dosyasını telefona atıp zip şeklinde flaşlıyoruz. (Recoveryde bir daha manuel atmamızın sebebi yeniden başlattığımızda önceki recovery'e dönüyor.)
Tamamdır deneyip geri bildirim yaparım. Tekrar teşekkürler.
Mi Flash Tool sorunu ne olabilir, onu da ilk defa gördüm. Ki daha önce bu şekilde hem de eski ve yeni vers. yükleme almıştı

Oyla:

CanKuzen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
RN8
Konular
3

TWRP yi .bat dan yükler gibi sadece img dosyasını yer değiştirerek flashladım. Ve Ofox içinden tekrar flashladım OFox u. sorun yok. Tekrar teşekkürler

Oyla:

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
TWRP yi .bat dan yükler gibi sadece img dosyasını yer değiştirerek flashladım. Ve Ofox içinden tekrar flashladım OFox u. sorun yok. Tekrar teşekkürler
Asıl ben teşekkür ederim hocam. Yardım edebilmişsem ne mutlu bana :)

Oyla:
Üst Alt