Yardım Redmi note 7 aşırı ısınma sorunu

ismailhakkiii

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail hakkı
Cihazım
mi 9
Konular
8
Yakın zamanda bı arkadaşıma redmi note 7 aldırdım sarjdayken telefon ve şarj aleti aşırı ısınıyormuş başınıza geldi mi veya çözüm önerilerinzi var mı

Sen 123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih Byrktr
Cihazım
Redmi note 7
Konular
101
Mi8de şarjda işlemci sıcaklığı 45 pil sıcaklığı 41 derece oluyor . Ama yüzde 80den sonra sıcaklık düşüyor. Şarj ederken kullandığı kılıf kalınsa çıkarabilir. Bu uygulamadan bakabilir sıcaklık durumuna
hocam bendede öyle 80den sonra düşüyor neden acaba?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam Redmi Note 7 sahibiyim, bende de ısınma oluyor. Şarjda ısınması telefonun normal. Çünkü Şarj oluyor :D Belli bir sarj seviyesini geçtikten sonra zaten soğuyor telefon. Atıyorum 0'dan 70'e kadar 38-40 derece arası, 70'den batarya dolana kadar 30 derecelere kadar düşüyor. Merak etme dert edilecek bir şey yok
hocam bende de aynı neden acaba?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Adana yaşıyorum şarj olurken 43 derecelere çıkıyor batarya %80 ı geçtiği zaman soğumaya başlıyor. Pubg oynarken yaklaşık 1 saat sonra işlemci 48 dereceleri görüyor batarya 40 larda oluyor. Fakat bir problem yaratmiyor. Şu günlerde havalar da aşırı sıcak cihazların ısınması gayet normal. Ben sadece şarjda kullanmamaya gayret ediyorum. Hızlı şarj olduğu için ısınmanın bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Zaten pubg cihazları aşırı yoran bir oyun ısınması gayet normal dert edecek birşey yok. 6s plus vardı onla oynuyordum daha 15. dk da yanıyordu telefon..
hocam bende de öyle 80 i geçince soğuyor normal mi?

Oyla:

Darkhorse

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Curtis
Cihazım
Redmi note 7
Konular
0
Öncelikle merhabalar redmi note 7 aldım yaklaşık 20 gün önce 1900tl Xiaomi Türkiye garantili, minicik bir problemim olacaktı bende oyun oynarken sıcaklık 40 dereceye kadar çıkıyor bazende jarj olunca ısınma oluyor 42 derece yi gördüm sizce endiselenmelimiyim

Oyla:

Sen 123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih Byrktr
Cihazım
Redmi note 7
Konular
101
Öncelikle merhabalar redmi note 7 aldım yaklaşık 20 gün önce 1900tl Xiaomi Türkiye garantili, minicik bir problemim olacaktı bende oyun oynarken sıcaklık 40 dereceye kadar çıkıyor bazende jarj olunca ısınma oluyor 42 derece yi gördüm sizce endiselenmelimiyim
Bendede oluyor.Bence normal endişelenecek bir durum yoktur.
Saygılar :):)

Oyla:

furkanavshar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Wk Dk
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Mühendis
Konular
3
Hiçbiriniz endişelenmeyin bence. Bu modelde quick charge 4.0 var yanlış hatırlamıyorsam. 20 watt'a yakın elektrik gücüyle şarj oluyor. Evlerimizdeki 10 wattlık ampullerin bile nasıl ısındığını düşünün (:

%70-80'e kadar hızlı şarj; sonrasında ise standart şarj oluyor. Hızlı şarj esnasında el yakmayacak kadar ısınması normal.

Son düzenleme:
Oyla:

Nuh3207

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nuh
Cihazım
Resmi note 7
Konular
0
Benim telefon da redmi note 7 hem şarjda ısınıyor hem de oyun oynarken oyun oynarken yarım saat 1 saat sonra ısınıyor sizce normal mi (pubg) bir de ısınmasın diye düşük ayarlara alıyorum

Oyla:

Pahalıtelefonsalaklık

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kadir
Cihazım
A2 lite
Konular
0
Yakın zamanda bı arkadaşıma redmi note 7 aldırdım sarjdayken telefon ve şarj aleti aşırı ısınıyormuş başınıza geldi mi veya çözüm önerilerinzi var mı
Kardeş bende de A2 lite var. Bende de sarjda telefon ısınıyor ama fazla değil. Xiaomi telefonların bi cilvesi galiba bu :) . Daha düşük amperli bir sarj makinesiyle doldurursan ısınmayacaktır. Bilgine.

Oyla:

Sen 123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih Byrktr
Cihazım
Redmi note 7
Konular
101
Kardeş bende de A2 lite var. Bende de sarjda telefon ısınıyor ama fazla değil. Xiaomi telefonların bi cilvesi galiba bu :) . Daha düşük amperli bir sarj makinesiyle doldurursan ısınmayacaktır. Bilgine.
Hocam her telefonda boyle.xiaomiye özgü birşey değil yani.Telefon hızlı şarkı destekliyor.İsinmasi aşırı şekilde normaldir hocam

Oyla:

AtakanUzunoğlu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Atakan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
Cihazım Yani Xiaomi Redmi Note 7 Pubg Mobile Oynarken Şarjda Oynamama Rağmen CPU 99 Derece Gösteriyor Ve Telefon Alev Alıyor Bu Sorunu Nasıl Düzeltirim ?

Oyla:

Mustafa mert alıcı

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa mert
Cihazım
Resmi note 7
Konular
0
Kanka benimm telefonumda redmi note 7 normal bir oyun oynuyorum ateş gibi oluyor veya telefon la konuşurken bence bunun bir çözüm yolu bulunsun

Oyla:
Üst Alt