Soru Redmi Note 7 Arayüz Kasma Sorunu Hakkında...

blackshadow

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
#
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
22
Merhaba, yaklaşık 2,5 senedir Redmi Note 7 kullanıyorum. Son birkaç zamandır arayüzde kasılmalar oluyor, örnek vermek gerekirse; WhatsApp gibi uygulamalarda geçiş efektleri düşük FPS ile hareket ediyormuş gibi, yani atlamayı hissediyorsunuz. Telefonu yeniden başlattığımda bu sorun bir süreliğine kayboluyor, birkaç zaman sonra tekrardan baş gösteriyor. Telefona hard reset dahi attım, sorun çözülmedi. Telefonda Global ve EEA Global ROM kullandım, şu an EEA Global yüklü. Bu sorunun Global ROM üzerinde bir çözümü yok mu? Xiaomi.eu mu yüklemem gerek?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Geliştirici seçeneklerinden animasyon hızlarını düşürün yada kapattın.

blackshadow

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
#
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
22
Geliştirici seçeneklerinden animasyon hızlarını düşürün yada kapattın.

Teşekkür ederim, peki eu rom kurmuş olsam bu sıkıntıları yaşar mıyım? Ne tavsiye edersiniz, cihazımın garantisi bitti zaten.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Teşekkür ederim, peki eu rom kurmuş olsam bu sıkıntıları yaşar mıyım? Ne tavsiye edersiniz, cihazımın garantisi bitti zaten.
Yükleyebilirsiniz hocam, güncelde Xiaomi.Eu rom pek stabil değil cihazınız için mevcutsa Xiaomi.Eu yerine OneOs öneririm custom rom olarak, global yüklemek isterseniz endonezya daha stabil ama fazla bloatware var.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Eski telefonda en güncel yazılım kullanicam derseniz böyle sorunlar yaşamanız normal miui 11 en son çıkan sürümü fastboot üzerinden mi flashla temiz kurulum yapın bl kilidi açık kalsın iyi bi kernel bulun ve 66 veya 69hz ekran overclock kullanın ben note 6 proda global miui 11 bu şekilde kullanıyorum daha eski cihaz olmasına rağmen hiç bir sorun yaşamıyorum.

alikemal42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
Redmi note 7
Konular
7
Bende de redmi no çt 7 var 3 sene oldu birebir dedigin her sorun özellikle WhatsApp ta kasma bende de var aynısı. Reset attım baya birşeyler denedim ama çözüm yok. Global 12.5.3 sürümü bende . Çözümü olan varsa yazabilirse çok iyi olur. Kullanırken artık zevk almıyorum kasıyor resmen

blackshadow

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
#
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
22
Bende de redmi no çt 7 var 3 sene oldu birebir dedigin her sorun özellikle WhatsApp ta kasma bende de var aynısı. Reset attım baya birşeyler denedim ama çözüm yok. Global 12.5.3 sürümü bende . Çözümü olan varsa yazabilirse çok iyi olur. Kullanırken artık zevk almıyorum kasıyor resmen
Tekrardan Global ROM yükledim, WhatsApp izinlerinden tam ekran çalışmayı devre dışı bıraktım. Şimdilik kasma görmüyorum görürsem editlerim burayı.

alikemal42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
Redmi note 7
Konular
7
Tekrardan Global ROM yükledim, WhatsApp izinlerinden tam ekran çalışmayı devre dışı bıraktım. Şimdilik kasma görmüyorum görürsem editlerim burayı.
Deneyecgim. Başka birşey varmı hocam deneyelim bizde

Üst Alt