Yardım Redmi note 7 ahizeden ses gelmiyor

BABLEG

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
BABLEG
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
13
Merhabalar, redmi note 7 64gb hafızalı 4gb ram'li modeline sahibim. Telefonu 4-5 aydan beri sıkıntısız kullanıyordum fakat 2 gün önce bir konuşmada ahizeden ses gelmediğini fark ettim ve hata karşı taraftadır diye adamın suratına kapattım, yine bu gün gelen aramada karşı taraftaki kişinin sesinin sadece ahizeden gelmediğini hoparlör veya kulaklık takınca bir sıkıntı olmadığını fark ettim. konuşma kayıtlarını kayıtlı tuttuğum için 2 gün önceki kayıdı dinledim orada aslında adamın sesi geliyormuş fakat benim ahizem arızalı olduğu için ben duymamışım.
çekirdek sürümünden yapılan reciver testlerini, açma kapama olayını, kulaklık tak çıkar olayını yaptım fakat düzelmedi.
önerdiğiniz başka çözüm yolu var mı yoksa tek çare garantiye göndermek mi ?
ayrıca garantiye ilkkez bir ürün göndereciğim için usulun ne olduğunu bilmiyorum (kargolama, kutu içeriği, gönderilcek belgeler süreç) bu konu hakkında bilgi alabilir miyim sizden ?
şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Denemeniz gerekenleri denemişsiniz hocam. Whatsap ve benzeri programlardan da arama yapar mısınız? Gelmiyorsa aklıma gelen şey cihazı sıfırlamanız. Ama çözüm olur demiyorum. Sadece yapmadığınız o kalmış

Garantiye göndereceğiniz cihazı kutusuna koyun hocam, sağına soluna kımıldamayasın diye birşeyler koyabilirsiniz. Etrafına baloncuklu naylonlardan bulabilirseniz sarın iyice. Kargo bu ne olacağı belli olmaz. Daha sonra garanti firmanızın istediği adres ve kargoyla karşı ödemeli gönderin. Göndermeden garanti firmasıyla görüşmeniz yararınıza olacaktır.

Oyla:

Biscuit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
İç İletişim Uzmanı
Konular
14
hocam benzer sorunu bende yaşadım. eğer receive testinde error aldıysan; telefonun ahizesi tırnaklı yapıda olduğu için çıkmış olabilir. Kapağı açıp onu taktığında düzelecektir. telefonu düşürme vs gibi durumlarda yerinden çıkabiliyor

Oyla:

BABLEG

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
BABLEG
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
13
Kendimce bir çözüm buldum, Türk usulü ahizenin olduğu bölgeye hafif sertçe elimle tıklattım sonra bir deneme yaptım çalışmaya başladı (hiç ümidim yoktu) bunu buraya konu açtığım gün denedim halen bir sıkıntı çıkmadı. Sizde olup olmıyacağının garantisini veremem ama yukarda yazdıklarıma ek bunu da denerseniz garantiye göndermekten kurtulabilirsiniz.
Cevap verenlere teşekkür ediyorum.

Oyla:

Biscuit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
İç İletişim Uzmanı
Konular
14
Kendimce bir çözüm buldum, Türk usulü ahizenin olduğu bölgeye hafif sertçe elimle tıklattım sonra bir deneme yaptım çalışmaya başladı (hiç ümidim yoktu) bunu buraya konu açtığım gün denedim halen bir sıkıntı çıkmadı. Sizde olup olmıyacağının garantisini veremem ama yukarda yazdıklarıma ek bunu da denerseniz garantiye göndermekten kurtulabilirsiniz.
hocam o yöntem tırnaklar yerinden oynamış ve tamamen çıkmamışsa geçerli olur, bende denemiştim daha önceden fakat bu konuda garanti bir çözüm için kapağı açıp tekrar yerine oturtmak yeterli

Oyla:

Selimatz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi note 6 p
Konular
0
Sen adamsın kral bugün oldu çözüm arıyordum gece gece beni büyük dertten kurtardın allah razı olsun cennetliksin

Oyla:

cemiloner06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cemil
Cihazım
K40 Gaming Edit
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
0
Bu sorunu genpa teknik servisinde çözdük servis formda temizlik yaptık felan yazmış ama ahize değişmiş belli konuşurken kulağıma tutmasam bile duyuyorum önceden nerdeyse telefonu kulağıma sokacaktım.
Şöyle bir durum daha var genpa bu süreçte yurtiçi kargo ile çalışıyor elden teslim yapmıyor cuma günü gidip kargoya gidip telefonu verdim ertesi gün teslim edemediler teslim saati geçti diye pazartesi teslim edildi aynı gün yapıldı tekrar yurtiçi kargoya verildi telefon ama ben sincanda oturuyorum telefonı törekente yolladılar 3 gün sonunda telefonu gidip kargodan kendim aldım genpa not düşmüş ürün şubeden alınacak diye . Virüslü günler de kendilerini koruyan genpa müşteriyi kargo firmasına gönderiyor sonuç olarak teknik servise gitmesi gerekti.

Oyla:
Üst Alt