Sohbet RedMi Note 6 Pro Satıcı Tavsiyesi

savas destioglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
SAVAŞ
Cihazım
İPHONE 5S
Konular
6
ARKADAŞLAR XİAOMİ REDMİ NOTE 6 PRO ALACAĞIM. GÜVENİLİR NEREDEN ALINIR? VE SAHİBİNDEN.COM DAKİ SATICILAR GÜVENİLİR Mİ?

savas destioglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
SAVAŞ
Cihazım
İPHONE 5S
Konular
6
SAHİBİNDEN.COM DA DAHA UCUZLARI SATILIYOR ALINIR MI SİZCE

Erdemp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
P
Konular
2
ARKADAŞLAR XİAOMİ REDMİ NOTE 6 PRO ALACAĞIM. GÜVENİLİR NEREDEN ALINIR? VE SAHİBİNDEN.COM DAKİ SATICILAR GÜVENİLİR Mİ?

Benim görüşüme göre, eğer Garantili cihaz arıyorsanız, aldığınız yerden çok, Garantisini veren yer çok daha önemli. Zira bir arıza durumunda aldığınız yer ilgilense de ilgilenmese de, batsa da kapatsa da sizin muhatabınız Garanti kuruluşudur.

Bu bağlamda da iki tür cihaz satılır, Xiaomi Türkiye Garantili ve İthalatçı Garantili (İthalançı Garanti'leri de farklı firmalarda olabilir). şu garanti iyidir, bu garanti kötüdür diyemem, fakat genel kanı olarak resmi ithalatçı Xiaomi Türkiye garantisi kulağa mantıklı geliyor.

Garanti benim pek umurumda olmadığımdan (işim düşünce o da bu da bana göre aynı) ben İthalatçı Garantili cihaz aldım. Fakat bunu lütfen bir öneri olarak almayın.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
SAHİBİNDEN.COM DA DAHA UCUZLARI SATILIYOR ALINIR MI SİZCE
Maalesef Sahibinden.com 'dan Garantili bir cihaz almanız mümkün değil.​

Sahibinden.com 'da cihazların piyasaya göre uygun satılmasının sebebi Garantör , Vergi gibi gider kalemlerinin bulunmamasıdır.
Garanti benim için önemli değil diyor iseniz Sahibinden.com 'a yönelebilirsiniz . Fakat aldığınız cihazın GLOBAL Versiyon olmasına dikkat edin.

Garantili bir cihaz almak istiyor iseniz , Hepsiburada , Gittigidiyor , N11 , Trendyol , Amazon.com gibi e-ticaret sitelerini kullanabilirsiniz.
ve bağlantılarından cihazın mevcut olduğu platformları ve fiyatlarını görebilirsiniz.

Garanti meselesine gelir isek ;
Maalesef ülkemizdeki Resmi marka garantörleri hariç
Neredeyse tüm distribütör garantörleri için ' Al birini Vur ötekine ' desek yanlış olmaz.

Bu yüzden garantörler arasında genel anlamda çok büyük farklıklar yaşanmayacağını size söyleyebilirim.
Tabii ki KVK ve de Delta firmaları diğer garantörler içinde bir adım öndedirler.

Birkaç sıkıntılı Garanti firması hariç diğer Garantörler destekli satıcıları tavsiye edebilirsiniz.

Ayrıca Konu başlığınız ve de Mesajlarınızı büyük harflerle yazmamalısınız.
Konu başlığınız , konu içeriğine uygun düzenlenmiştir.
Lütfen Forum Kurallarımız ı inceleyin.

Üst Alt