Yardım Redmi Note 6 Pro Rom Önerisi

plusx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fuat
Cihazım
Note 6 Pro 3/32
Konular
3
Arkadaşlar merhaba cihazımı alalı neredeyse 3 yıl olacak. Son 1 yıl içerisinde acayip bezdirdi beni, acayip yavaşladı. Uygulamalar işkence çekiyor gibi davranıyor. Daha önce hiç ROM atmadım, nereden ve nasıl başlamayalım? Sizler hangisini önerirsiniz. 3/32 modelini kullanıyorum.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
talhacker hocam AOSP kullanıyordu diye hatırlıyorum ama memnun mudur şu an bilmiyorum.
Hocam konu sahibi daha önce hiç rom atmadım demiş bootloader kilidi açip mi flashla rom atması en sağlıklısı çünkü bu cihazı toparlamak biraz zahmet istiyor twrpde rm-rf biçimlendirme yaparak tamamen temizlenecek eu rom 12.0.1.0 kullanıyorum strix kernel 4.7 OC var 69hz ekran overclock var üstüne birde 720pye çektim ekran çözünürlüğünü telefon telefon değil modifiyeli Şahin :)

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Hocam konu sahibi daha önce hiç rom atmadım demiş bootloader kilidi açip mi flashla rom atması en sağlıklısı çünkü bu cihazı toparlamak biraz zahmet istiyor twrpde rm-rf biçimlendirme yaparak tamamen temizlenecek eu rom 12.0.1.0 kullanıyorum strix kernel 4.7 OC var 69hz ekran overclock var üstüne birde 720pye çektim ekran çözünürlüğünü telefon telefon değil modifiyeli Şahin :)
Telefon toparlanıyorsa bu şekilde bende yapayım. Dosyalar ve işlemleri özet geçerseniz sevinirim :)

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Telefon toparlanıyorsa bu şekilde bende yapayım. Dosyalar ve işlemleri özet geçerseniz sevinirim :)
Güncel twrp kullanarak twrpden veriyi biçimlendir yapın recovery restart yapın twrp ayarlarından rm-rf biçimlendirme kullan seçip gelişmiş temizlikte full seçili temizlik yapın cihazı kapatıp ya miui global 11.0.6.0 mi flash ile yada eu rom 12.0.1.0 twrpden kurun size kalmış.
İlk kurulumu tamamlayıp cihaz açılınca strix kernel yükleyin peşine 69hz kurun. Kerneli ve 69hz ekte dosya olarak verdim.
Aşağıdaki linkten ekran çözünürlüğünü düşürün eğer dpi komutu çalışmazsa geliştirici seçeneklerinden 320 dpi ayarlayın ekrandaki nesleler yazılar buyuyebilir ayarlar ekran sekmesinden metin boyutunu en küçüğe çekin tamamdır birde eğer 12.0.1.0 yüklerseniz yeni kontrol merkezini kullanmayın.

Ekli dosyalar

• STRIX-tulip-EAS-OC-stable-newcam-20220130-21 21 55.zip
    13,6 MB · Görüntüleme: 4
  • 69hz.zip
    1,6 MB · Görüntüleme: 2

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Güncel twrp kullanarak twrpden veriyi biçimlendir yapın recovery restart yapın twrp ayarlarından rm-rf biçimlendirme kullan seçip gelişmiş temizlikte full seçili temizlik yapın cihazı kapatıp ya miui global 11.0.6.0 mi flash ile yada eu rom 12.0.1.0 twrpden kurun size kalmış.
İlk kurulumu tamamlayıp cihaz açılınca strix kernel yükleyin peşine 69hz kurun. Kerneli ve 69hz ekte dosya olarak verdim.
Aşağıdaki linkten ekran çözünürlüğünü düşürün eğer dpi komutu çalışmazsa geliştirici seçeneklerinden 320 dpi ayarlayın ekrandaki nesleler yazılar buyuyebilir ayarlar ekran sekmesinden metin boyutunu en küçüğe çekin tamamdır birde eğer 12.0.1.0 yüklerseniz yeni kontrol merkezini kullanmayın.

Öncellikle teşekkürler anlatım için. Siz 11.0.6 mı yoksa 12.0.1 mi önerirsiniz

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Öncellikle teşekkürler anlatım için. Siz 11.0.6 mı yoksa 12.0.1 mi önerirsiniz
İkiside güzel ben miui 12 temaları için 12.0.1.0 kullanıyorum 11.0.6.0 da güzel iki romuda toparlayan zaten söylediğim işlemler :) 11.0.6.0 global stock iyi 12.0.1.0 de eu rom iyi. Kendiniz iki romu isterseniz 1 hafta kullanıp deneyimleyin hangisi hoşunuza giderse kullanın. Stock romlar için her zaman mı flash kullanın.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
İkiside güzel ben miui 12 temaları için 12.0.1.0 kullanıyorum 11.0.6.0 da güzel iki romuda toparlayan zaten söylediğim işlemler :) 11.0.6.0 global stock iyi 12.0.1.0 de eu rom iyi. Kendiniz iki romu isterseniz 1 hafta kullanıp deneyimleyin hangisi hoşunuza giderse kullanın. Stock romlar için her zaman mı flash kullanın.
Telefon annemin telefonu ona göre kurup vereceğim çok deneyimleme şansım yok o yüzden :)

plusx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fuat
Cihazım
Note 6 Pro 3/32
Konular
3
Dediğiniz işlem için bir rehber var mı tavsiye ettiğiniz? Bir de işlemden önce telefonumdaki dosyaları yedeklemeli miyim? Rom atmak cihazın problemlerini çözer mi sizce?

Üst Alt