Yardım Redmi Note 6 Pro Donma Kasma

Hkan0303

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Bilgisayar Program
Konular
11
Merhaba arkadaşlar.
Note 6 Pro 3 Gb ram lik versiyonunu kullanıyorum. Son sürüm 10.3.2 pie kullanıyorum ama telefon malesef hiç akıcı değil formatlayıp yenidende kurdum ama ufak tefek takılmalar sürekli yaşıyorum. Sürüm olarak 10.2.1 sürümü daha akıcıydı ben şimdi o sürümü indirip direk güncelleyici üzerinden paketi seçip yükleyebilirmiyim. Patlama ihtimali varmı telefonun. Birde ben bootloader fastboot rom atma gibi işlerden hiç anlamam yapamamda araştırdım. istanbul içi bu 3 gb lik versiyona en akıcı kasmayacak gerekirse saf android romu falan atabilecek yardım edebilecek arkadaşlar varsa ben gelebilirim. Teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Muhtemelen bu kasmalar donmalar ramin 3 gb olmasından kaynaklanıyor.

baranselona

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Baransel
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
0
Bu donma kasma diye söylediğiniz eğer telefonu tam ekran kullanıyorsanız ve uygulama kasası açık durumunda olan kasmaysa 2 çözümü var

1- tam ekran hareketleriyle kullanmak yerine normal sanal tuşlarla kullanmak.

2- ana ekrana basılı tutup ordan ayarlara girerek uygulama kasasını pasif yapmak.

10.3 güncellemesi ile uygulama kasası ile tam ekran kullanım uyumsuz çalışıyor muhtemelen uygulama güncelleyici ya da play store dan bir güncelleme yayınlayıp düzeltirler yoksa sıkıntı...

Hkan0303

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Bilgisayar Program
Konular
11
Bu donma kasma diye söylediğiniz eğer telefonu tam ekran kullanıyorsanız ve uygulama kasası açık durumunda olan kasmaysa 2 çözümü var

1- tam ekran hareketleriyle kullanmak yerine normal sanal tuşlarla kullanmak.

2- ana ekrana basılı tutup ordan ayarlara girerek uygulama kasasını pasif yapmak.

10.3 güncellemesi ile uygulama kasası ile tam ekran kullanım uyumsuz çalışıyor muhtemelen uygulama güncelleyici ya da play store dan bir güncelleme yayınlayıp düzeltirler yoksa sıkıntı...
Bunlardan ziyade telefon genel olarak ağır geliyor akıcılığı yok en basiti navigasyon açıyorum sağ alta küçülttüğümde bile kasmalar donmalar oluyor büyük ihtimal ram yetersiz kalıyor. Diye düşünüyorum genede en iyi sürüm 10.2.1 di. Bu sürüme güncelleyici üzerinden düşünebiliyor muyum bir problem yaşarmıyım telefon açılmama gibi falan ?

Sefaguler35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
Bunu bende merak ediyorum 10.2.1 sürümüne hemen dönebilir miyim? Nasıl yol izleyebilirim ya da

Sefaguler35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
serhat.yldz Hocam direk rom dosyası ile güncelleyiciden dönebilir miyiz?

Selahattin Enes Çelik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Note 6 pro
Konular
1
Merhaba arkadaşlar.
Note 6 Pro 3 Gb ram lik versiyonunu kullanıyorum. Son sürüm 10.3.2 pie kullanıyorum ama telefon malesef hiç akıcı değil formatlayıp yenidende kurdum ama ufak tefek takılmalar sürekli yaşıyorum. Sürüm olarak 10.2.1 sürümü daha akıcıydı ben şimdi o sürümü indirip direk güncelleyici üzerinden paketi seçip yükleyebilirmiyim. Patlama ihtimali varmı telefonun. Birde ben bootloader fastboot rom atma gibi işlerden hiç anlamam yapamamda araştırdım. istanbul içi bu 3 gb lik versiyona en akıcı kasmayacak gerekirse saf android romu falan atabilecek yardım edebilecek arkadaşlar varsa ben gelebilirim. Teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Muhtemelen bu kasmalar donmalar ramin 3 gb olmasından kaynaklanıyor.
Kardeşim biraz geç oldu ama kusura bakma. Telefonun kendi temizleme, güvenlik uygulamasıyla temizle telefonunu vede hard reset atmayı dene. Telefon daha seri oluyor bende de kasma vardı telefon bi şekilde arkada çok uygulama çalıstiriyor arada reset atmak o yüzden faydalı. Reset atmayı dene

Üst Alt