İpucu Redmi Note 6 Pro da Quick Charge 3.0 Kullanmak

netlogger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi
Konular
7
Batarya ya zararlı olduğu söyleniyor aceba ne derece doğrudur.
Hızlı şarj aslında olması gerekenin üzerinde akımla şarj demektir. %50 ye kadar bu akım verilir ama %50 den sonra kademeli olarak bu akım değeri düşürülür, hatta son %10 da en düşük seviyede tutulur(dolayısıyla 2nci %50 şarj süresi genelde 1buçuk saati bulur veya geçer).
Sürekli %50 ye kadar hızlıca yarım saatte şarj eder bırakırsanız 500 ile 1000 arası şarj hayatı olan bataryanızın hayatındaki yılları çabucak tüketmiş olursunuz. Hızlı şarjla ilgili bataryaya zarar verecek tek etken yüksek akım ve ısı dır. Burada ısı öne geçer, eğer gereğinden fazla ısınırsa batarya zarar görmeye başlar. Onun haricinde normalde hızlı şarjlı veya hızlı şarj olmadan aynı batarya 500 ile 1000 arası hayat döngüsüne sahiptir. Hızlı şarj ile günde 2 - 3 defa şarj edilmeye başlayan telefon bataryaları daha kısa sürede ömrünü tamamladığı için hızlı şarj zararlıymış izlenimi vardır.
Kısacası: şarj esnasındaki ısı normal değerlerde kalmak kaydıyla standart olarak hep %100e kadar hızlı şarj ile şarj edilen bir telefon bataryası hızlıca boşaltılmadığı müddetçe bir zararı yok denebilir...

KyhnVrgli41

****GALATASARAY****
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayhan
Cihazım
REDMİ K40 GMİNG
Meslek
GKK Sorumlusu
Konular
34
tamam işte bu hızlı şarj olmuyor mu? 35 dakikada size yeterli şarj sağlamış oluyor.
Olmuyor denildiğini kim söyledi hocam , konuyu açma sebebim bu zaten

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SaWYeR53

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
İphone
Konular
3
Arkadaşlar 2.1 amperler hızlı şarj sayılmıyor artık hıxşı şarj etmek istiyorsanız lisanslı 3.0 amper olan şarj aletini alıp deneyin.

byblt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Redmi K20 Mi 9t
Meslek
grafiker
Konular
7
Mi a2 lite için hızlı şarj destegi var mı sürekli ekranda hangi adaptörü takarsam takayım hızlı şarj oluyor yazıyor var ise eğer önerebileceginiz adaptör var mıdır *

KyhnVrgli41

****GALATASARAY****
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayhan
Cihazım
REDMİ K40 GMİNG
Meslek
GKK Sorumlusu
Konular
34
Hocam burası Redmi Note 6 Pro için daha net bilgi almak için cihazınıza ait olarak açılan konulara yazabilirsiniz. Yanlış bilgi vermemek adına bunu belirttim yanlış anlamayın sakın.

Fakat cihazınızın hızlı sarj özelliği varmı yada destekliyormu bunu araştırmanızı tavsiye ederim. Eğer destekliyorsa hızlı sarj adaptörü ile cihazınızı hızlı sarj edebilir siniz.

byblt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Redmi K20 Mi 9t
Meslek
grafiker
Konular
7
Hocam burası Redmi Note 6 Pro için daha net bilgi almak için cihazınıza ait olarak açılan konulara yazabilirsiniz. Yanlış bilgi vermemek adına bunu belirttim yanlış anlamayın sakın.

Fakat cihazınızın hızlı sarj özelliği varmı yada destekliyormu bunu araştırmanızı tavsiye ederim. Eğer destekliyorsa hızlı sarj adaptörü ile cihazınızı hızlı sarj edebilir siniz.

İki telefon birbirine çok benziyor ondan yazdım :) teşekkürler ilgilendigin için

yehbo

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 6 Pro
Konular
0
15/20 dk ahım şahım değil Mi?

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
telefonda typ-c olmaması o kadar cok eksı bır yon kı .
Cihazda type-c yok nasıl hızlı şarj deeteği oluyor quick şarj ozman type-c nin mikro usbden srtıcı ne olucak ter düz takılmama sadece birde 4.0 okadarmı

YahyaArslan52

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yahya
Cihazım
HuaweiMate10
Konular
10
Cihazda type-c yok nasıl hızlı şarj deeteği oluyor quick şarj ozman type-c nin mikro usbden srtıcı ne olucak ter düz takılmama sadece birde 4.0 okadarmı
20 dakka falan fark edıyor hızlı sarj destegı var ayrı bır sarj aleti ile dene anlarsın 3,0 ıle denedım ben 4,0 sarj teknelojisi olan adaptör yok.

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
20 dakka falan fark edıyor hızlı sarj destegı var ayrı bır sarj aleti ile dene anlarsın 3,0 ıle denedım ben 4,0 sarj teknelojisi olan adaptör yok.
Micro usb ile type c 20 fark sadece bunu fark birde soketin şekli ben 2011 model samsung note 2 ye 3.0 adaptör takmıştım mesele amper değeri değilki. 4.0 aliexpreste

Üst Alt