Yardım Redmi Note 6 Pro brick

mertcanekiz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mertcan
Cihazım
Redmi Note6 Pro
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Stable V10.2.2.0
Telefon Modeli
Redmi Note 6 Pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba. Redmi Note 6 Pro cihazim bugun kendi kendine kapandi ve artik MI logosu gozuktukten 3-4 saniye sonra surekli kendini reboot ediyor. Fastboot moduna girip bilgisayara cihazi tanitabiliyorum ama recovery moda giremiyorum. Bootloader'i hala kilitli dolayisiyla rom vs bir sey de kurulu degil MIUI en son stabil surum yukluydu. Bunu nasil duzeltebilirim?

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Kendi kendine oluşan bir durumsa çözüm belli; garanti. Hiç edl mod vs saçma sapan işlerle uğraşmayın gönderin adam gibi cihazınızı onarsınlar. Yazılımdan anlamıyorsanız daha da kötü bir hale sokup anakart değişim ücreti ile uğraşmak zorunda kalmayın.

Oyla:

mertcanekiz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mertcan
Cihazım
Redmi Note6 Pro
Konular
2
Son cozum olarak haftaya istanbul'a gittigimde garantiye vermeyi dusunuyorum ben de. Ama haftaya kadar bootloader unlock icin bekleme suresi bitecek. Sizce bootloader kilidini acip fastboot rom / twrp yuklemeyi denemeli miyim ya da unlocked bootloader oldugunda garantide sorun cikartirlar mi?

Oyla:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Son cozum olarak haftaya istanbul'a gittigimde garantiye vermeyi dusunuyorum ben de. Ama haftaya kadar bootloader unlock icin bekleme suresi bitecek. Sizce bootloader kilidini acip fastboot rom / twrp yuklemeyi denemeli miyim ya da unlocked bootloader oldugunda garantide sorun cikartirlar mi?
Bir ihtimal dahilinde
cihazınızın imeileri global note 6 Pro görünüyorsa
fastboottan global stabil tgz uzantılı dosyayı flaslamayı deneyebilirsiniz

Oyla:

mertcanekiz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mertcan
Cihazım
Redmi Note6 Pro
Konular
2
Bir ihtimal dahilinde
cihazınızın imeileri global note 6 Pro görünüyorsa
fastboottan global stabil tgz uzantılı dosyayı flaslamayı deneyebilirsiniz

EDL moduna gecmeden bu islemi yapabilir miyim? MiFlash uygulamasinda telefonu fastboottayken tanittigimda COM10 vs gibi degil de 3ec6f... gibi bir sey gozukuyor cunku.

Oyla:

mertcanekiz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mertcan
Cihazım
Redmi Note6 Pro
Konular
2
Güncelleme

Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde aşağıdakileri yapmayı denedim:

- Bootloader kilidini açtım

- MiFlash uygulamasıyla Fastboot ROM'unu flashlamayı denedim ama MiFlash işlemin sonuna doğru telefonu baştan başlatıyor ve yine MI logosu ve kendini yeniden başlatma olayı devam ettiği için flashlama işlemi tamamlanamıyor.

- Fastboot'tan TWRP yüklemeyi denedim. Başarıyla flashladığını söylüyor ama fastboot boot twrp.img yaptığımda recovery'ye girmiyor yine MI logosu ve yeniden başlatma devam ediyor.

- Fastboot'tan EDL moduna geçmeyi denedim ve bilgisayarda cihazım Qualcomm cihazı olarak gözüküyor (COM3) ama MiFlash'tan flashlamaya çalıştığımda hata veriyor (hello packet not received gibi bir hataydı)

Artık yazılımsal olarak elimden geleni yaptığımı düşünüyorum önümüzdeki hafta garantiye vereceğim. Yine de belki bir bilen vardır diye burayı up'layayım dedim

Oyla:
Üst Alt