Soru Redmi Note 6 Pro Alındıktan Sonra İlk Yapılacaklar Nelerdir ?

blg0044

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Meslek
Muhasebe
Konular
8
Arkadaşlar merhaba,
Redmi Note 6 Pro 4/64 Global sürümden 1 adet sipariş verdim, nasipse 2 güne kadar elime ulaşır. Size sormak istediğim şey ise telefonu aldığımda cihazla alakalı geliştirme ve daha sağlıklı kullanım için neler yapmalıyım?
Daha önce Samsung S4 mini telefonumda defalarca root işlemi ve güncel rom işlemleri yaptım ama xiaomi de hiç yapmadım, sizce ne yapmalıyım ?
Başlangıçta şurdan başla yavaşça anlarsın dediğiniz köklü konular varsa forumda yönlendirirseniz sevinirim, aynı zamanda bende forumda araştırıyor olacağım. Teşekkürler.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Hocam cihazınız hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Önce cihazınız elinize ulaşsın, ihtiyaçlarınız doğrultusunda hareket edersiniz şahsi fikrim bu yönde. :)

Oyla:

blg0044

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Meslek
Muhasebe
Konular
8
Teşekkürler hocam. Benim düşüncem de daha iyi bir deneyim sağlamak için neler yapabilirim ? Önerilere açığım Teşekkürler :)

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Cihaz zaten Global rom ile gelecek tahminimce. O yüzden alıp direk kullanmanız gerek, ekstra bir şey yapmanıza gerek yok hocam. Dediğim gibi eğer ekstra ihtiyaç duyduğunuz şeyler olursa o zaman twrp+root işlerine girersiniz. Fakat tavsiyem aldığınızda direk BL başvurusu yapmanız, biraz geç açılıyor çünkü.

Oyla:

blg0044

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Meslek
Muhasebe
Konular
8
Cihaz zaten Global rom ile gelecek tahminimce. O yüzden alıp direk kullanmanız gerek, ekstra bir şey yapmanıza gerek yok hocam. Dediğim gibi eğer ekstra ihtiyaç duyduğunuz şeyler olursa o zaman twrp+root işlerine girersiniz. Fakat tavsiyem aldığınızda direk BL başvurusu yapmanız, biraz geç açılıyor çünkü.
İşte benimde demek istediğim bunun gibi şeylerdi, çünkü bl nedir ne işe yarıyor bilmiyorum. Onu araştırıp yapmaya çalışayım. Peki ayrı olarak daha önce yaklaşık 6 ay önce 3 tanede redmi 5 plus almıştım onlarda herhangi bir işlem yapmadım bl için falan. Yapmam lazımmı ?

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Hocam yapmam lazım mı derken yukarıda da söylediğim gibi; ihtiyaca göre yapmalısınız bu işlemi. Ben ekstra bir şey yapmam, sabit romda kalırım ve stock halde kullanırım derseniz gerek yok. Fakat canım sıkılır rom değiştiririm, root yaparım derseniz muhakkak açmalısınız. Açık olmasının da bir zararı yok açıkcası, açık kalması daha mantıklı olur bence. Basit bir işlem, gerekli rehberlerde forumumuzda mevcut. Geldiği zaman bl başvurusu yaparsınız, siz cihazın tadını çıkarırken başvuru süresi dolmuş olur zaten.

Oyla:

blg0044

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Meslek
Muhasebe
Konular
8
Hocam yapmam lazım mı derken yukarıda da söylediğim gibi; ihtiyaca göre yapmalısınız bu işlemi. Ben ekstra bir şey yapmam, sabit romda kalırım ve stock halde kullanırım derseniz gerek yok. Fakat canım sıkılır rom değiştiririm, root yaparım derseniz muhakkak açmalısınız. Açık olmasının da bir zararı yok açıkcası, açık kalması daha mantıklı olur bence. Basit bir işlem, gerekli rehberlerde forumumuzda mevcut. Geldiği zaman bl başvurusu yaparsınız, siz cihazın tadını çıkarırken başvuru süresi dolmuş olur zaten.
Tamam Çok teşekkürler..

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Rica ederim hocam, tekrardan hayırlı olsun cihazınız.

Oyla:

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
Eu.mi.com da bile konusu daha yeni açıldı xda da konu namına esamesi yok o yüzden geç kalmış sayılmazsınız ben bile bl başvurusunu cuma günü yaptım

Oyla:

BimmerLover

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Xiaomi Promotör
Konular
57
Ben olsam direkt bl kilidini açıp , EU Stabil yüklerdim.

Oyla:
Üst Alt