Soru Redmi Note 5 Pro vs. Huawei P20 Lite

thelyre

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
-
Cihazım
-
Konular
11
Arkadaşlar selamlar, forumdaki sefa abimizden Note 5 Pro almayı düşünüyorum ancak ikince el olarak yaklaşık 400 - 500 lira daha verip p20 lite almak sizce mantıklı olur mu? Performans ve uzun süreli kullanım anlamında soruyorum.
Ayrıca sefa abimizden alışveriş yapanlar benimle özelden iletişime geçebilirse memnun olurum.

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Çentiksiz oluşu, bataryasının 4000 oluşu ve Miui arayüzü oluşu ile note 5 Proyu tercih ederdim ben herhalde
Yalnız Huawei'nin geneli ve Xiaomi'de de note 5 Pro(whyred) modeli yazılımsal müdahelelerde(rom değişimi) brick olabiliyor.
Bunu da unutmamak lazım :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

thelyre

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
-
Cihazım
-
Konular
11
Çentiksiz oluşu, bataryasının 4000 oluşu ve Miui arayüzü oluşu ile note 5 Proyu tercih ederdim ben herhalde
Yalnız Huawei'nin geneli ve Xiaomi'de de note 5 Pro(whyred) modeli yazılımsal müdahelelerde(rom değişimi) brick olabiliyor.
Bunu da unutmamak lazım :)

Tasarım olarak p20 lite benim daha çok hoşuma gidiyor :) şu an Sefa abimizden note 5 pro almayı düşünüyorum ancak imei, rom, kapanma vs. gibi konularla uğraşmak yerine ikinci el p20 lite mantıklı olabilir gibi geliyor.

Abimizden telefon alanlar bi mesaj atarlarsa çok makbule geçer.

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Tasarım olarak p20 lite benim daha çok hoşuma gidiyor :) şu an Sefa abimizden note 5 pro almayı düşünüyorum ancak imei, rom, kapanma vs. gibi konularla uğraşmak yerine ikinci el p20 lite mantıklı olabilir gibi geliyor.

Abimizden telefon alanlar bi mesaj atarlarsa çok makbule geçer.

Hiç telefon almadım Sefa hocadan. Ama alanlardan gördüğüm kadarıyla;
Sefa hocadan telefon almak evo,genpa garantili telefon almaktan çok daha garantili :)
Forum yöneticileriden bazı hocalarımız da sefa hocadan telefon almış olup halen kullanmaktalar :)
Sefa hocanın satışının altına yazılan yorumlara bakarsanız zaten nasıl bir satıcı olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz :)

thelyre

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
-
Cihazım
-
Konular
11
Hiç telefon almadım Sefa hocadan. Ama alanlardan gördüğüm kadarıyla;
Sefa hocadan telefon almak evo,genpa garantili telefon almaktan çok daha garantili :)
Forum yöneticileriden bazı hocalarımız da sefa hocadan telefon almış olup halen kullanmaktalar :)
Sefa hocanın satışının altına yazılan yorumlara bakarsanız zaten nasıl bir satıcı olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz :)

Aynen sağolsun 2-3 gündür Whatsapp'tan yazıyorum anında cevap veriyor ama insan yine de tereddüt edebiliyor :) size de teşekkür ederim.

sefa abimizden alınma Note 5 Pro vs. ikinci el P20 lite karşılaştırması hakkında görüşleri olan arkadaşları bekliyorum.

Musti34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Galaxy s6
Konular
4
Bu mesajı --sefa-- hocamdan almış oldugum note 5 cihazından yazıyorum kendisinden ikinci alışverişim olmuş ve herhangi bir konuda bir sıkıntı yaşamadım kendisi çözüm odaklı biri olup sattığı cihazlara sonsuz destek sağlayan biridir kafaniz rahat olsun

thelyre

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
-
Cihazım
-
Konular
11
Bu mesajı --sefa-- hocamdan almış oldugum note 5 cihazından yazıyorum kendisinden ikinci alışverişim olmuş ve herhangi bir konuda bir sıkıntı yaşamadım kendisi çözüm odaklı biri olup sattığı cihazlara sonsuz destek sağlayan biridir kafaniz rahat olsun
telefonu ne kadar süredir kullanıyorsunuz? güncelleme yapma şansınız oldu mu?

Musti34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Galaxy s6
Konular
4
Yaklaşık 3hafta oldu cihazı alalı android 8.1 MIUI sürümü 9.5 kararlı güncelleme cihazı açtığımızda gelmişti dahada gelmedi cihaz 10 numara çok akıcı tek ekran hareketleri olayı alışınca çok güzel kasma donma olayı yok çift kamera olayida oldukça başarılı note 5 ile pro arasındaki tek fark sanırım onun ön kamerasının 20 MP olması ama 13 MP ön için zaten oldukça yeterli aklıma gelenler bunlar varsa sorularınız yanıtlamaya çalışırım.
telefonu ne kadar süredir kullanıyorsunuz? güncelleme yapma şansınız oldu mu?

Üst Alt