Çözüldü Redmi Note 5 Ölü Piksel Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

deephousebaby

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
21
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global
Telefon Modeli
Xiaomi Redmi Note 5
Bootloader Kilidi
Açık
23/11/2018 Tarihinde .com üzerinden Cepport satıcısından Xiaomi redmi NotE5 markalı telefon aldım. Telefon elime ulaştıktan bir gün sonra telefonda kırmızı renkte ölü piksel olduğunu fark ettim. Satıcıyla iletişime geçtim ve telefonu kendilerine yollamam istendi. Daha sonra telefonu satıcıya yolladıktan sonra satıcı aynı şekilde telefonu bana geri yollamış. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise telefonun kutusuna hasar vermişsiniz o yüzden size geri yolladık diye bağıra çağıra benimle konuştular. 'dan aldığım ürün ile ilgili satıcıyla birebir muhatap olarak çözmeye çalışıyorum. Aracı olarak müşteri hizmetleri yardımcı olmuyor benim satıcıyla görüşmemi, ellerinden bir şey gelmediğini belirtiyorlar. Sonuçta sıfır aldığım cihazda ölü piksel çıktı. Wifii'ye bağlandığım için iade ya da değişim talebi yapamıyorum. Ürün elimde patladı. Ne yapmam gerekiyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleme:

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
wifi saçmalığı da neymiş ilk defa duydum.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Hocam ürüne zarar verilmedi. Sanırım yanlış anladınız. Siz telefon aldığınızda ürünü açarken kutudaki belli başlı yerleri yırtmak açmak zorundasınızdır değil mi? Ürünü elinize alıp kontrol etmek için üzerinideki jelatini falan çıkartırsınız heralde ? Ben de aynı şekilde ürün elime ulaştı , kutuyu açmak için açılması yırtılası gereken yerleri yırttım. Bilerek kastan zorla yırtıp parçalama gibi bir durum söz konusu değil zaten. Üzerindeki jelatini söküp Wifi bağlanıp güncelleme atarken ölü piksel olduğunu farkettim. Sim kart takılmadı ayrıca. Olayı dramatize etmenin anlamı yok.

Ben biraz titizimdir hocam Nokia 3210 kutusu bile ilk günkü gibi duruyor bende ama genelikle Xiaomi kutuları direk çekince açılır her hangi bir yerinin yırtılmasına gerek yoktur. Her neyse sonuç olarak telefonun kutusunda yırtılan bir yer varsa yani yeniden satılması için engel oluşturuyorsa bildiğim kadarıyla iade edilemiyor. Eğer satıcı ile uzlaşamazsanız telefonu servise gönderip kutunun sağlam olup olmadığının tespit edilmesi gerekiyor. Servis kutu sağlamdır ve yeniden satılmasına engel değildir derse bu sefer de üründeki arızanın tespiti için göndermeniz gerekli. Ürün ayıplıdır raporu çıkarsa -ki tek ölü piksel ayıp kabul edilmiyor diye biliyorum- iade, değişim ya da onarım onaylanıyor. Servis ve satıcı her şeyi zamanında yaparsa ve her şey yolunda giderse 20'şer işgününden hesaplarsak neredeyse minimum 3 aylık bir süreç ediyor... Eğer cihazda başka hata yoksa benim tavsiyem bu kadar beklemek yerine telefonu kullanmanız yönünde olur. Eğer sorun büyürse zaten garantili cihaz direk ekran onarımı için gönderirsiniz.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt