Çözüldü Redmi Note 5 Ölü Piksel Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

deephousebaby

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
21
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global
Telefon Modeli
Xiaomi Redmi Note 5
Bootloader Kilidi
Açık
23/11/2018 Tarihinde .com üzerinden Cepport satıcısından Xiaomi redmi NotE5 markalı telefon aldım. Telefon elime ulaştıktan bir gün sonra telefonda kırmızı renkte ölü piksel olduğunu fark ettim. Satıcıyla iletişime geçtim ve telefonu kendilerine yollamam istendi. Daha sonra telefonu satıcıya yolladıktan sonra satıcı aynı şekilde telefonu bana geri yollamış. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise telefonun kutusuna hasar vermişsiniz o yüzden size geri yolladık diye bağıra çağıra benimle konuştular. 'dan aldığım ürün ile ilgili satıcıyla birebir muhatap olarak çözmeye çalışıyorum. Aracı olarak müşteri hizmetleri yardımcı olmuyor benim satıcıyla görüşmemi, ellerinden bir şey gelmediğini belirtiyorlar. Sonuçta sıfır aldığım cihazda ölü piksel çıktı. Wifii'ye bağlandığım için iade ya da değişim talebi yapamıyorum. Ürün elimde patladı. Ne yapmam gerekiyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleme:

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
iade edebilirsiniz

Oyla:

deephousebaby

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
21
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Iadede sorun çıkarırlar mi? Yoksa birebir değişim talebi mi isteyeyim?

Oyla:

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
Iadede sorun çıkarırlar mi? Yoksa birebir değişim talebi mi isteyeyim?
mesafeli satış sözleşmesinde, belirtilen süre içerisinde! şikayetinizi bildirerek, değişim, yada para iadesi alabilirsiniz.

Oyla:

deephousebaby

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
21
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Malesef iade ya da değişim kabul etmediler. Wifii'ye bağlanıldığı için.

Oyla:

plaintiger

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
mi9 t pro
Konular
50
hocam bunun bir sınır var ölü pixel 1 taneyse almazlar geri

Oyla:

plaintiger

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
mi9 t pro
Konular
50
Hocam sonuçta sıfır üründe 1 adet ölü piksel geliyor ve çoğalma ihtimali var. Bir ton para verdik.
vallaha hocam istersen araştır belirli bir sayıda olmadıkça almaz geri.şahsen sorunsuz ürün verilmesini isterim para kolay kazanılmıyor.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Malesef iade ya da değişim kabul etmediler. Wifii'ye bağlanıldığı için.
Diğer konunuzda da kutuya hasar verildiği için iadenin kabul edilmediğini yazmışsınız... Ürüne hasar verdikten sonra iade almaları son derece mantıksız zaten, mutlaka iade geldiğinde fotoğraf video falan çekmişlerdir. Kutu hasarlı, SIM Kart takılmış, Wifi bağlanılmış... Bence boş yere zorlamayın. THH'ye dahi gitseniz haksız çıkarsınız. Eğer ileride ölü piksel yayılırsa garantiye gönderip ekranı değiştirmeniz daha mantıklı.

Oyla:

deephousebaby

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
21
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
Diğer konunuzda da kutuya hasar verildiği için iadenin kabul edilmediğini yazmışsınız... Ürüne hasar verdikten sonra iade almaları son derece mantıksız zaten, mutlaka iade geldiğinde fotoğraf video falan çekmişlerdir. Kutu hasarlı, SIM Kart takılmış, Wifi bağlanılmış... Bence boş yere zorlamayın. THH'ye dahi gitseniz haksız çıkarsınız. Eğer ileride ölü piksel yayılırsa garantiye gönderip ekranı değiştirmeniz daha mantıklı.
Hocam ürüne zarar verilmedi. Sanırım yanlış anladınız. Siz telefon aldığınızda ürünü açarken kutudaki belli başlı yerleri yırtmak açmak zorundasınızdır değil mi? Ürünü elinize alıp kontrol etmek için üzerinideki jelatini falan çıkartırsınız heralde ? Ben de aynı şekilde ürün elime ulaştı , kutuyu açmak için açılması yırtılası gereken yerleri yırttım. Bilerek kastan zorla yırtıp parçalama gibi bir durum söz konusu değil zaten. Üzerindeki jelatini söküp Wifi bağlanıp güncelleme atarken ölü piksel olduğunu farkettim. Sim kart takılmadı ayrıca. Olayı dramatize etmenin anlamı yok.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt