Soru Redmi Note 5 AI (whyred) için sıkıntısız Türkçe Rom önerisi?

Adeministrator

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Discovery
Konular
1
Merhabalar,

Çin versiyonu cihazımda 9.5.6 oeimifa yüklü. Özellikle hücre beklemede çok pil harcıyor. Önerebileceğiniz rom var mı?

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Oyla:

Adeministrator

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Discovery
Konular
1
uyuşmayan yerler var. whyred'i çin, whyred global'i de global versiyon olarak biliyorduk.

Oyla:

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Resmi global romda hiçbir hata görmedim. Örnek verebilir misiniz, merak ettim belki de gözümden kaçmıştır.

Oyla:

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
uyuşmayan yerler var. whyred'i çin, whyred global'i de global versiyon olarak biliyorduk.

Paylaştığım konu içerisinde ki cihaz ayrımı detaylıca mevcut cihazınız isterseniz birde bu konuyu inceleyin.

İnceleme - Redmi 5/5 Plus / Note 5 Modelleri Aralarındaki Fark (Güncel Romları)

Redmi Note 5 cihazını Ülkelerin isimlendirmelerine göre karıştırmalara karşı detaylıca her iki konuda bilgilendirme mevcut.

Oyla:

Adeministrator

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Discovery
Konular
1
Resmi global romda hiçbir hata görmedim. Örnek verebilir misiniz, merak ettim belki de gözümden kaçmıştır.
hücre bekleme'de (cell standby) ekrana yakın pil harcıyor. Şebeke sinyallerini izlediğimde özellikle veri bağlantısı kopup yine geri geliyor. Çin versiyonuna global rom yüklediğimizden ya da imei tamir / root yapıldığından mı diye düşünmeye başlamıştım. Fabrika ayarlarına döndüm birşey değişmedi. O yüzden sordum.

Oyla:

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
hücre bekleme'de (cell standby) ekrana yakın pil harcıyor. Şebeke sinyallerini izlediğimde özellikle veri bağlantısı kopup yine geri geliyor. Çin versiyonuna global rom yüklediğimizden ya da imei tamir / root yapıldığından mı diye düşünmeye başlamıştım. Fabrika ayarlarına döndüm birşey değişmedi. O yüzden sordum.
8.8.2 ve 8.8.9 romlarını kullandım, bu iki sürümde pil çok hızlı tükendi evet. Bende 8.7.26'ya döndüm. Şimdilik pil daha iyi durumda. Ancak sizin yazılımda sıkıntı var sanırım, format atmayı deneyin. Bağlantının kopması ya da o kadar hızlı pil tükenmesi normal değil.

Oyla:
Üst Alt