Yardım Redmi Note 5 AI Root etmelimiyim

archeuscaine

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
suat
Cihazım
mi 6
Konular
22
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui 10.0.4.0 global kararlı
Telefon Modeli
Redmi note 5 4/64
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 ay kadar önce redmi note 5 ai telefon aldım 4 / 64 olandan daha öncede mi 6 telefon kullanıyordum onu kardeşime verdim ve daha büyük ekranlı bir telefon almak istediğim için bunu seçtim telefondan çok memnunum hakkaten çok hoşuma gitti ekranı olsun tipi olsun çentiksiz olması sebebiyle sevdim şimdi iki adet sorum var

birincisi bu telefonun sanırım wifi sinyal alımında içindeki çip ten mi yoksa üzerindeki romdanmı bilemiyorum bir miktar eksiklik var oturduğum ev uzunlamasına yapılmış bir bina kapıdan girince sağlı sollu oturma odası lavabo banyo küçük oda felan diye gidiyor benim kaldığım oda koridorun en sonunda ve karşıda daha önce kullanmış olduğum mi 6 telefon xperia z3 ve z5 telefon iphone 6s telefon şuan kullandığım galaxy tab s2 tablet ve daha bir çok WiFi destekli üründe sorun olmazken telefonumu yarı mesafedeki wc ye götürünce sinyal gücü full seviyeden 2 diş seviyesine düşüyor eğer girişteki mutfağa götürürsem wifi çekimi tek dişe düşüyor ve kopup geri bağlanma olayı oluyor

telefonumuda cepporttan aldım bu arada angel~~ ( daha önceki telefonuda gene cepport tan almıştım )

sizce telefonun wifi alımında bir problem olabilirmi yoksa bu cihazın bütün modellerimi bu şekilde aynı sorunu yaşayan varmı? birde bunu root etsem farklı kernel yüklesem problemime çözüm olurmu? telefonu root etmekle ilgili problemim yok daha önceki telefonlarımıda root ederek kullanıyordum ne yapmalıyım yardımınızı bekliyorum.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Yazılımsal olarak root yetkisi aldıktan sonra bir kaç farklı yöntem deneyebilirsiniz ancak anladığım kadarıyla donanımsal olarak bir yetersizlik söz konusu ve yazılımsal müdahaleler ile tam anlamıyla tatmin olmanız zor. Bunun yerine wifi genişletici bir ürün alarak evinizin her köşesinde çok daha iyi performans alabilirsiniz.

Oyla:

manas_ozkan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Redmi note 5
Konular
17
Bende aynı tlfnu kullanıyorum 4 aydır ve wifi çekimi çok iyi. Bugüne kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım. Bundan önce lenovo kullanıyordum dediğiniz gibi diğer odalar da sinyal gücü azalıyordu fakat bunda öyle bişey olmuyor.

Oyla:

archeuscaine

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
suat
Cihazım
mi 6
Konular
22
valla emin olabilsem cihazda sıkıntı olmadığına 70 80 tl verip alırım bitane wifi artırıcı onda problem yokta cihazın bir problemi varsa üzer beni yoksa iş yerinde felan bir sıkıntı görmedim özellikle WC ye gidince nedense çekmiyor tam randımanlı evin WC duvarı kurşun felan kaplıda haberimizmi yok nedir haha--

Oyla:

Mehemmed.isg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehemmef
Cihazım
Xiaomi redmi
Konular
32
Bendede Redmi Not 5 klanyorm. Aldkdan 1 ay sonra BT klidini acdim ve root atdim Gcam krdum hic bi sorn yov ve hersey cayr cayr calsyo

Oyla:
Üst Alt