Yardım redmi note 4x ses tuşu sorunu.

jacopastor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
jaco
Cihazım
redmi note 4x
Konular
2
10.1 güncellemesi geldikten sonra ana ekranda ses tuşlarına bastığımda varsayılan olarak medya sesi ayarı çıkıyor. eski sürümde varsayılan zil sesiydi ve doğru olan da budur. bu güncelleme bana çok zaman kaybettiriyor... nasıl düzeltebilirim?

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Herkes kendi alışkanlıklarına göre sistemi kullanmak istiyor olabilir, saygı duyulur... Fakat; herkes ses açıp kapatma tuşlarında zil sesinin olmasını alışkanlıktan dolayı benimsemiştir, değişince haliyle serzenişte bulunuluyor haklı olabilir ama şu gerçeği değiştirmez... O tuşlara medya sesinin atanmış olması en kolay ve mantıklı şey olmuştur... Ben o tuşları kullanarak neden iki de bir zil sesimi alçaltıp yükselteyim??

Oysa ki; o tuşlarla medya seslerini alçaltıp yükseltmek benim kolayıma geliyor ve genel uygulamada da pratik olan budur... Herkes telefonunun zil sesi şiddetini anlık olarak değiştirmiyor ama izlediği veya dinlediği medyanın ses seviyesini değiştiriyor...

Oyla:

jacopastor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
jaco
Cihazım
redmi note 4x
Konular
2
Herkes kendi alışkanlıklarına göre sistemi kullanmak istiyor olabilir, saygı duyulur... Fakat; herkes ses açıp kapatma tuşlarında zil sesinin olmasını alışkanlıktan dolayı benimsemiştir, değişince haliyle serzenişte bulunuluyor haklı olabilir ama şu gerçeği değiştirmez... O tuşlara medya sesinin atanmış olması en kolay ve mantıklı şey olmuştur... Ben o tuşları kullanarak neden iki de bir zil sesimi alçaltıp yükselteyim??

Oysa ki; o tuşlarla medya seslerini alçaltıp yükseltmek benim kolayıma geliyor ve genel uygulamada da pratik olan budur... Herkes telefonunun zil sesi şiddetini anlık olarak değiştirmiyor ama izlediği veya dinlediği medyanın ses seviyesini değiştiriyor...
medya ile ilgili bir uygulama ekranda değilse neden değişsin? kullanmadığın uygulamanın sesini kontrol ediyor o anda. ana ekranda iken ses tuşları sadece zil sesini kontrol etmeli. kulaklık takılı değilken, arka planda müzik player çalışmıyorken neden sesini kontrol etme ihtiyacı duyayım ki? gayet saçma.

Oyla:

alpereneker

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RedmiNote4x
Meslek
Webmaster,Graphic
Konular
26

Hocama katılıyorum bunun mantığı budur ya zil sesi açık olur yada kapalı ama video film vb izlerken sürekli ona basmak mantıksız benim çok kolayına geliyor bu

Oyla:
Üst Alt