Soru Redmi Note 4X (MTK) için rom önerisi

eksi1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Note 4x
Konular
2
Selamlar, Note 4X MTK versiyonu için forumda herhangi bir konu bulunmamakta. Herhangi bir yerde de bulamadım. Telefonum için rom arıyorum güzel sorunsuz olan. Benim gibi 4X MTK kullanıcılarının yardımını bekliyorum. Teşekkür ederim

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Aosp tabanlı Miui tabanlı?

Oyla:

eksi1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Note 4x
Konular
2
Şuan cihazımda miui 9 orijinal rom bulunmakta. Taban derken neyi kastettiğinizi anlamadım. Bu konularda yeni sayılırım :)

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Hocam taban terimini dahi bilmeden rom işine girmenizi pek tavsiye etmem. Benim tavsiyem şuan ki romunuzda kalıp, güncelleme gelmesini beklemeniz. Zaten en sorunsuz rom orjinal romdur. :)

Oyla:

eksi1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Note 4x
Konular
2
Cihazı rootladım. Twrp den falan anlarım. Daha önce nexus 4 kullandım. Ve bir çok rom kullandım. Neyin nasıl yapıldığını az çok biliyorum aslında. Taban konusu hakkında fikrim yok sadece. Bu konuyu da 1 cümle ile açıklayabilirdiniz ama siz vazgeçmemi söylemişsiniz. Canınız sağolsun. Xdaforum da tam olarak telefonumun modeline karşılık gelen konulara erişemedim. Telefonun çok fazla versiyonu mevcut. Bu yüzden yanlış yapmak istemedim. Foruma sorayım dedim. Kolay gelsin. Cevabınız için teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bi de profilinizde bilgi paylaştıkça güzel yazıyor. İronik.

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Cihazı rootladım. Twrp den falan anlarım. Daha önce nexus 4 kullandım. Ve bir çok rom kullandım. Neyin nasıl yapıldığını az çok biliyorum aslında. Taban konusu hakkında fikrim yok sadece. Bu konuyu da 1 cümle ile açıklayabilirdiniz ama siz vazgeçmemi söylemişsiniz. Canınız sağolsun. Xdaforum da tam olarak telefonumun modeline karşılık gelen konulara erişemedim. Telefonun çok fazla versiyonu mevcut. Bu yüzden yanlış yapmak istemedim. Foruma sorayım dedim. Kolay gelsin. Cevabınız için teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bi de profilinizde bilgi paylaştıkça güzel yazıyor. İronik.

Hocam bilginiz olmadığını varsayarak bir cümle kurdum, neler çıkarmışsınız öyle? Rica etseniz burda uzun uzunda anlatırdım, cümleden kaçınacak bir insan değilim, bilen biliyor. Başta söyleseydiniz detaylı bilginiz olduğunu zaten ona göre açıklama yapardım. Aosp tabanlı romun anlamını dahi bilmiyorsunuz fakat nexus 4'te her romu kurmuşsunuz, o ilginç, onu baz alarak uğraşmayın demiştim oysa ki.

Oyla:

eksi1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Note 4x
Konular
2
Aosp dediğiniz saf android değil mi? Yani bunu neden bu kadar uzatıyorsunuz? Yardımcı olmak isteseniz bu işi uzatmaz olurdunuz. 2-3 bi şeyler bilmeyince bu işler yapılmıyor mu? Rom kullanan arkadaşların fikrini almayayım mı? Belki tavsiyede bulunan birileri çıkacak. Uzatmazsanız sevinirim konuyu çöp ettiniz yav. Silin gitsi en iyisi konuyu da. Saolun

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Şuan cihazımda miui 9 orijinal rom bulunmakta. Taban derken neyi kastettiğinizi anlamadım. Bu konularda yeni sayılırım :)

"Taban derken neyi kastettiğinizi anlamadım. Bu konularda yeni sayılırım" cümlenizden ne çıkarmalıyım? Ardından gelen "nexus 4'e bir sürü rom kurdum" cümlenizle çelişmesini dahi geçtim. Bana deyin ki; ben bu konularda bilgiliyim, herhangi bir rom önerin, size çatır çatır favori romlarımı sayayım. Ama yok, aosp tabanlı derken bile neyi kastettiğimi anlamayacak kadar bilgi yoksunuysanız kusura bakmayın, önce "taban" gibi basit bir kelimeyi öğrenip ondan sonra rom kurmaya başlamanız gerek.

Oyla:

eksi1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Note 4x
Konular
2
Bir önceki yorumumda cevabınızı verdiğimi düşünüyorum. Yardımcı olacak mısınız?

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Baştan doğru bilgi vermek yerine kendinizle çeliştiğiniz ve iyi niyetimi suistimal ettiğiniz için hayır.

Oyla:
Üst Alt