Soru Redmi Note 4X MTK Aşırı Isınıyor

asttekin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
asttekin
Cihazım
Mi 5
Konular
5
Merhaba,

10 ay önce aldığım Note 4x son günlerde aşırı ısınmaya ve hızlı pil tüketmeye başladı.Sıcaklık sürekli 40-41 derecelerde gösteriyor.
MIUI 9.6.1.0 kararlı rom var.

Nedeni ne olabilir, daha önce karşılaşan oldu mu?

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Teşekkürler hakikaten telefon kendine geldi kafama takılan konu bir uygulamanın sadece bu telefonda işlemci farketmeksizin aynı sorunu vermesi hani olur ya MTK da sorun yapar snapdragonda yapmaz sonuç olarak ikisinin romu da farklı ilginç neyse ki sorun düzeldi fakat telefon normal zamanlarda sarjdayken çok ısınıyor bu yüzden ekranda bir sararma oldu bu sebepten dolayı ve böyle bir sorun verdiği için değişime gittim ve oyumu Meizu M6s olarak kullandım Xiaomi de zor zamanlar için yedeğe ayrıldı :) ekran sararma fotosunuda ekliyorum
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

asttekin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
asttekin
Cihazım
Mi 5
Konular
5
Teşekkürler bende işe yaradı.
Cevap yazmak için üye oldum. Aynı sorunu akrabam cihazında yaşadı 2 gün önce, bugün tekrar sorunca baktım çözüm oldu gibi. Yabancı forumlarda gördüm, umarım sizede faydası olur.

Özetle "Duo" isimli uygulamanın güncellenmesiyle sorunlar başlamış.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

bahadirsir

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
BAHADIR
Cihazım
REDMİ NOTE 4
Konular
0
imle ayni gun ayni model (redmi note 4x) telefonu aldik. 2017 aralığında. Bir haftadır telefon aşırı ısınıyor. Sarja takiliyken yogun kullanimda bile hizla sarj oluyordu onceden. Simdi ise sarja takiliyken bile sarji dusuyor yada sabit kaliyor. Sarjdayken yada normal kullanimda asiri isinmaya basladi. 45 dereceyi gectigi oldu. Surekli 41 42
aynen

Dunya0137

Oyla:

gardiyanim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ömer
Cihazım
redmi note 4 MT
Konular
1
Merhaba,

10 ay önce aldığım Note 4x son günlerde aşırı ısınmaya ve hızlı pil tüketmeye başladı.Sıcaklık sürekli 40-41 derecelerde gösteriyor.
MIUI 9.6.1.0 kararlı rom var.

Nedeni ne olabilir, daha önce karşılaşan oldu mu?
Bende de aynı telefon var.Aşırı ısınma problemi ile garanti ye gönderdim (delta servis)Siz siz olun sakın göndermeyin.Kasayı yamultup garanti dışı bırakıp geri gönderdiler.Herkese aynısını yapıyorlar.Gelelim sorunun çözümüne;
Kardeşim Google Duo güncellemesi ni kaldır düzelir.
Telefon sıfırladım.Google Duo güncellemesi ni kurmadım.Öğleden beri ısınma vs.yok.
Denemende fayda var.

Oyla:
Üst Alt