Soru Redmi Note 4X MTK Aşırı Isınıyor

asttekin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
asttekin
Cihazım
Mi 5
Konular
5
Merhaba,

10 ay önce aldığım Note 4x son günlerde aşırı ısınmaya ve hızlı pil tüketmeye başladı.Sıcaklık sürekli 40-41 derecelerde gösteriyor.
MIUI 9.6.1.0 kararlı rom var.

Nedeni ne olabilir, daha önce karşılaşan oldu mu?

Ahmetcanugur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Can
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
3
Şuan farklı bir rom yüklemeye çalışıyorum bir süre inceledikten sonra geri dönüşünü yaparım

Oyla:

Kokomo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
2
Şuan farklı bir rom yüklemeye çalışıyorum bir süre inceledikten sonra geri dönüşünü yaparım

Miui Yurtdışı 2 soruma da cevap verdi. Birisinde Pil tasarruf tedbirleri ile ilgili bir link göndermiş. Bunları yapın, olmazsa pil kullanımı ekran görüntüsünü bize gönderin demiş. Ben de dediklerinizin hepsini yaptım ama sorun devam ediyor deyip, ekran görüntüsünü gönderdim. cevap bekliyorum.

Diğerinde de miui 9 ROM versiyonuna artık destek bitti, miui 10 ROM versiyonunu bekleyin demiş. bende ne zaman gelecek diye sorum, ondan da haber bekliyorum. Diğer yandan forum ana sayfada miui10 çıkmış ve downlaod edilebilir görünüyor. Ama ROM yüklemesinin nasıl yapılacağını bilmediğimden cesaret edemedim.

Oyla:

deadly

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
na
Cihazım
redmi note 4
Konular
0
Cevap yazmak için üye oldum. Aynı sorunu akrabam cihazında yaşadı 2 gün önce, bugün tekrar sorunca baktım çözüm oldu gibi. Yabancı forumlarda gördüm, umarım sizede faydası olur.

Özetle "Duo" isimli uygulamanın güncellenmesiyle sorunlar başlamış.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

Ahmetcanugur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Can
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
3
Miui Yurtdışı 2 soruma da cevap verdi. Birisinde Pil tasarruf tedbirleri ile ilgili bir link göndermiş. Bunları yapın, olmazsa pil kullanımı ekran görüntüsünü bize gönderin demiş. Ben de dediklerinizin hepsini yaptım ama sorun devam ediyor deyip, ekran görüntüsünü gönderdim. cevap bekliyorum.

Diğerinde de miui 9 ROM versiyonuna artık destek bitti, miui 10 ROM versiyonunu bekleyin demiş. bende ne zaman gelecek diye sorum, ondan da haber bekliyorum. Diğer yandan forum ana sayfada miui10 çıkmış ve downlaod edilebilir görünüyor. Ama ROM yüklemesinin nasıl yapılacağını bilmediğimden cesaret edemedim.
Bende rom atamadım maalesef sürekli bir hata veriyor bugün farklı yollar ile deneyeceğim, bilgi için teşekkür ederim bu arada
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Deniypeum
Cevap yazmak için üye oldum. Aynı sorunu akrabam cihazında yaşadı 2 gün önce, bugün tekrar sorunca baktım çözüm oldu gibi. Yabancı forumlarda gördüm, umarım sizede faydası olur.

Deniyorum, teşekkür ederiz yardımınız için

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Bende diyorum, bizdeki MTK'li takoz neden ısınmıyor, bu sorunu yaşatmıyor... Şimdi videoyu görünce baktım ki; Duo'yu kaldırmışım zaten... haha--

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

Bilgi için teşekkürler. Umarım haklısınızdır ve sıkıntının sebebi sadece Duo uygulamasının güncellemesidir başka bir şey çıkmaz :)

Oyla:

Kokomo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
2

Çok sağol kardeşim ! Şu 1 haftadır çekmediğim kalmamıştı. Neredeyse yeni telefon alıyordum ! Duo Güncellemesini kaldırınca gerçektende sorun bitti. Teşekkürler tekrar.

Oyla:

eksi1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Note 4x
Konular
2
Ben de deniyorum, duyulur bi değişiklik göremedim henüz. Telefonu tam şarj edip inceleyeceğim. Çok teşekkür ederim tavsiye için. Tahmin etmiştim aslında yazılımsal ve bir sistem uygulamasının sorun çıkardığını.

Oyla:

Kokomo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
2

Ben de deniyorum, duyulur bi değişiklik göremedim henüz. Telefonu tam şarj edip inceleyeceğim. Çok teşekkür ederim tavsiye için. Tahmin etmiştim aslında yazılımsal ve bir sistem uygulamasının sorun çıkardığını.

Telefon hemen soğudu ve şarjı da kaç dakikadır %94 de kalmış durumda hocam. Yani sorun bitti. Yurtdışındaki yazışmaları da okudum, sorun buymuş gerçekten. senin telefonda birazdan düzelir diye düşünüyorum.

Oyla:

eksi1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Note 4x
Konular
2
Evet. Şuanda sıcaklık gayet normal. Telefon kendine geldi sanırım. Tekrardan teşekkür ederim deadly

Oyla:
Üst Alt