Yardım Redmi Note 4X Hard Brick

alperen81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Vfd 600
Konular
9
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
lineageOS16 pie
Telefon Modeli
redmi note4
Bootloader Kilidi
Açık
merhabalar lineageOS 16 (P) kurulu olan telefonuma yanlışlıkla ne olduğu belirsiz PHilz touch recovery zipi kurdum error:hatası verdi yani kurulmadı reboot recovery dedim ve brick oldu mi logosu,recovery,fastboot hiçbiri yok sadece batarya boş olunca yanan kırmızı led ışık var testpoint imkanım vardı yapayım dedim fakat bi türlü QDLoader 9008 sürücüsünü testpoint ile okutamadım testpoint denediğimde bağlantı gidip geliyor ve 900E sürücüsüne atıyor kendini ancak manuel olarak seçersem QDLoader 9008 oluyor. o zaman da 2018 mi flash hem fastbootda hemde edl de gibi görüyor telefonu 64bit 2016 mi flashda ise hiç görmüyor 2016 üstü diğer mi glash sürümlerinde COM olarak cihaz gözüküyor fakat id=0 yazıyor ve (hello packet cannot received,nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanamadı, samahra ile alakalı) birçok hata veriyor ve error alıyorum görüntüleri paylaşacağım yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler(farklı COM portu,usb portu,kablo denedim şimdi windows 7 ye döneceğim denemek için)

denediğim testpoint şekli bazı kaynaklar hatta çoğu kaynakta parmakizi okuyucusunun yanında diyor ama tepki alamadım burası reboot ettırıyor

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

telefonu ilk taktığımda bu geliyordu

testpoint yaptığığmda ise 900E sürücüsü geliyor sadece el ile QDLoader 9008 oluyor bu şekilde

cihaz 900E sürücüsündeyken 2018 miflash fastboot gibi görüyor el ile QDLoader 9008 e alınca mi flash 2018

el ile QDLoader 9008 e alınca mi flash 2018 alttaki flashing sonsuz kadar gidiyor kablo çeksemde devam ediyor COM7 ise farklı hatalarla error veriyor eski sürüm mi flash(x86) da aynı sadece fastboot gibi görmüyor

hatalar bunlar

başına gelip çözebilen yada yardımcı olabilen olursa şimdiden teşekkürler 7/24 aktifim

Ekli dosyalar

• 1579774924584.png
    1579774924584.png
    49,3 KB · Görüntüleme: 12
Moderatör tarafında düzenlendi:

alperen81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Vfd 600
Konular
9
iyi akşamlar nasıl hallettiğinizi de bizimle paylaşırmısınız lütfen

hocam hatalı denemişim edl modunu yanlış yapanlariçin şöyle olcak testpoint noktaları cımbız yada benzer bişey yardımıyla(hiç malzemesi olmayanlar benim gibi 2 iğneyi birbirine ve testpointe dokundurarak yapabilir) batarya sökük olacak kabloyu telefona takın ama pc ye takmayın noktalara cımbız ile dokunun baskıya gerek yok dokunurken aynı anda kabloyu pc ye takın gerisi zaten miflash ın işi

Oyla:
Üst Alt