Yardım Redmi Note 4 Yeniden Başlama

Eternal12

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eren
Cihazım
Redmi note 4
Konular
1
Arkadaslar ben redmi note 4 cihazimi 2 yil once aldim bir defa kötü bir şekilde yere düştü ve bozuldu servise gittigimde yapamayacaklarini soylediler sonradan bir telefoncuya gittim o yapti fakat bundan sonra baska sorunlar başladı.telefon çabuk ısınıyordu ve sarjı normalden cok daha hızlı bir şekilde bitmeye başladı.birde telefonun galerisinde,indirilenler bölümünde biraz fazla durunca kendi kendine yeniden başlıyordu.son olarak dün aksam kendi kendine surekli olarak kapanip acilmaya basladi ve telefonda 2 gb gibi bos yer varken her acilip kapandiktan sonra depolama alani yetmiyor uyarisi verdi depolama alani surekli azaldi video silmeme ragmen.sarj 40 civarlarindaydi ve telefon ısınmıştı.telefonu 2 dk falan buzluga koydum ve sarj 2 ye düştü.şuan şarjda olmuyor.
Biraz fazla yazdim cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Muhtemelen sorununuz donanımsal dolayısıyla en mantıklısı yaptırdığınız telefoncuya tekrar götürüp sıkıntılarınızı anlatmanız ve çözüm istemeniz olacaktır. Eğer sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız fastboot ile wipe all yaparak temiz yeni rom yüklemesi yapabilirsiniz.

Oyla:

Eternal12

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eren
Cihazım
Redmi note 4
Konular
1
Muhtemelen sorununuz donanımsal dolayısıyla en mantıklısı yaptırdığınız telefoncuya tekrar götürüp sıkıntılarınızı anlatmanız ve çözüm istemeniz olacaktır. Eğer sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız fastboot ile wipe all yaparak temiz yeni rom yüklemesi yapabilirsiniz.
Kafama takılan şey yeniden basladiktan sonra depolama alaninin azalmasi .telefonuma baskasi baglanmis ve birseyler indirmis olamaz degilmi?onun haricinde bende bataryada sorun oldugunu dusunuyorum.

Oyla:

Eternal12

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eren
Cihazım
Redmi note 4
Konular
1
Kafama takılan şey yeniden basladiktan sonra depolama alaninin azalmasi .telefonuma baskasi baglanmis ve birseyler indirmis olamaz degilmi?onun haricinde bende bataryada sorun oldugunu dusunuyorum.
Bu konu hakkında bilginiz var mı cantara

Oyla:

Eternal12

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eren
Cihazım
Redmi note 4
Konular
1
Tam olarak depolama alanın azalmasından neyi kast ettiğinizi anlayamadım hocam.
Telefon her yeniden basladiginda depolama alani azaliyor hatasi veriyodu genis temizlik yap diye uyari veriyodu.genis temizlige giriyodum ornegin 1gb bos alan varken telefon birdaha yeniden basladiginda 700 mb bos alan kaldi uyarisi aliyodum.Boyle surekli yeniden başlaya başlaya en sonunda 50 mb falan bos alan kalmıştı.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Uygulamalarınızı kullandıkça bu uygulamalar önbellekte bir miktar veri bırakırlar. Eğer depolama alanınız sınırlı ise bu önbellek verilerini yer kazanmak amacı ile temizleyebilirsiniz. Muhtemelen azalan depolamanız bu önbellek dosyaları ile ilgilidir.

Oyla:

Eternal12

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eren
Cihazım
Redmi note 4
Konular
1
Uygulamalarınızı kullandıkça bu uygulamalar önbellekte bir miktar veri bırakırlar. Eğer depolama alanınız sınırlı ise bu önbellek verilerini yer kazanmak amacı ile temizleyebilirsiniz. Muhtemelen azalan depolamanız bu önbellek dosyaları ile ilgilidir.
Malesef problemi tam anlatamadım.telefonda normalde 1,1.5 gb gibi bir boş alan vardı ilk yazdiklarimda belirttiğim gibi telefon kendi kendine benden bagimsiz sekilde sürekli kapanip acilmaya başladi ve 1 saat boyunca böyle devam ederken her kapanıp açıldığında bu 1,1.5 gb lık boş alan en sonunda 100 mb a kadar düştü zaten benim uygulama açıcak zamanım olmuyodu çünkü 1 dk icinde yeniden başlıyodu telefon.Yani benden bagımsız şekilde kapasite azalmaya devam etti.
Umarım anlatabilmişimdir.

Oyla:

Eraybarca

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eray
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Çevirmenlik
Konular
3
Telefonu formatlamayı denediniz mi?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Malesef problemi tam anlatamadım.telefonda normalde 1,1.5 gb gibi bir boş alan vardı ilk yazdiklarimda belirttiğim gibi telefon kendi kendine benden bagimsiz sekilde sürekli kapanip acilmaya başladi ve 1 saat boyunca böyle devam ederken her kapanıp açıldığında bu 1,1.5 gb lık boş alan en sonunda 100 mb a kadar düştü zaten benim uygulama açıcak zamanım olmuyodu çünkü 1 dk icinde yeniden başlıyodu telefon.Yani benden bagımsız şekilde kapasite azalmaya devam etti.
Umarım anlatabilmişimdir.
Pardon hocam ben tam anlayamamışım... Evet kesinlikle cihazınızda ciddi bir sorun var gibi duruyor. Normal şartlarda temiz kurulum veya fabrika ayarlarına dönmenizi önerirdim fakat yeni tamir edildiğini de belirttiniz dolayısıyla tamiri yapan yere tekrar bir götürün isterseniz, detaylıca kontrol etsinler.

Oyla:
Üst Alt