Rehber Redmi NOTE 4, vefa, XİAOMİ

BK KingX

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yokki
Cihazım
Yok
Konular
21
Oreo
Bazı modeller vardır ki markayı çok çok ileri ye taşımışlardır. Örneğin G2 LG'ye belkide tarihinde bir daha hiç yaşayamayacağı bir satış grafiği yaşatmıştır. S3 Samsung'a Zenfone 2 Asus'a vs vs ... Markalar ise bu modellere vefa borcunu ödemeyip hemen desteğini çekmiştir ve bu vefasızlık ileride yeni modellerinde asla o grafiği yakalayamamaları ile sonuçlanmıştır...
Xiaomi de ise durum biraz farklı. Redmi note 4 kullanıyorum. Tel üretilmeye başlayalı neredeyse 3 yıl, piyasadan kalkalı 1 yıl oldu ama destek hiç kesilmedi. Belki bilirsiniz redmi note 4 XİAOMİ nin satış rekorları kıran telefonu ve inanın vefa borcunu fazlası ile ödüyor...
Küçük bir örnek; yakın zamanda tek kamera olmasına rağmen, hem ön kameraya hem arka kameraya portre modu geldi... vermese kimse neden vermedi diyemezdi bence...
Velhasıl geleceğin en büyük firması XİAOMİ ye teşekkürler... İyi ki Xiaomi kullanıyorum ...
Oreo yu vermediler ?

by_colakoglu

Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terkedilemez.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habil
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Elektronik tekn.
Konular
15
Miui 10 ile verilenler oreo dan çok daha fazla. Şayet bana sade bir Google yükseltmesinden se miui yükseltmeleri daha fazla heyecan veriyor...

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Miui 10 ile verilenler oreo dan çok daha fazla. Şayet bana sade bir Google yükseltmesinden se miui yükseltmeleri daha fazla heyecan veriyor...
Miui10 u android 6 ile verseler, hiç durmadan yüklerim. Telefon 2 saat fazla ekran süresi verir ve kasma yapmaz. Google ın da planlı eskitmesinden kurtulmuş olurum.

BK KingX

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yokki
Cihazım
Yok
Konular
21
Bazı uygulamalar yüksek os api sine ihtiyaç duyar uyumlu değilse çalışmaz yani bazı uygulamalardan/özelliklerden yoksun kalcaz

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Bazı uygulamalar yüksek os api sine ihtiyaç duyar uyumlu değilse çalışmaz yani bazı uygulamalardan/özelliklerden yoksun kalcaz
Zaten planlı eskitme zorlaması bu safsata ya ve güvenlik güncellemelerine güya,, bağlı olduğundan geliştiriciler de buna uymak zorunda kalıyor. Onların da işine geliyor tabi. Biz hariç.....

Üst Alt