Redmi Note 4 ekran ve pil süresi

beylerbeyi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 5
Konular
6
Ben 6 saate yakın ekran süresi (mobil data ile çoğu) ile 12 saay gibi değerler alıyorum genelde
Rom:miUI 8 global steable

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Hangi versiyon kullanıyorsunuz hocam?

// Benim ekran sürem taş çatlasın 3 saat

Giveusfreedom

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahim
Cihazım
Redmi note 4
Konular
5
Hangi versiyon kullanıyorsunuz hocam?

// Benim ekran sürem taş çatlasın 3 saat
Son sürüm 8.0.4.0
Edit şuanda değil ı mesajı attığımda kullanıyordum şuan xiaomi.eu romuna geçtim bunu deneyeceğim bir de

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

exper26

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Sedat
Cihazım
Xiaomi note4
Konular
1
Ekran süreleriniz nedir? 4100 lük batarya ne kadar dayanıyor?

Tarık Koç

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tarık58
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
Arkadaşlar merhaba ben Redmi Note 4 kullanıyorum sd global 9.5.8.0. %23 şarjım vardı 7 saat 39 dk ekran süresi aldım Facebook Google Youtube WhatsApp ve Müzik yoğun kullanım denilebilir %80 civarı wifi % 20 civarı ise 3G iyi mi sizce bana az geldi. Mi6 kullanan bir arkadaş var Xiaomi Türkiye grubunda %82 şarkı vardı 2.5 saat ekran süresi almıştı sosyal medya ile ben o kadar alamıyorum halbuki benim bataryanın ondan daha fazla 4100 mAh . Hakkını vermiyor 4100 mAh'nin bence.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
1 Yıl önce kızım için aldığım Mtk işlemcili Redmi Note 4 cihazı kendim kullanmaya başladım ve normal kullanımda (oyun yok, video izleme yok, günlük haber takibi, forum vs. takibi, bankacılık işlemleri vs.) en fazla 6 saat ekran süresi alıyorum, 4100 mAh değerindeki bir batarya için bu normal gelmiyor bana. Tecrübesi olanlara sormak isterim, piyasadan bulacağım ortalama bir batarya değişimi ile bu süre artar mı? Yoksa hiç batarya değişim işine girmeyeyim mi?

Teşekkürler.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
1 Yıl önce kızım için aldığım Mtk işlemcili Redmi Note 4 cihazı kendim kullanmaya başladım ve normal kullanımda (oyun yok, video izleme yok, günlük haber takibi, forum vs. takibi, bankacılık işlemleri vs.) en fazla 6 saat ekran süresi alıyorum, 4100 mAh değerindeki bir batarya için bu normal gelmiyor bana. Tecrübesi olanlara sormak isterim, piyasadan bulacağım ortalama bir batarya değişimi ile bu süre artar mı? Yoksa hiç batarya değişim işine girmeyeyim mi?

Teşekkürler.
MTK işlemcili hocam... Beklentinizi pek yüksek tutmayın, süreniz kulağa oldukça iyi geliyor. Kullanım süreniz nasıl?

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
MTK işlemcili hocam... Beklentinizi pek yüksek tutmayın, süreniz kulağa oldukça iyi geliyor. Kullanım süreniz nasıl?
Sabah, saat:8'de şarjdan alıyorum ve bir iki dakika içinde %95'lere düşüyor, akşama kadar yukarıda saydığım işlemleri yapıyorum ve Saat:21-22 civarı şarjı bitiyor ve ekran süresi 5-6 saat arasında değişiyor, bazen 5 saati de bulmuyor.

Yeni pil alırsam bu süre 8-9 saati bulur mu? bulmayacaksa zaten uğraşmak istemiyorum, piyasada ortalama pil fiyatları 100 lira civarında.

lucarth

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
lucarth
Cihazım
oneplus 9
Konular
13
Şarj süresi ne kadar olmalı arkadaşlar? 2 saatte %100 doluyor ama ondan sonra hemen çekince çok çabuk bir şekilde %90a kadar düşüyor. Geceden sabaha kadar kalınca bu durum olmuyor
ayni durum bende var

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Sabah, saat:8'de şarjdan alıyorum ve bir iki dakika içinde %95'lere düşüyor, akşama kadar yukarıda saydığım işlemleri yapıyorum ve Saat:21-22 civarı şarjı bitiyor ve ekran süresi 5-6 saat arasında değişiyor, bazen 5 saati de bulmuyor.

Yeni pil alırsam bu süre 8-9 saati bulur mu? bulmayacaksa zaten uğraşmak istemiyorum, piyasada ortalama pil fiyatları 100 lira civarında.

Hocam kullanmış olduğu işlemci diğer redmi note 4'lerin sahip olduğu SD 625 ile kıyaslandığında pek verimli bir işlemci olarak geçmiyor. SD625 kullananlar bile ortalama olarak 9-10 saat ekran süresi alıyorlar dolayısıyla sizin 8-9 saat ekran süresi almanız pek olası değil. Hem alsanız dahi sonuç olarak akşam yine şarja takacaksınız. Yani %10 yerine %25 şarj varken şarja takmış olacaksınız her halükarda ertesi gün sizi idare etmeyecek...

Diğer yandan şu an kullandığım Note 2'de de hemen hemen aynı batarya var ve 4 saat ekran süresi aldığımda mutlu oluyorum :) 5-6 saat MTK işlemci için hiç de fena değil. Mutlaka uzatmak istiyorum derseniz Skorpi hocamın açmış olduğu batarya tasarrufu ipuçları konusuna bir göz gezdirebilirsiniz.

Üst Alt