redmi note 3ggüncelleme sıkıntısı rom yükleme.

zulkarneyn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fatih
Cihazım
redminote 3g
Konular
4
öncelikle herkese kolay gelsin..redmi note 3g kullanıyorum.çok fazla android teknik bilgim olmasada gerek burası gerek forumlar aracılığı ile iyi kötü kullanıyoruz
smile.gif
  root tu rom du derken bir kez cihazın ekranını kararttım onuda hallettik şükür
smile.gif

en son v6 ya geçiş yapmıştım ondan sora bir kez ota güncellemeye aldı yükledim..daha sonrasında ise twrp recovery lazım olur diye onu yükledim ama ondan sonraki ota güncellemeleri almaz oldu yüklüyor güncellemeyi tel kapanıyor twrp ekranında açılıyor gerisi yok ilerlemiyor eski sistem devam ediyorum. 5.4.17 kullanıyorum kamera sıkıntılı olduğu için ingilizce şu anda..
üstatlardan ricam sıfırdan kurulum hakkında yardımcı olmaları..satable offical  multi si global i derken kafam çok karışıyor..bildiğim tek şey hafıza kartına rom dosyasını atıp twrp ekranından wipe dalvic cahce falan yapıp rom u yüklemek
smile.gif

biraz zahmet olacak belki ama bu hususta yardımcı olup, ota güncellemeleri alacağım sıkıntı çıkartmayacak bir rom linki vererek ve bunu nasıl yükleyeceğim hususunda yardımcı olabilirmisiniz acaba.birde ben cihazı ilk aldığımda root yapmıştım  her rom yüklediimde yada wipe işlemlerinden sonra falan tekrar root yapmam gerekiyormu..twrp yi tercihim fontların büyük ve dokunmatik olarak kullanılması..
şimdiden teşekkür ederim.

zulkarneyn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fatih
Cihazım
redminote 3g
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
en azından şu konuda yardımcı olabilirmisiniz:
şu anki en son haftalık güncelleme paketini hafıza kartına atsam.wipe flan yaptıktan sonra o paketi kurduğumda başka bir işlem yapmama gerek varmı..

Oyla:

sismo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yücel
Cihazım
Redmi Note3g
Konular
1
Bilgim sınırlı ama daha önce yaptığım için söylüyorum. Güncelleme paketini telefonun hafızasında ana dizine atın, wipe yaptıktan sonra paketi yol göstererek yükleyin, sıkıntı çıkacağını sanmıyorum..

Oyla:

zulkarneyn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fatih
Cihazım
redminote 3g
Konular
4
sismo' Alıntı:
Bilgim sınırlı ama daha önce yaptığım için söylüyorum. Güncelleme paketini telefonun hafızasında ana dizine atın, wipe yaptıktan sonra paketi yol göstererek yükleyin, sıkıntı çıkacağını sanmıyorum..

teşekkür ederim.o şekilde deneyeyim ozaman..
orjinal recovery dönsün diye wipeleri datatları falan hep yapayım diye düşünüyordum.öyle yapınca sanırım hafıza kartından yüklemem gerekecek ana dizindekide silinir herhalde.

Oyla:

sismo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yücel
Cihazım
Redmi Note3g
Konular
1
Hocam o zaman dosyayı her iki bölüme kopyalayın, sağlam olur..

Oyla:

zulkarneyn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fatih
Cihazım
redminote 3g
Konular
4
olmadı hocam iki tarafada atmama rağmen dosyayı twrp den kurulum yapmıyor.güncellemiyor..
twrp yi kaldırmam lazım sanırım.nasıl kaldıracağım orjinale döneceğim onuda bilmiyorum.:(

Oyla:
Üst Alt