Redmi note 3

osmaniye080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
redmi note 3
Meslek
serbest meslek
Konular
52
Sürüm son sürümü mü arkadaşlar
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam dediğiniz gibi sitede yazılmış açıklamaları ile birlikte. Hatta ben sizinle özel olarak da konuşmuştum bilgi almak için hatırlarsanız. Ama bu işe yabancı ve acemi birisi olarak bu işi iyi bilen bir kişi eşliğinde yapmak daha sağlıklı olacaktır bizim için. O yüzden ben forumda bir arkadaşımızdan rica etmiştim sağolsun yardımcı olacağını söylemişti ama iş yoğunluğundan vb nedenlerden dolayı bir türlü diyalog kuramadık. Bende forumda ücretli teknik destek almak için bizzat sizin yazdığınız mesajdaki linke girerek gerekli bilgileri ve hangi konuda yardıma ihtiyacım olduğunu iletişim bilgilerini vs yazdım. Ordan da herhangi bir geri dönüş olmadığı için bu şekilde yazmak zorunda kaldım. Evet bootloder kilidini açılması gerektiğini de biliyorum şahsen ama yukarıda söylediğim gibi bir bilen eşliğinde yapmak daha sağlıklı.
Şimdi iş değişir hocam.
Çünkü yukarıdaki mesajınızdan, bu konu hakkında hiçbirşey bilmeyip, size verilen cevapları hiç kaale almayıp halen daha nasıl ROM yükleneceği hakkında yardım istediğiniz gibi bir durum ortaya çıkıyor yada öyle anlaşılması daha muhtemel. Şimdi yavaş yavaş unlock kodları kişilere ulaşmaya başladı. Birçok kişi unlock işlemini yaptı ve yapıyor. Bu arkadaşlarımız eğer bencillik yapıp yani forumdan sadece kendi sorunlarını çözüp bir daha uğramamazlık yapmaz ve deneyimlerini paylaşırlarsa herkes yararlanır.
Forumlardan ücretli destek talep etmek te, destek vermek te çok yanlış. Forumlar, insanların hiçbir menfaat beklemeden, bildiklerini paylaştıkları ortamlardır. Tek menfaat, kendisinin de birşeyler öğrenmesidir. Elbette ki sizin gönlünüzden kopar birşeyler vermek isteyebilirsiniz, orası ayrı. Ben şu ücreti verirseniz yaparım diyen kişilerin bana göre forumlarda bulunmamaları gerekir.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Oyla:

osmaniye080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
redmi note 3
Meslek
serbest meslek
Konular
52
Redmi note 3 Bluetooth çalışmıyor neden acaba

Oyla:

ozozka_n

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
özgür
Cihazım
redmi note 3
Konular
2
Redmi note 3 Bluetooth çalışmıyor neden acaba

Simdi kontrol ettim sorun yol calisiyor. Ya yuklu olan romunuzda problem var yada bluetoothu actiniz ama alttaki cihazi gorunur yap secenegini aktif etmediniz ya da son ihtimal donanimsal problem olabilir. Ama buyuk ihtimal 2. Soyledigimdir:)

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

osmaniye080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
redmi note 3
Meslek
serbest meslek
Konular
52
Ayarları sıfırlama yaptım düzeldi

Oyla:

Younothing

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
p9 lite 2017
Meslek
Resepsiyonist
Konular
4
Şimdi iş değişir hocam.
Çünkü yukarıdaki mesajınızdan, bu konu hakkında hiçbirşey bilmeyip, size verilen cevapları hiç kaale almayıp halen daha nasıl ROM yükleneceği hakkında yardım istediğiniz gibi bir durum ortaya çıkıyor yada öyle anlaşılması daha muhtemel. Şimdi yavaş yavaş unlock kodları kişilere ulaşmaya başladı. Birçok kişi unlock işlemini yaptı ve yapıyor. Bu arkadaşlarımız eğer bencillik yapıp yani forumdan sadece kendi sorunlarını çözüp bir daha uğramamazlık yapmaz ve deneyimlerini paylaşırlarsa herkes yararlanır.
Forumlardan ücretli destek talep etmek te, destek vermek te çok yanlış. Forumlar, insanların hiçbir menfaat beklemeden, bildiklerini paylaştıkları ortamlardır. Tek menfaat, kendisinin de birşeyler öğrenmesidir. Elbette ki sizin gönlünüzden kopar birşeyler vermek isteyebilirsiniz, orası ayrı. Ben şu ücreti verirseniz yaparım diyen kişilerin bana göre forumlarda bulunmamaları gerekir.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Saygıdeğer hocam aksine ben bana verilen cevapları kaale aldığım için bu işlemi kendi başıma yapmak istemiyorum. Daha öncede söylediğim gibi birçok terimi (bootlader, rom, recovery vs) bu forumda ilk defa duydum. Acemiyim bu telefon işlerine. Bu zamana kadar hep işin kolayına kaçtık kullanmak için kullandık işin yazılımsal boyutuna hiç giremedik. Bu terimlerin çoğunun anlamını hala bilmiyorum sadece kulak aşinalığım oluştu o kadar. Yıllarca ios kullandım androide çok yeni bir insanım. Çalışma saatlerimde çok fazla olduğu için de oturup detaylı araştıramıyorum. Evet rom yükleme ve bootloder kilidi açma vs gibi birçok konuda yardım istediğim doğrudur bunu açıkça da belirtiyorum zaten. Zamanı bol olan yardım etmek isteyen bir arkadaşım olursa da çok sevinirim hatta. Tamam bunun anlatımları forumda var birçok sitede de var ama bu işlere aşina olmak gerektiğini bir çok arkadaşımızdan duydum, gördüm ki siz de biliyorsunuz zaten.Bu zamana kadar bırakın rom yüklemeyi bu kelimeyi yeni duymuş birinin bu işlemleri kolayca yapabileceğini sanmıyorum.

Bakınız burda yuhuju hocamın mesajından bir alıntı yapayım. Az önce başka bir konuyu incelerken tesadüfen gördüm. Burda da yazdığı gibi rom kurma vs işlemlere aşina olmamız gerektiğini aksi takdirde telefonun açılmama ihtimali olduğu yazıyor. Ben buna benzer uyarıyı birçok arkadaşımızın mesajında gördüm. Bizzat özel mesajlarda da forumdaki bazı arkadaşlarımız bana bu uyarıyı yaptılar. Hal böyle olunca forumdaki arkadaşlarımız paylaşsa da işlemleri, hangi adımlarda neler yapılacağı vs insan bir geri adım atıyor.

Hocam buyrun linki paylasayim biz yukledik hiçbir sıkıntı yasamadik tabi siz yasarmisiniz onun garantisini veremem ROM kurmakta az çok aşina olmalısınız aksi takdirde telefonunuz acilmayabilir
MTK programı ile kurulum yapiliyor linkteki pakette mevcut. Ayrıca kuracak olan arkadaşları uyarmakta fayda görüyorum kurmadan evvel kesinlikle pre load yani ilk bastaki tik işaretini kaldırın aksi halde telefon acilmayabilir iyi forumlar..

Redmi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Söylediğiniz bilgi paylaşımı kısmına katılıyorum kesinlikle, sağolsun çoğu arkadaşımız deneyimlerini paylaşıyor şu ana kadar gerek özelden gerekse konu içerisinde kime ne sorduysam cevapladılar, yardımcı olmaya çalıştılar sağolsunlar. Ücretli destek konusuna gelirsem, bu sitede var olan bir şey zaten hocam. Tekrar söylüyorum size katılıyorum forumlarda böyle şeylerin olması taraftarı değilim, bulunmaması gerektiğini de düşünüyorum ama işin yanlış yada doğru kısmından ziyade buna biraz da mecbur kalmak gibi bir durum var.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam yine yanlış anlaşılma var. Eğer böyle düşünüyorsanız zaten bir sorun yok. Yukarda da yazdığım gibi benim mesajımdan önce yazdığınız mesaj yanlış anlaşılabilecek bir mesaj. Sonrasında zaten siz bu yanlış anlaşılmayı düzeltmiştiniz.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt