Yardım redmi note 3 pro ilginç bi şebeke sorunu

carloska

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
18
bulunduğum bölgede TT zayıf olduğu için 3g ve 4g ile internet e bağlanamıyorum fakat ilginçtirki *#*#4636#*#*yapıp telefon bilgileri kısmından tercih edilen şebeke türünü LTE/GSM AUTO (PRL) yerine LTE only yapınca gayet hızlı bi şekilde internete giriyorum ve sms alabiliyorum fakat bu seferde arama yapamıyorum arama tuşuna bastığımda arama yapmaya çalışmadan direkt çağrı sonlanıyor dışardan da arama gelmiyor tabi..sanki uçak moduna almış gibi oluyor yani belki lte olduğu için volte ile alakalı bi sorun diye düşünerek sim kartı başka bi telefona takarak volte yi aktif ettim fakat yine de arama yapmıyor..müşteri hizmetleri volte aktif dedi fakat volte ile ilgilitelefonda herhangi bi işaret/simge/seçenek/menü yok ya volteyi aktif edemedim yada lte den arama yaparken 800mhz bandını kullanıyor bu telefonda da 800mhz olmadığı için de arama yapamıyor

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Sorun bence de volte olmaması. *#*#86583#*#* tuşlayın hocam. Volte carrier check disabled yazacak ve SIM ayarları altında volte açılacak. Bu bölümden volte'yi aktif etmeyi deneyin.

carloska

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
18
LineageOS kullanıyorum o kodu çok denedim ama herhangi bişi olmuyor telefonda

Üst Alt