redmi note 3 pro facebook lite sorunu

yolgezer2001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
Note 3 Pro
Meslek
Amale
Konular
4
Cihazın resmi note 3 pro 3/32 snapdragon
yüklü rom 7.5.3.0
Cihazında uygulamaların calismasinda hiçbir sorunum yok sadece Facebook lite i ilk gayet rahat kullanıyorum fakat oturumu kapatıp daha sonra tekrar açtıgimda sayfa çok geç tepki veriyor sayfayı hareket ettirmek ölüm oluyor kapatmak için bile ugrastiriyor başına böyle birşey gelen oldumu?

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
Bu sorun genelde şu nedenlerden dolayı yaşanıyor:

1- Router uyumsuzluğu: Dışarıdaki başka bir Wi-Fi ile bağlandığınızda da aynı sorunu veriyor mu? Bunu denediniz mi? Eğer dışarıdaki Wi-Fi bağlantılarıyla girdiğinizde de aynı sorunu yaşıyorsanız bu adımı geçin. Eğer dışarıdaki Wi-Fi ile girince sıkıntı oluşmuyorsa, router ile ilgili ayarlama yapmanız gerekecektir.

2- Facebook versiyonu sorunu: Facebook uygulamasını kaldırın ve yenisini yükleyin ya da güncelleme yapın.

3- Rom Sorunu: Bu durumda genelde cihazı fabrika ayarlarına döndürüp yeniden yüklemeler yapmanız gerekir.

4- Bunların hiçbiri çözüm olmuyorsa, chrome/opera/browser kullanarak Facebook mobil sayfası üzerinden Facebook kullanın... Ya da cihazı formatlayıp yeni bir romla baştan kurulum yapın...

yolgezer2001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
Note 3 Pro
Meslek
Amale
Konular
4
konuyu açmadan önce ilk iki secenegi defalarca denedim şimdi rom atıp deneyecegim sonucu paylaşırım

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Facebook ve onun diğer yan uygulamaları tüm cihazların stabilitesini bozmakta. Ben sadece Browser üzerinden kullanıyorum.

MI PAD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yolgezer2001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
Note 3 Pro
Meslek
Amale
Konular
4
bundan önce gm discovery kullanıyordum hiç sorun yaşamadım neyse çözüm yoksa böyle devam edecegim ilginize teşekkürler.

bilcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner
Konular
7
Herhalde ikinci facebook hesabın var. Miui 8 yüklersen veya stabil rom gelince bu dertten kurtulacaksın hatta o iğrenç facebook litedan da. Ben de işyeri yani ikinci facebook için facebook lite kullanıyordum. Kanser ediyor ve çok kullanışsız. Miui 8 de uygulama klonlama diye çok güzel bi özellik var. Normal facebook uygulamasını klonlayabiliyorsun. 2 tane facebook uygulaman oluyor. Hatta 2 tane WhatsApp bile kullanabiliyorsun. Harika bi özellik.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-08-05-01-35-37-938_com.miui.home.png
    Screenshot_2016-08-05-01-35-37-938_com.miui.home.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 10

yolgezer2001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
Note 3 Pro
Meslek
Amale
Konular
4
İkinci hesabın yok tek hesaba girmeye çalışıyordum uygulamalardan verileri temizle dediğimde sorun kalkıyor girip çıkınca tekrar aynı oluyordu ama 2 gündür sorun yok donma yavaşlama olmadı sanırım facenin uygulamasından kaynakliydi cevap verme zahmetinde bulunan arkadaşlara teşekkürler...

Üst Alt