Yardım Redmi Note 2 Kamera'dan Galeri'ye Geçiş Sorunu

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Redmi Note 2 kullanan arkadaşlar bu sorunu yaşıyorlar mı hâlâ?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Aslında Mi4'te ilginç bir durum var. Yakında video olarak ta paylaşacağım. İlk kurulumda Türkçe olarak ayarlanırsa, kameradayken galeriye sorunsuz olarak geçiş yapılabiliyor. Ama dili İngilizce yapıp daha sonra yeniden Türkçe'ye alınırsa galeri kameradayken çalışmıyor.

Oyla:

XiaomiTeam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüsamettin
Cihazım
Mi3,Mi4
Konular
0
Ben bu sorunu 2 sene boyunca mi3'te yaşadım o kadar uğraştım ki anlatamam apk dosyasını aç kapa aç kapa bir hal oldum normalde çeviri sıkıntıları vs vardı kamera uygulamasında onları bile en ince ayrıntısına kadar türkçe dile çevirdim ne yaparsam yapayım sonuç değişmedi.Romu kuruyorum türkçe dili seçiyorum başta sıkıntı yok telefonun şarjı bitiyor yada açıp kapatıyorum aynı sorunu yaşıyordum ama son zamanlarda mi3 cihazımda da mi4 cihazımda da böyle bir sorun yaşamadım.Belki chatin_62 arkadaşımızın dediği gibi ilk açılışta türkçe açtığım için hiçbir sorun yaşamıyorumdur.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Video işi yattı arkadaşlar. Çünkü bir yaptığı bir yaptığını tutmuyor. Yanı bir tutarlılık yok.
Biraz açarsak;
Önce cihaz Türkçe iken kamerayı çalıştırdım ve galeriye geçişin sorunsuz olduğunu gördüm. Dili İngilizce yapıp denedim, daha önce sorun yapmayan geçiş bu sefer sorun yaptı. Kamera uygulamasının verilerini sıfırladım, sorun kalktı. Sonra Türkçe yaptım daha önce sorun çıkardığı halde bu sefer sorun çıkmadı. Bir ara yeniden dil değiştirdim, bu sefer ne yaparsam yapayım geçiş sağlanamadı, telefonu fabrika ayarlarına aldım. Tabi henüz sim kartımı bile takmadığım ve hiçbir uygulama yüklemediğim için rahatım. Daha sonra yine birkaç deneme yaptım, her seferinde farklı sonuçlar aldım. Kısaca bunun belli bir çözümü yok.
Ancaaak bu denemeler sırasında şöyle çok enteresan birşey farkettim. Normalde cihazlarımı İngilizce kullanırım ama Mi4'ü denemeler yapabilmek için Türkçe olarak kullanmaya gayret ettim. Kamera ile Türkçe iken yaklaşık 150 küsur resim çekmişim. Dili İngilizce iken denemeler yaparken ise 10 küsur resim çekmiştim. Geçiş sorunsuz olduğunda sol üst köşede kaçıncı resim olduğunu göstermek için Türkçe iken 1/152 yazarken dil İngilizce iken 1/12 falan yazıyordu. İşin ilginç yanı diğer resimlerin hiçbirini göremedim. Normal Galeriden girince yada dosya yöneticisinden girip bakınca görülüyordu ama. Sadece kameradan geçiş yapılırsa görülmüyor.
Dil Türkçe iken de İngilizce olarak çektiğim resimleri göremiyordum. Bu bana çok ilginç geldi.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Oyla:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok garip bir durum. Altıüstü galeriye geçiş yapacaksın be Kamera. :)

Oyla:

yuhuju

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kadir
Cihazım
Meizu Mx5
Konular
6
arkadaşlar stabil rom için oy topluyoruz oylarınızı bekliyoruz belki düzeltme yoluna giderler buyrun link;

Oyla:

osman61

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Osman
Cihazım
Lenovo
Konular
0
arkadaşlar galeriye giremiyorum yardım eder msisniz hata veriyor fabrika ayarlarını sıfırladım yinede olmadı ?

Oyla:
Üst Alt